SKP Olympia Kutná Hora A – FbŠ Bohemians B 7:5 (2:3, 3:0, 3:2)

Divoká první třetina, oba týmy v ní předváděly celoplošný florbal plný nebezpečných gólových šancí. Skóre otevřeli domácí, na branku však rychle hosté reagovali. Ve vedení se poté obě družstva vystřídala. Rozhodčí nechávali po celý zápas hru plynout i přes spoustu ostrých osobních soubojů, kde jeden mantinel nezůstal na svém místě. Ve druhé periodě domácí výsledek otočili ve svůj prospěch. Necelé tři minuty před druhou sirénou bylo nařízeno trestné střílení pro domácí. Martin Reinert však svou tradiční kličkou do backhandu neuspěl. Úvod závěrečné třetiny domácím nevyšel. Soupeř se dvěma góly opět dostal do vedení. Na to reagoval hattrickovým zásahem Petr Jurka. Dramatický a hektický závěr pro sebe získali domácí. Vítěznou branku zaznamenal Martin Kunášek. Hosté měli výbornou šanci na vyrovnání, ale nařízené trestné střílení neproměnili. Vítězství pojistil kapitán domácích Marek Reithar střelou do prázdné branky při power-play soupeře.

Branky KH: 2. Kunášek Martin (Jurka Petr); 15. Mašín Jan (Rejna Václav); 30. Jurka Petr (Mašín Jan); 39. Jurka Petr (Rejna Václav); 50. Jurka Petr (Reithar Marek); 57. Kunášek Martin; 59. Reithar Marek. Soupiska Olympie: Bochníček Bohuslav (Bohemians, Panthers), Matoušek Pavel – Vaculík Jan, Reinert Martin, Chalupa Josef, Jurka Petr, Rejna Václav, Mašín Jan, Dus Jan, Blahník Martin, Kunášek Martin, Bochníček Štěpán, Reithar Marek, Kuchař Aleš.

SKP Olympia Kutná Hora A – FbC Panthers 5:6 (0:1, 5:1, 0:4)

Oba týmy hrály od úvodu dobře odzadu, a proto mohli přítomní diváci vidět v první třetině pouze jedinou branku. V 15. minutě hosté rozvlnili síťku v domácí brance. Na začátku druhé periody odskočili hosté na rozdíl dvou branek, ale to bylo ze strany hostů na delší dobu vše. Pak začala úřadovat domácí Kutná Hora, která pět branek vtěsnala do 10 minut. Gólovou smršť načal v polovině zápasu domácí kapitán Marek Reithar střelou z půli hřiště. Petr Jurka pak střelou na zadní tyč vyrovnal, Jan Dus našel místečko pod rukou brankáře hostí a dostal domácí poprvé v zápase do vedení. Ujala se i šikovná spolupráce dvojice Jurka, Kunášek, kdy prvně jmenovaný přiťuknul míček Kunáškovi a ten se nemýlil. Pátou branku přidal Petr Jurka, který zachytil soupeřovu rozehrávku a nekompromisně zavěsil do horní poloviny branky. Domácí měli výsledek ve svých rukách, ale to co přišlo v poslední části se jim hrubě nepovedlo. Panthers otočili výsledek ve svůj prospěch a domácí na to zareagovat už nedokázali. Hosté se mohli dostat i do dvoubrankového vedení, ale neproměnili nařízené trestné střílení. V závěru měli domácí výbornou možnost na srovnání, ale nabídnutou početní výhodou pohrdli a nepomohla jim ani hra bez brankáře.

Branky KH: 30. Reithar Marek (Rejna Václav); 32. Jurka Petr (Kunášek Martin); 36. Dus Jan (Reinert Martin); 39. Kunášek Martin (Jurka Petr); 40. Jurka Petr. Soupiska Olympie: Bochníček Bohuslav (Bohemians, Panthers), Matoušek Pavel – Vaculík Jan, Reinert Martin, Chalupa Josef, Jurka Petr, Rejna Václav, Mašín Jan, Dus Jan, Blahník Martin, Kunášek Martin, Bochníček Štěpán, Reithar Marek, Kuchař Aleš.

