Céčko postupuje z 2. místa

V neděli 28. dubna 2013 měla Pražsko-Středočeská třída mužů na programu poslední kolo. V něm mužské Céčko SKP Olympia Kutná Hora sehrálo dva závěrečné zápasy už s jistotou postupu. Soutěžní ročník Kutná Hora začala výhrou a prohrou, stejnou bilancí sezónu zakončila.

Soupiska Kutné Hory – Mokošín Lukáš (Lvi), Nosál Lukáš (Žehrovice) – Pokorný Tomáš, Pospíšil Jiří – Vedral Filip, Zvelebil Michal – Lopour Zdeněk, Vlk Martin, Bochníček Jaroslav – Hojda David, Hönig Pavel, Kalina Roman – Baťa Petr, Reithar Marek, Bochníček Bohuslav

SKP Olympia Kutná Hora C – SK Lvi Praha Banko 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky KH: 6. Reithar (Baťa), 13. Pospíšil (Baťa), 23. Lopour (Vlk)
Vyloučení: 2:2, bez využití

Utkání, ve kterém Kutná Hora ovládla první třetinu, skóre otevřel nekompromisní ranou Marek Reithar. Olympia svého soupeře k vážnějšímu ohrožení branky nepustila. Hned v úvodu druhé části se z půli hřiště prosadil Jiří Pospíšil. Poté si vzal slovo brankář Lukáš Mokošín, který reflexivním zákrokem zabránil jistému gólu. Z další akce se ale soupeř už radoval a snížil na rozdíl jediné branky. Dvoubrankové vedení vrátil na kutnohorskou stranu Zdeněk Lopour, který vymetl pavučinku v pravém horním rohu soupeřovi branky. Pražský tým opět rychle odpověděl a opět korigoval náskok Olympie. V závěrečné periodě se nic vážného už nestalo. Olympii držel nad vodou brankář Mokošín, Lvi zachránila nepřesnost v zakončení střelců Kutné Hory.

FBC Blue Horses Žehrovice – SKP Olympia Kutná Hora C 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)

Branky KH: 3. Reithar (Baťa), 8. Reithar (Pokorný), 17. Reithar (Bochníček B.), 29. Hojda (Hönig)
Vyloučení: 4:3, využití: 1:0

Vyrovnaný zápas od úvodních vteřin. Skóre otevřela Kutná Hora, resp. Marek Reithar. Žehrovicím se poté naskytla obrovská šance na srovnání v podobě trestného střílení. Nejproduktivnějšího hráče Blue Horses a celé soutěže, ale brankář Lukáš Nosál vychytal. V následné početní výhodě Žehrovice přece jenom srovnali. Do vedení vrátil Kutnou Horu Marek Reithar. Závěr třetiny patřil Žehrovicím, které během minuty otočily skóre ve svůj prospěch. Na začátku druhé periody domácí zvýšili na rozdíl dvou branek. Snižující branku zaznamenal hattrickový střelec Marek Reithar. Po celý zápas měla Kutná Hora problémy s proměňováním vyložených gólových příležitostí, což se nakonec ukázalo rozhodujícím faktorem. Soupeř totiž ve třetí třetině dvakrát skóroval do nedůrazné obrany Olympie. Čtvrtou branku Olympie přidal důrazný David Hojda. V posledních minutách zápasu Kutná Hora svého soupeře uzamkla na útočné polovině. Svým drzým atakem na bránu si vynutila přesilovou hru, která se v poslední minutě zdvojnásobila. Výhoda dvou mužů navíc nepomáhala, a tak Kutná Hora odvolala brankáře a zkoušela to v šesti proti třem. Opět však spálila několik výborných příležitostí. Na závěr soutěže Kutná Hora sice prohrála, ale to nic nemění na postavení v tabulce – 2. místo a postup do PH+SČ soutěže.

Dorostenci v závěru soutěže drtili soupeře

Dne 28. 4. sehráli dorostenci dva poslední zápasy, tentokrát v Kralupech nad Vltavou. Dvěma jasnými výhrami podpořili svoji dominaci v celém ročníku soutěže a zaslouženě obsadili první místo PH+SČ ligy dorostenců.

