Takže většinu utkání odehrálo pouze pět hráčů, a to je na soupeře z Mladé Boleslavi příliš málo. Přesto konečný výsledek je mnohem horší, než se ve skutečnosti duel odehrával. Hosté si odvezli debakl 36:75.

„Nejde hrát na palubovce Mladé Boleslavi takto oslabení. Aufrecht dobíral antibiotika, takže toho moc odehrát logicky nemohl,“ upozornil trenér Kutné Hory Petr Kratochvíl. Podle něj byl soupeř velmi silný.

Naopak do Liberce zajíždělo družstvo z Kutné Hory posílené o Němečka, Prušinovského, Haviara a prvně v sezoně Vokála. Velice vyrovnaný zápas skončil šťastným vítězstvím domácích 77:74.

Až do čtvrté čtvrtiny domácí mírně vedli. Do poslední kvarty však vstupovali hráči Kutné Hory pouze s jednobodovým mankem. Šňůrou šesti bodů se Sokol ujal vedení 64:58. Domácím se podařilo vyrovnat v osmé minutě a o minutu později se ujali vedení, které uhájili do konce duelu.

„Bohužel závěr utkání ovlivnili ve prospěch domácích rozhodčí. Několik, minimálně kontroverzních, rozhodnutí posadilo do sedla Liberec, který toho využil,“ zlobil se Kratochvíl a navázal: „Jinak se hrál vyrovnaný zápas. Domácí však byli v závěru šťastnější, i díky sudím. Jak si nikdy na rozhodčí nestěžuji, tak nyní musím.“

Kutná Hora hraje o záchranu soutěže. „Musíme vyhrávat doma a pokusit se získat nějaké body i na venkovní palubovce. Závěr soutěže bude těžký. Klíčový zápas vidím proti Kbelům a Brandýsu nad Labem. Těší mě, že s některými soupeři máme lepší vzájemnou bilanci a s ostatními se musíme pokusit o totéž,“ zdůraznil Kratochvíl.

Jeho kádr by měl být po zbytek soutěže pohromadě. Nikdo není vážně zraněný. „Spíše nám dělají problémy chřipky a drobná onemocnění či zranění. Nechceme spadnout zpět do krajského přeboru. Chceme druhou ligu udržet,“ řekl odhodlaně kutnohorský trenér.

Mladá Boleslav – Kutná Hora 75:36 (19:13, 41:23, 64:24). Body Kutné Hory: Kocourek 17 (1), Matějka 7, Málek 6, Kratochvíl D. 4, Hlavička 2.
LYNX Liberec – Kutná Hora 77:74 (25:18, 41:38, 58:57). Body Kutné Hory: Němeček 23 (3), Kocourek 14, Málek 13, Prušinovský 8, Vokál 8, Haviar 6 (2), Hlavička 2.