BC Benešov B – Sokol Kutná Hora 73:51 (33:27)

V prvním utkání semifinále prohráli kutnohorští basketbalisté na palubovce vítěze základní části o 22 bodů. Nutno ale dodat, že jim chyběli opory Říhovský, Vavák a Pokorný.

Sestava a body Benešov B: Kožant 18, Malý 12, Proskovec 11, Novák 10, Beneš 8, Pěkný 4, Kratochvíl a Vorel 3, Votava 2, Březina a Šach 1, Vondráček. Sestava a body Kutné Hory: Kocourek 18, Málek 10, Dastych 8, Kořínek 6, Prušinovský 5, Loužil 3, Aufrecht 1, Konečný. Trenér Aleš Dorazil. Trojky: 8/2 (Prušinovský, Kocourek). TH: 36/19 – 19/9. Čtvrtiny: 10:18, 23:9, 14:13, 26:11. Stav série: 1:0.

Sokol Kutná Hora – BC Benešov B 64:62 (31:36)

První čtvrtina začala trojkou hostujícího Kožanta, ale pak domácí převzali opratě ve skóre. Ve 2. minutě dokonce Aufrecht trojkou zvyšoval na 7:3. Ve 4. minutě vrátil domácím vedením povedenou smečí Kocourek. Pak se začal trefovat domácí Loužil a Sokol vedl 15:10. Jenže do konce čtvrtiny se hra vyrovnala a výsledkem bylo jednobodové vedení Kutné Hory. Ve druhé čtvrtině začaly plát emoce a moc košů nepadalo. V závěru poločasu se Sokolu vůbec nedařilo ve střelbě a tak šel Benešov do vedení - 31:36.

Druhý poločas odstartoval trojkami hostujících Beneše a Nováka a začal se rýsovat vícebodový náskok Benešova. Domácí však hnáni skvělým publikem bojovali, Málek ve 26. minutě snížil smečí na rozdíl šesti bodů. Na konci třetí čtvrtiny skvěle zahrál v obraně kutnohorský Kořínek a Dastych před poslední částí snížil na 47:54.

V poslední části to byla reklama na kutnohorský basketbal. Ještě ve 36. minutě vedli hosté o jedenáct bodů. Pak se však konečně za tři body trefil Kocourek a začala jízda za obratem zápasu. Na začátku 8. minuty poslední čtvrtiny bylo skóre dokonce 59:61! Vyrovnat se podařilo Prušinovskému, jenže pak si vysloužili páté fauly Kocourek s Kořínkem a do hry přišli mladí hráči. Ještě minutu před koncem srovnával Aufrecht z trestného hodu na 62:62, aby mladíček Konečný svým jediným košem v utkání zápas 22 vteřin před koncem rozhodl! A to ještě se závěrečnou sirénou poskakoval míč na obroučce domácího Sokola.

Sestava a body Kutné Hory: Kocourek 19, Kořínek 14, Aufrecht 11, Málek a Loužil 6, Prušinovský 4, Konečný a Dastych 2. Trenér Aleš Dorazil. Sestava a body Benešova B: Kožant a Novák 18, Vondráček 5, Březina, Kratochvíl a Valenta 4, Beneš a Pěkný 3, Vorel 2, Votava 1, Šach. Trojky: 2 (Kocourek, Aufrecht)/5. TH: 16/8 – 28/15. Vyloučení: Loužil, Kořínek, Kocourek (vš. KH). Čtvrtiny: 22:21, 9:15, 16:18, 17:8. 60 diváků. Stav série: 1:1.