SKP Olympia Kutná Hora - FBŠ Bohemians C 17:4 (7:1, 3:1, 7:2)

V prvním utkání se hráči Olympie utkali s týmem FBŠ Bohemians C. Hned od začátku měli hráči SKP hru naprosto pod kontrolou. Svého soupeře prakticky nepustili k ničemu a vstřelení gólu bylo jen otázkou času. Na branku se nečekalo ani nijak dlouho. Poprvé se podařilo skórovat v čase 0:46 Martínkovi. Na to však v čase 1:03 dokázali hráči Pražského celku odpovědět a vyrovnali na 1:1. To však bylo vše, k čemu se v této třetině dostali. Naprostá dominance v první třetině pokračovala za vlády SKP, když se dokázali postupně trefit Martínek, Kareš, Schwarz J. a Schwarz O. Druhá třetina byla v porovnání s tou první o něco slabší. Hráči Bohemians začali hrát od zadu s uzavřenou obranou. V průběhu druhé minuty se opět navyšovalo. A hráči SKP přidali ještě dvě branky. Na to se povedlo soupeři ještě odpovědět, kdy provedl pouze kosmetickou úpravu skóre. V této třetině se prosadili Vokřál, Schwarz O. a Kareš. Ve třetí třetině si hráči Olympie už jen kontrolovali dostatečný odstup od svého soupeře. To potvrdili hned na začátku svými dalšími góly Schwarz J. a Spurný, který se prosadil hned dvakrát. Kutnohorští si dále tvořili množství šancí, které také dokázali proměnit v góly. Prosadit se dokázal opět Schwarz J. po pohledných akcích s Karešem. Poté se ještě dvakrát prosadil Martínek. V této třetině se hostící tým dokázal prosadit dvěma brankami. Poslední hřebíček do rakve Bohemians zatloukl svým pátým gólem kapitán Schwarz J., poté, co mu branku připravil na zlatém podnose Kareš, když skvěle našel čepel skórujícího přesnou přihrávkou mezi nohama obránce.

Branky KH: 5x Schwarz, 5x Martínek, 2x Kareš, 2x Schwarz O., 2x Spurný, 1x Vokřál

Florbal Neratovice - SKP Olympia Kutná Hora 2:10 (1:4,1:2, 0:4)

Druhý zápas hráčů Olympie nabídl poslední utkání v sezoně s Neratovicemi. Hned z úvodu třetiny se po chybě Olympie dostal v první minutě do vedení domácí tým Neratovic. Pak se hráči SKP uklidnili, začali hrát s větším klidem. Vstřelit gól se povedlo v čase 2:34, kdy Schwarz J. po přihrávce Kareše proměnil akci v branku. Poté dal branku Jestříbek , který svou tvrdou střelou z dálky dostal Olympii do vedení. V této třetině hráči hostů přidali ještě dvě branky. Střelecky se prosadili Schwarz O. a Rowe. Ve druhé třetině v průběhu čtvrté minuty přidal branku Karěš, kdy si lišácky počkal za brankou soupeře a hbitým přehozem okolo tyčky skóroval. V osmé minutě se povedlo domácím snížit, ale toto už byla pouze kosmetická úprava skóre. Na to v čase 10:11 odpověděl Schwarz J. po asistenci Kareše. Na úvod třetí třetiny se postaral o branku Kareš. Pak se hra uklidnila. Další branka přišla až v čase 7:32, kterou vstřelil Schwarz J. po přihrávce Jestříbka, který utekl čtyřem hráčům. Poté se trefil Rowe a v čase 10:05, kdy měl Kareš míček za bránou, si Tvrdík seběhl na střed hřiště a nekompromisní střelou do horní poloviny brány skóroval. To bylo z této třetiny vše a hráči Olympie mohli být s výsledkem spokojeni.

