„Očekáváme 200 jezdců. Je to závod pro kluky, co jezdí enduro celý rok, ale zároveň je to závod pro amatéry. Každý si to může vyzkoušet po zaplacení jednorázové licence za 400 korun," zval hlavní pořadatel závodu Jiří Pošík.

Enduro se jede v terénu na okruhu dlouhém 60 kilometrů. „Pak závodníci přijedou na vložku, což je takový motokros. Druhý závod se jede lesem a po kamení. Tam jsou měřené úseky a počítají se nejlepší časy. Samozřejmě i na šedesátikilometrový okruh má jezdec určitý limit. Musí to stihnout do hodiny, jinak je diskvalifikován," vysvětloval Pošík.

V Uhlířských Janovicích má závod tradici. Jiří Pošík závodil a vyhrával 20 let. Pak však došlo k úpadku, protože na závody nebyly peníze a lidé se o to nestarali. Nyní se tradice endura znovu obnovuje právě díky Pošíkovi.

Od pondělí se jede „Šestidenní" v Německu. Jedná se o mistrovství světa a v každé kategorii závodí třeba dvacet týmů. To je poslední závod právě před tím uhlířskojanovickým. A z tak velkého závodu zamíří do Uhlířských Janovic i skvělí čeští závodníci. „Kadleček, Čadek nebo Žerava," vyjmenoval Pošík.
Letos se jedná pro Uhlířskojanovické o pořádnou generálku, protože federace vybrala Uhlířské Janovice na pořádání mistrovství Evropy pro příští rok! „Dále máme vizi, že bychom v roce 2014 pořádali v Uhlířských Janovicích mistrovství světa," doplnil pořadatel závodu Pošík.

Nejvíce se mohou těšit diváci. Uvidí skvělé závodníky a také nepřijdou zkrátka. „Na každé vložce je občerstvení," upozornil Jiří Pošík a dodal: „Dále je občerstvení v hlavním depu, kde diváci mohou nahlédnout k týmům, jak se připravují na závod, jak mění kola nebo připravují motorku."