RFK Pohoda Praha – SKP Olympia Kutná Hora B 6:9 (1:5, 2:0, 3:4)

Početně oslabenou Kutnou Horu soupeř nijakému fyzickému tlaku nevystavil. Ta hrála úsporně ze zadu a na první obdrženou branku reagovala pětigólovou smrští v závěru první třetiny, když se soupeři prakticky rozpadla obranná hra. Ve druhé části však Pohoda častěji kontrolovala balónek, ale střílela pouze z uctivé vzdálenosti. To se jí ale vyplatilo, když dva takové pokusy propadly přes clonící hráče až za brankáře Hálu. Uklidnění do řad Olympie vnesl kapitán Blahník, který proměnil v úvodu poslední třetiny trestné střílení. Po něm přišly v rychlém sledu další tři branky a bylo prakticky rozhodnuto. Jenže florbal je rychlá hra plná zvratů a hráči RFK během předposlední minuty vsítili ještě tři branky, jednu také z trestného střílení. Po oddechovém čase se už ale Kutná Hora zkoncentrovala a zaslouženě brala tři body. Nejvíce se na vítězství podíleli Blahník a Netolický, když oba dva vstřelili hattrick. V nezvyklé roli se trefil také brankář Jetleb.

StatistikyBranky a nahrávky Kutné Hory: 9. Oliva (Blahník), 9. Dušek (Blahník), 11. Jetleb (Blahník), 11. Blahník (Netolický), 12. Netolický (Oliva), 25. Blahník – nájezd, 26. Netolický (Klouček), 31. Netolický, 32. Blahník (Dojčiak). Kutná Hora: Hála – Dojčiak, Klouček, Dušek – Netolický, Blahník, Oliva, Jetleb.

Céčko poprvé výrazněji zaváhalo

Další ligový turnaj mají za sebou florbalisté céčka SKP Olympia Kutná Hora. Turnaj konaný v dalekém Berouně se ovšem céčku nevydařil. Kutná Hora C zaujímá aktuálně druhé místo, když jej na vedoucí příčce vystřídal Kolín B.

SKP Olympia Kutná Hora C – IBK Kubánský Klan B 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)

Utkání, které lépe začali hráči Kubánského Klanu. Třemi slepenými góly potrestali několik chyb v kutnohorské rozehrávce. Do zápasu dostal Olympii obránce Michal Zvelebil. I po vstřelené brance se Kutná Hora drala do zakončení, ale v cestě jí stál famózně chytající brankář soupeře, který se na tomto turnaji potkal s životní formou. Kutnohorští se dokázali prosadit až na začátku závěrečné periody, kdy nejaktivnější hráč na hřišti Michal Zvelebil střelou od mantinelu na zadní tyč rozvlnil síťku v brance podruhé. Vyrovnání přišlo záhy. Ze stejného místa jako padnul druhý gól Olympie, skóroval Tomáš Pokorný. Aktivitu Kutné Hory utnula až přesilová hra hostů. Tu „kubánci" využili. Závěr zápasu si pak už pohlídali a vítězství potvrdili střelou do prázdné brány tři vteřiny před koncem.

StatistikyBranky a nahrávky KH: 17. Zvelebil Michal (Hönig Pavel), 26. Zvelebil Michal (Pokorný Tomáš), 26. Pokorný Tomáš (Hojda David).

FBC Pitbulls Kolín B – SKP Olympia Kutná Hora C 10:2 (3:1,4:1,3:0)

Kolínské béčko s touhou vrátit Olympii předchozí porážku ze vzájemného utkání si na turnaj přivezlo pětku složenou z hráčů áčka a juniorů. Tato pětka byla u devíti branek a obrovským dílem se podílela na vítězství. Kutná Hora tak prohrála i druhý zápas na tomto ligovém turnaji.

StatistikyBranky a nahrávky KH: 10. Junek Radim (Pospíšil Jiří), 18. Jeřábek Lukáš (Hönig Pavel). Kutná Hora: Mokošín (K. Klan), Nosál (Kolín) – Pospíšil, Kalina – Zvelebil, Pokorný – Vlk, Jeřábek, Junek – Hönig, Baťa, Hojda – J. Bochníček.

Jan Dojčiak, Jaroslav Bochníček