Branky KH: 3x Schwarz J., 2x Kareš, 2x Rowe, 1x Schwarz O., 1x Jestříbek, 1x Tvrdík

Dorostenky na domácím turnaji neprohrály

Dne 27.4 2013 sehrály kutnohorské dorostenky SKP Olympia Kutná Hora své poslední zápasy sezóny, a to před domácím publikem v hale Bios, které bylo velmi početné a proto měly dívky o to větší snahu a chuť do zápasů, které je čekaly – chtěly ukázat, že i ony umí hrát hezký florbal se spoustou vstřelených branek. Po výhře a remíze obsadily konečné sedmé místo Ligy dorostenek.

Sestava: Dvořáková Kristýna, Kunášková Kristýna, Nešporová Kristina, Dvořáková Barbora, Zelená Kristýna, Horáková Kateřina, Pavlíková Michala, Knížová Tereza, Nováková Tereza, Knížová Nikola, Francová Michaela, Hradilová Monika, Zorničková Pavla

SKP Olympia Kutná Hora - FBC Start98 Kunratice 8:0

Góly a asistence: Dvořáková Barbora, Knížová Nikola (Nováková Tereza), Horáková Kateřina (Zelená Kristýna), Nováková Tereza (Francová Michaela), Nováková Tereza, Zelená Kristýna (Nováková Tereza), Dvořáková Kristýna (Hradilová Monika), Zelená Kristýna (Knížová Nikola)

Svůj první zápas sehrála děvčata s FBC Start98 Kunratice, které v té době obsazovaly 12. místo celkové tabulky soutěže. Kutnohorskou branku strážila pro tento zápas Monika Hradilová, která neměla příliš práce a všechny střely v klidu zlikvidovala a připsala si na své konto první vychytanou nulu v soutěži. Zpočátku hra byla velice nervózní z obou stran, a proto Olympii pomohlo, že Barbora Dvořáková, která dorazila střelu Kristýny Dvořákové, vsítila první branku utkání. Po tomto gólu druhého útoku začal „řádit" první útok, kdy svou vůbec první branku v soutěži vstřelila Terka Nováková, které to nebylo málo, a rozhodla se, že si vynahradí celou soutěž a v utkání přidala kromě dvou asistencí ještě dvě branky. Další střelkyně, která si v utkání zapsala svoji první branku, byla Kačka Horáková. Děvčata věděla, že pokud chtějí vyhrát, musejí hlavně střílet, což svými dvěma brankami v zápase potvrdila Kristýna Zelená. V závěru utkání se za soupeřova záda dostal ještě jeden míček, který letěl z florbalky Kristýny Dvořákové. Děvčata si po zaslouženém výkonu vybojovala 3 body a porazila Kunratice 8:0.

SKP Olympia Kutná Hora - ELITE PRAHA team FUTURE DDM P6 2:2

Góly a asistence: Francová Michaela (Zelená Kristýna), Francová Michaela (Nováková Tereza)

K druhému zápasu nastoupil tým dorostenek proti ELITE PRAHA team FUTURE DDM P6, kterým chtěl vrátit porážku z minulého zápasu, kdy soupeřky obrátily stav zápasu. Do kutnohorské klece se postavila Terka Knížová, která podávala jako vždy po celou dobu zápasu velice dobrý výkon. Od začátku zápasu bylo na obou týmech vidět, že chtějí vyhrát. První gól zápasu inkasovala Kutná Hora při nedůsledné obraně. Později soupeřky zvýšily svůj náskok na 0:2. Do poslední třetiny se šlo Olympii velice těžko – otáčet takto nepříznivý stav a obzvláště proti takovému soupeři. Už to vypadalo, že bude rozhodnuto o konečném stavu zápasu, ale Míša Francová vykřesala naději, když její střela propadla za záda brankářky soupeře. V týmu Kutné Hory se zvedla bojovnost a odhodlání zápas ještě zdramatizovat, holky si nechtěly nechat ujít naději na vyrovnání a bojovaly o vše – žádný balonek pro ně nebyl ztracený. A to se vyplatilo, protože svou druhou branku v zápase přidala opět Míša Francová, nekompromisní střelou od mantinelu do horního růžku branky ELITE. SKP Olympia Kutná Hora v tomto zápase po týmovém boji, jak se patří, uhrála remízu se čtvrtým týmem tabulky soutěže.

Veronika Rajnyšová a kol.