Ve druhém zápase chtěli Orlíci vrátit Fbš Bohemians Praha dřívější porážku z finále domácího turnaje v Kutné Hoře, kde Bohemka v závěru vyrovnala a nakonec zvítězila po samostatných nájezdech.

Tentokrát Orlíci neponechali nic náhodě, soustředěným výkonem postupně navyšovali vedení a soupeři prakticky nic nepovolili. Ojedinělé výpady spolehlivě pokryl Jarda Načeradský v bráně, kterému pokazila čisté konto jediná branka soupeře ze závěru utkání. Kolektivním výkonem celého družstva, kterému nebylo co vytknout, Orlíci vyprovodili ambiciózního soupeře.

Ve finále proti Prague Panters však v prvních pěti minutách předvedli naopak totální kolaps. Ve hře byla řada nepozorností a červenat se tentokrát musel i brankář Jarda Načeradský. Čtyři střely za střední vzdálenosti vedly k rychlému čtyřgólovému vedení Panterů. Teprve pak se kluci probrali z letargie a začali stahovat náskok soupeře.

Do konce poločasu stihli třemi brankami snížit a zdálo se, že ve druhé půli nebudou mít problém výsledek otočit. Iniciativu sice Orlíci udrželi až do konce zápasu, ale k výbornému výkonu se rozehrál i brankář Panterů, který vychytal všechny naše střelce. Nepovedená pětiminutovka tak znamenala „až“ druhé místo na turnaji.

Ke cti Orlíkům slouží, že nepříznivě se vyvíjející zápas nezabalili a bojovali až do konce. Na turnaji se všichni hráči zapsali do kanadského bodování a velmi pěkný výkon tentokrát předvedl Štěpán Lapáček, který korunoval svůj tradičně pracovitý styl i několika vstřelenými a připravenými brankami.

Výsledky

FBC Kutná Hora Orlíci – Prague Tigers Ivanti 11:5
FBC Kutná Hora Orlíci – Fbš Bohemians Praha pruhovaní 10:1
FBC Kutná Hora Orlíci – Prague Panters C 4:5

Sestava Kutné Hory: Jarda Načeradský – Radek Votava, David Hájek, Ondra Hynek – Tonda Janeček, Radim Kamenář, Karel Liberský – Tomáš Němeček, Pepa Pokorný, Štěpán Lapáček, Patrik Vodička.