„Škoda, že na konci sezony přišlo zranění. Mohl jsem dopadnout lépe," říkal v rozhovoru pro Kutnohorský deník čerstvý profesionál mezi strongmany.

Jirko, jak hodnotíte sezonu v amatérském poháru strongmanů?
Sezona byla po sportovní stránce velmi úspěšná, postoupil jsem mezi profesionály. Skončil jsem na druhém místě. Dařilo se mi hlavně v začátcích.

Gratuluji k postupu. Nemrzí vás, že jste celý seriál nevyhrál?
Tak určitě mrzí. Chtěl jsem získat putovní pohár, ale na konci sezony přišlo zranění a byl jsem rád, že jsem dokázal ještě závodit. Nemohl jsem trénovat na sto procent.

Kolik jste letos absolvoval závodů a kolik jste jich vyhrál?
Absolvoval jsem pouze šest závodů. Pět v českém poháru amatérů a jeden Open v Kutné Hoře mezi profesionály. Letos jsem nic nevyhrál, byl jsem převážně na druhém místě. (smích)

Který závod byl z vašeho pohledu nejlepší?
Nejlepší závod byl samozřejmě v Kutné Hoře. Atmosféra byla úžasná, mnoho známých mi fandilo a já předvedl docela dobrý výkon.

Prozraďte mi vaše rekordy v jednotlivých disciplínách soutěže silných mužů.
Rekordy? (smích) Tak nejvíc jsem zatím odnesl kufry vážící 170 kg. Jeden kufr 170 kg, tedy 340 kg dohromady, Super Youk 390 kg. Vše na 20 m, kláda 150 kg. Přitáhnu i kamion. (smích)

Jak často trénujete a jakým stylem?
Teď bohužel netrénuji, mám zraněné rameno. Spadla mi na něj činka a musím mít klid. Doufám, že se brzo uzdravím, protože potřebuji začít už trénovat. Sezona se blíží a nemám nic natrénováno. Jinak jsem trénoval většinou čtyřikrát týdně. Třikrát v posilovně a jednou disciplíny. Před sezonou dvakrát posilovna a dvě disciplíny.

Prozraďte mi váš jídelníček. Musíte toho jistě sníst hodně, ale zároveň vím, že jíte zdravě. Co vyloženě nesmíte jíst a co naopak musíte?
Zdravě teď moc nejím. (smích) Ale v sezoně se snažím jíst převážně rýži, maso, vločky, tvarohy, jogurty, ovoce a zeleninu. Určitě toho sním více než normální člověk. Je to kvůli tomu, že vydám hodně energie při cvičení. Jím zhruba šestkrát denně a v sezoně tři velká jídla a zbytek svačinky. (smích) Hodně mi vaří moje přítelkyně, které tímto moc děkuji.

Předpokládám, že trénujete ve vašem Fitness Centru v Tylově ulici. Jste inspirací pro tamní návštěvníky?
Ano trénuji tam. Jiné fitness v KH není tak vybavené na silové sporty. Doufám, že jsem inspirací. (smích)

Co vlastně ve vašem „fitku" nabízíte pro obyčejné smrtelníky?
Nabízíme úplně vše, co fitness má mít. Máme jak kardio zónu, vacuový stroj Body-Space, posilovací stroje na cvičení, profesionální olympijské tyče se zhruba jednou tunou v kotoučích, jednoručky a také místnost s boxovacím pytlem. V nejbližší době se zaměřím na zlepšení vybavení fitness. Nové vybavení zaujme hlavně ženy.

Jste už druhým profi strongmanem po Pavlu Zadražilovi. Nerýsuje se u vás ve Fitness Centru i někdo třetí? Je to taková továrna na profíky. (smích)
Ve fitness je několik kluků, kteří jsou na tom silově velmi dobře. Myslím si, že do čtyř let máme v Kutné Hoře dalšího profi závodníka. Jestli se nemýlím, tak jsme snad jediné město, které má dva profesionály. Bohužel tento sport je jen koníček. Nikdo vás neplatí, vše si musíte zaplatit sám. Je to dost náročné na finance, hlavně co se týká jídla. (smích)

Čeho byste chtěl mezi profesionály dosáhnout?
Tak být jeden z nejlepších a zazávodit si v cizině.

Na závěr ještě z jiného soudku. Nováčkem futsalové ligy v Kutné Hoře je tým Fitness Centrum. Jaké cíle jste svým svěřencům naordinoval? A co říkáte na jejich nepovedený vstup do sezony?
Ano, ve futsalové lize je tým Fitness Centra, o který se stará můj bratr Tomáš. Já jim nic nenaordinoval. Přeji jim, ať mají nejlepší výsledky a ať je to baví. Nepovedený start do sezony? To, že se prohraje první zápas, není nic hrozného. Kluci jsou nováčci. Jedná se o hodně mladé hráče, kteří se ještě musí sehrát. Věřím, že další zápas to bude o hodně lepší!

Jiří Dejmal

Věk: 26
Bydliště: Kutná Hora
Povolání: nákupčí ve firmě Charvát Group, majitelem fitness
Sportovní vzor: pro mě je vzorem každý, kdo něco v životě dokázal
Oblíbené jídlo: grilované maso, steak, krupičná kaše
Oblíbené pití: voda, ovocné šťávy
Koníčky zájmy: fitness, strongman