FBC Kladno B – SKP Olympia Kutná Hora A 11:4 (4:0, 1:3, 6:1)

Domácí Kladno ovládlo první část. Ve druhé třetině přišlo ze strany hostů zlepšení, a proto jí získali poměrem 3:1. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre nadějný výsledek 5:3, ovšem třetí třetina jednoznačně patřila domácím. Hosté dostali lekci z produktivity a v tomto těžkém zápase neuspěli.

Branky KH: 33. Reinert Martin (Mašín Jan); 37. Dus Jan (Bochníček Štěpán); 38. Bochníček Jaroslav (Jurka Petr); 50. Reithar Marek (Kunášek Martin). Soupiska Olympie: Bochníček Bohuslav – Vaculík Jan, Reinert Martin, Chalupa Josef, Vlk Martin, Jurka Petr, Mašín Jan, Dus Jan, Kunášek Martin, Bochníček Štěpán, Bochníček Jaroslav, Reithar Marek, Kuchař Aleš.

Athletics Praha – SKP Olympia Kutná Hora A 6:9 (3:2, 3:5, 0:2)

Vyrovnané utkání, ve vedení se střídala obě družstva. I když měli hosté v první části více šancí, museli jít do šatny se ztrátou jednoho gólu. Ve druhé periodě se roztrhl pytel s góly. Athletics šli do dvoubrankového vedení, poté kutnohorský Jan Dus těžil ze zmatků před domácí brankou. Poté během jediné minuty padly tři branky, Kutná Hora v rozmezí 20 vteřin výsledek otočila, na to však domácí reagovali vyrovnávací brankou. Výrazně aktivnější Kutná Hora se opět dostala do vedení, když skórovala z hole Jana Duse těsně po ubráněném oslabení. Sedmou branku hostů přidal výstavní střelou do šibenice Aleš Kuchař. Ještě do šatny domácí dokázali snížit. Třetí třetina ovšem patřila Olympii. Hned v jejím úvodu se zaskvěl brankář hostů Bochníček, který zabránil „jistému gólu" pohotovým zákrokem a rukou vytěsnil míček mimo tři tyče. Když domácí vrhli všechny síly do útoku a vzadu nechali pootevřená okénka, využili toho hosté dokonale. Nejprve se prosadil Petr Jurka, který brankáře domácích od začátku zápasu zaměstnával nebezpečnými projektily, poté v samostatném úniku Jan Dus rozvlnil síťku v brance podeváté. Tři minuty před závěrečnou sirénou to ještě domácí zkoušeli bez brankáře, ale to se jim moc nepovedlo. Za hru v brankovišti bylo nařízeno trestné střílení, které ovšem hostující Jan Dus neproměnil a když půl minuty před koncem šli Athletics do tří, tak se zápas dohrál s míčkem na holích hostujících hráčů.

Branky KH: 11. Bochníček Jaroslav (Chalupa Josef); 12. Vaculík Jan (Jurka Petr); 22. Dus Jan (Kuchař Aleš); 29. Dus Jan (Chalupa Josef); 29. Vaculík Jan (Bochníček Štěpán); 36. Dus Jan; 37. Kuchař Aleš (Vaculík Jan); 52. Jurka Petr; 57. Dus Jan. Soupiska Olympie: Bochníček Bohuslav – Vaculík Jan, Reinert Martin, Chalupa Josef, Vlk Martin, Jurka Petr, Mašín Jan, Dus Jan, Kunášek Martin, Bochníček Štěpán, Bochníček Jaroslav, Reithar Marek, Kuchař Aleš.

Dorostenky neprohrály

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Pitbullky Kolín 8:2

Do tohoto zápasu dorostenky Kutnohorské Olympie nastoupily s tím, že chtějí z tohoto duelu urvat 3 velmi důležité body, jelikož Kolín byl o 2 body v tabulce za nimi, takže by to pro holky znamenalo, že by je Kolín přeskočil. A to samozřejmě nechtěly dopustit.

I když v celku oslabené sestavě, jelikož to bylo na začátku jarních prázdnin, tak Kutná Hora vlétla do tohoto zápasu velmi dobře. Tlačila své soupeřky, neustále hrála okolo jejich brankoviště, ale opět se ukázala střelecká impotence Kutné Hory. My si dokážeme vytvořit spoustu střeleckých možností, ale naším největším problémem je vsítit nějakou tu branku. Alespoň víme, na čem musíme o trénincích neustále pracovat.

