Tým Dynama (předchůdce dnešní Sparty) Kutná Hora v sezoně 1964/1965 v tehdejších Švermových sadech jako jeden z prvních v kraji začal hrát svá domácí mistrovská utkání na asfaltovém povrchu hokejového hřiště (jinak se tehdy hrálo pouze na antuce či škváře). Hra na novém povrchu tehdy přinášela nový způsob a styl hry, na který si kutnohorští hráči rychle zvykali a asfalt jim nedělal (na rozdíl od soupeřů) žádné potíže. Naposledy zde však hráli na jaře 1965. V následující sezoně již asfaltové hřiště ve Švermových sadech využívat nemohli. Na protest některých oddílů totiž STK Středočeského svazu házené zde nepovolila zahájit nový soutěžní ročník a házená se stěhovala zpět na Žižkov na hřiště u letní sokolovny. A tak až letos, po dlouhých 48 letech se na kutnohorský zimní stadion házená opět vrací. Na rozdíl od let minulých, kdy se zde hrálo na otevřeném hřišti, to bude tentokrát pod střechou.

Jako prvního zde kutnohorští házenkáři přivítají v rámci 18. kola 2. ligy mužů SVČ v neděli 21. dubna od 13 hodin severočeského soupeře - HK A.S.A. Město Lovosice B. A jelikož je B-tým Lovosic „namočen" v pásmu sestupu, dá se předpokládat, že přijede určitě posílen o některé hráče z extraligového áčka (to totiž hraje doma o den dříve, v sobotu 20. dubna se Zubřím).

A tak nezbývá než věřit, že si zájemci o kutnohorskou házenou po dlouhé době najdou cestu uvidět a podpořit naše druholigové týmy v bojích o mistrovské body. Vždyť dosavadní návštěvy v „domácí hale" v Kostelci nad Černými lesy byly opravdu minimální.

V sezoně 1964/65 se hrála házená také na zimním stadionu v Kutné Hoře.

Petr Vobořil