Dva delegovaní rozhodčí na zápas nedorazili, narychlo se sháněli jiní

Brandýs nad Labem – V 11. kole Krajského přeboru mužů I. třídy zajížděli v sobotu kutnohorští basketbalisté na horkou půdu Brandýsa nad Labem. Oba týmy se před utkáním dělily o 7. příčku tabulky, když měly oba na kontě 4 výhry a 6 porážek.

14.12.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/René Svoboda

Toto utkání mělo velmi netradiční úvod. K utkání totiž nepřijeli oba delegovaní rozhodčí, ale dle pravidel musí být uděláno vše proto, aby se utkání sehrálo. V tomto případě byla využito pravidlo ze soutěžních řádů, že utkání řídili zástupci obou družstev. Domácí tak narychlo sehnali jednoho místního rozhodčího a s družstvem Sokola shodou okolností přijel i s píšťalkou a potřebným vybavením M. Jon, který před tím řídil dvě utkání dorostenecké ligy v Mladé Boleslavi. Utkání tak mohlo začít.

Začátek utkání byl vcelku vyrovnaný a obě družstva se přetahovala o vedení. Až ke konci první čtvrtiny se hosté odtrhli a získali 8 bodový náskok. Hostům se dařila zejména střelba z větší vzdálenosti, 4 úspěšné trojkové pokusy z první čtvrtiny hovoří za vše. Ve druhé čtvrtině pokračovali kutnohorští hráči ve velmi dobré hře a ve 4. min. 2. období hry si domácí trenér vyžádal oddechový čas za hrozivého skóre pro domácí v poměru 22:36. Nicméně kutnohorští nepolevili a stále si udržovali slibný náskok. V poločase nakonec svítilo na tabuli skóre 35:51 pro Kutnou Horu.

Úvod do 3. čtvrtiny vyšel Sokolům bezvadně a sedmibodovou šňůrou se vyšplhalo jejich vedení na 35:58. Tento 23-ti bodový rozdíl zůstal zachován i na konci 3. období hry (50:73). V této fázi utkání padaly koše rovnoměrně na obou stranách, když v hostujícím dresu na tom měl největší podíl Ondra Říhovský, který ve 3. čtvrtině zaznamenal 16 bodů! V závěrečné čtvrtině už nedopustili kutnohorští basketbalisté žádné drama a došli si pro zasloužené a velmi důležité vítězství ze hřiště soupeře.

Kutnohorští hráči převedli jeden z nejlepších výkonů v této sezóně. Základ úspěchu tvořila zejména trojice podkošových hráčů Kocourek, Kořínek a Říhovský, kteří se jednak prosadili střelecky, ale také získali mnoho obraných i útočných doskoků. Pochvalu ovšem zaslouží celý tým, který bojoval po celé utkání. Kladem je i to, že se oproti minulým utkáním vyvarovali zbytečných ztrát balonů a celkově se dopustili méně chyb.

BK Brandýs n. L. – Sokol Kutná Hora 63:87 (19:27, 16:24, 15:22, 13:14)

Sestava a body Kutné Hory: Říhovský 29, Kocourek 14, Málek 13, Kořínek 9, Aufrecht 6, Loužil 6, Prušinovský 5, Císař 3, Pokorný 2. Statistiky Sokol Kutná Hora: trestné hody: 24/15 (62,5%), trojky: 8 (Říhovský 3, Aufrecht 2, Loužil 2, Málek 1), fauly: 19. Nejlepší střelci BK Brandýs: Chábek 25, Rajský 10, Křenek 9, Kusko 6, Šustr 6. Statistiky BK Brandýs: trestné hody: 20/11 (55%), trojky: 8, fauly: 23. Rozhodčí: Miloslav Jon (Kutná Hora) a Radek Šťavík (Brandýs n. L.).

Další sobotní výsledky KPI: AŠ Mladá Boleslav – Benešov B 96:73, Mělník – Kolín B 86:73.

Další kolo: V neděli se představí kutnohorští borci na palubovce nepříjemného družstva BK EBC Mělník, který má po sobotní výhře nad celkem BC Kolín B bilanci 4 vítězství a 7 proher.

Zdroj: Miloslav Jon

14.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Hejtmanka lákala pozornost ke středním Čechám. Ve Washingtonu

Debaty o penězích pro nemocnice může kdokoli sledovat i z domova

Střední Čechy – V úterý se sejdou zastupitelé Středočeského kraje. Jednat mají hlavně o plánu investic a o penězích pro krajské nemocnice. Jistě se zmíní i o aktuální krizi krajské koalice – k ráznému řešení však asi nepřistoupí.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Sociální sítě, ulice, hospody i obýváky jsou plné nechápavých komentářů. Jak mohl vyhrát Babiš? Okamura? Piráti? Co jsme to za lidi? Jenže tohle je svět kolem nás. Říká se tomu demokracie.