Do naší branky se postavila pro tento zápas Monika Hradilová, která neměla tolik práce a na dvě střely Kolínských hráček neměla nárok. Ale jinak když už se k naší brance kolínské Pitbullky dostaly, tak to Monika zvládla.

Hned na začátku zápasu Kutná Hora inkasovala úvodní gól utkání, ale to se nelíbilo hlavně Kristině Nešporové, která po samostatném úniku od mantinelu vyrovnávala na 1:1. O dvě minuty později vsítila svoji první branku v utkání Barbora Dvořáková po přihrávce zpoza brány od sestry Kristýny Dvořákové. První třetina se odvíjela ve stejném tempu jako doposud, Kutná Hora tlačila, Kolín se bránil, ale už nedokázala zvýšit náskok. Druhá třetina pokračovala ve stejném znamení jako ta první na konci třetí minuty vstřelila svojí úplně první branku v této soutěži Nikola Knížová, která procedila svůj balonek od půlící čáry do Kolínské sítě, za pomoci dobrého clonění před gólmankou Kristýny Vyvialové. O několik málo minut později se podruhé v utkání zapsala do historie Barbora Dvořáková, která opět skórovala po přihrávce od Kristýny Dvořákové. A toto sourozenecké duo si na konci deváté minuty prohodilo role a Barbora přihrávala Kristýně a ta nedala gólmance soupeřek šanci a zvýšila skóre na 5:1. To bylo ve druhé třetině vše. Třetí třetinu nastoupila Kutná Hora s neuvěřitelným tempem a během jedné minuty nasázela soupeřkám 3 góly, první gól vstřelila opět Kristina Nešporová, která si užila svůj vůbec první dvougólový zápas a přihrávala jí na tento gól Barbora Dvořáková, která poté dovršila svůj hattrick po přihrávce od Kristýny Dvořákové, a nebylo jí to málo a také poslední trefa od Kutnohorských hráček opět patřila Barboře Dvořákové po hezké přihrávce opět od Kristýny Dvořákové. Obě sestry Dvořákovy si připsaly velký počet kanadských bodů a pomohly tím tak k výhře Kutné Hory. Barbora si v utkání připsala 4 góly a 2 asistence a Kristýna 1 gól a 4 asistence.

Branky a asistence KH: Nešporová Kristina, Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna), Knížová Nikola, Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna), Dvořáková Kristýna (Dvořáková Barbora), Nešporová Kristina (Dvořáková Barbora), Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna), Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna).

FBK Realstick Vosy Praha – SKP Olympia Kutná Hora 1:1

Do druhého utkání nastoupila po dlouhé pauze i druhá gólmanka Tereza Knížová. Vedla si víceméně dobře až na jednu obdrženou branku, kterou dostala hned v úvodu utkání.

Tento zápas byl velice emoční, spousta strkanic, faulů, také neodpískaných faulů na obě strany, a podobně. Kutná Hora inkasovala hned v úvodu střetnutí, kdy naší gólmance proskákal míček skoro od půlky hřiště mezi nohama do brány. Ale Kutná Hora se rozhodně nesmířila s tím, že by nějak vypustila utkání a soustředila se na to, jak už pojede domů, naopak, tlačila opět soupeřky na jejich polovině, ale opět se jí vymstila jako v prvním zápase střelecká impotence. Jiskřičku naděje jí vykřesalo opět duo Dvořákových, kdy Barbora srovnávala skóre po přihrávce od Kristýny. Kutnohorské dorostenky chtěly urvat z tohoto utkání také 3 důležité body, ale bohužel se jim to nepovedlo a tento zápas skončil remízou 1:1.

Takže tento den musíme i přes jednu remízu hodnotit velmi pozitivně – odvezly jsme si 4 důležité body do tabulky a s malým klidem obsazujeme sedmé místo v polovině tabulky.

Branky KH: Dvořáková Barbora (Dvořáková Kristýna). Sestava KH: Hradilová Monika, Knížová Tereza, Knížová Nikola, Kunášková Kristýna, Pavlíková Michala, Francová Michaela, Dvořáková Kristýna, Dvořáková Barbora, Nešporová Kristina, Vyvialová Kristýna, Zorničková Pavla. Trenérka: Veronika Rajnyšová.

Jaroslav Bochníček, Veronika Rajnyšová