První zápas Olympia remizovala

První utkání Olympie v novém ligovém ročníku bylo velice dramatické až do poslední chvíle. Ve třetí minutě byl vyloučen kutnohorský Štěpán Bochníček. Početní výhodu nedokázali Benátky zužitkovat ve vedoucí branku, naopak při návratu vyloučeného hráče inkasovali. Sám potrestaný hráč se dostal k míčku a střelou do levého horního rohu soupeřovi branky otevřel skóre. V 10. minutě se podařilo Benátkám srovnat krok. O minutu později, ale Olympia opět vedla. Obránce Š. Bochníček krásně vymetl horní roh branky soupeře podruhé. I Kutná Hora dostala příležitost výhody o jednoho hráče na palubovce navíc. Ovšem přesilová hra se jim hrubě nepovedla, protože z ní Benátky vstřelili vyrovnávající gól.

Kutná Hora se potřetí v zápase dostala do vedení v 5. minutě druhého dějství. Špatnou rozehrávku soupeře uklidil do branky Jan Kareš. Poté přišla chvíle Sokola. Nejprve vyrovnali a vzápětí ukázali Olympii, jak se mají využívat přesilové hry. To ovšem nebylo ve druhé třetině všechno. Kapitán Olympie Reithar se uvolnil a typickou střelou do horní poloviny branky srovnal skóre. Následně na to šly Benátky do jednobrankového vedení.

Na začátku závěrečné části to bylo už o dvě branky, a to když Sokol podruhé v zápase skóroval z přesilové hry. Odpověď přišla záhy. Kunášek střelou z první z prostoru velkého brankoviště zdramatizoval utkání. Dvě minuty před koncem začala Kutná Hora střádat plány na konec zápasu a vyžádala si oddechový čas. Po získání balonku to zkoušela bez brankáře a to se jí vyplatilo. Půl minuty po time-outu vyslal nechytatelný projektil Jan Kareš a zpečetil tak nerozhodný stav zápasu.

„První zápas se nám nepovedl," přiznal kutnohorský trenér Martin Blahník a navázal: „I když jsme hráli se silným soupeřem, tak to nešlo. Nebýt brankáře Bochníčka, tak jsme zápas prohráli. Vychytal tak pět gólových příležitostí soupeře. Benátky byly lepší a přestřílely nás. Jen díky štěstí a brankářovi jsme remizovali."

Drtivá výhra se Startem

Do druhého utkání vstoupila Kutná Hora lépe než do toho prvního. Hned ve 2. minutě se mohla radovat z gólu. Dus vracel míček před branku, kde číhal Blahník, ale brankář soupeře si jej sám dopravil do branky. To, jak se proměňují „gólovky" ukázali kutnohorští borci na konci prvního dějství. Michal Kareš zatáhl míček po pravé straně hřiště, následně jej předložil svému bratrovi a ten se střelou nemýlil.

Na začátku druhé části hrála Kutná Hora přesilovou hru a dokonale potrestala vyloučení pražského hráče. Po střele Reithara se míček odrazil k Dusovi a ten ze vzduchu rozvlnil síťku v brance soupeře potřetí. O pár chvil později to už bylo o čtyři branky. Bratři Karešové si tentokrát vyměnili role, Honza našel na zadní tyči připraveného Michala a ten pohotově zavěsil.

Po dvou třetinách Kutná Hora vedla o čtyři branky. V pohodě hrající Olympia se i nadále dostávala do dobrého zakončení. V 8. minutě se podařilo skórovat i Startu. Odpověď na obdrženou branku nenechala na sebe dlouho čekat. Olympia zahrávala standardní situaci, Rejna si dobře vyběhl od branky a uklidil Blahníkovu nahrávku za záda soupeřova brankáře. Kutná Hora své vedení začala navyšovat. Nejprve se ujala nekompromisní dělovka Kuchaře, poté se podruhé v zápase prosadil Dus a nakonec Kuchař našel křižnou přihrávkou Jana Kareše a ten střelou z první uzavřel skóre zápasu.

Druhý zápas hrajícího trenér Olympie potěšil. „Výsledek je jednoznačný. Rozhodla první třetina, kdy jsme vstřelili rychlé branky," říkal Martin Blahník, kterému se povedl jeden tah: „Štěpána Bochníčka jsem posunul do útoku, což se také vyplatilo. Dva útoky dávaly po čtyřech gólech. Rozhodlo, že jsme se konečně začali prosazovat v útoku."

Vstup do sezony má tedy příchuť čtyř bodů. „Co se týká bodů, tak hodnotím vstup do sezony pozitivně. Hra trochu pokulhávala. To, co chci po hráčích, neplní vždy na sto procent, ale to chce čas," dodal Blahník.

SKP Olympia Kutná Hora A – Sokol Benátky 6:6 (2:2,2:3,2:1)Branky KH: 5. Š. Bochníček (Chalupa), 11. Š. Bochníček (Reithar), 20. J. Kareš, 27. Reithar (Dus), 36. Kunášek (J. Kareš), 44. J. Kareš (Kuchař).

FBC Start98 B – SKP Olympia Kutná Hora A 1:8 (0:2,0:2,1:4)
Branky KH: 2. vlastní, 15. J. Kareš (M. Kareš), 19. Dus (Reithar), 20. M. Kareš (J. Kareš), 40. Rejna (Blahník), 41. Kuchař, 42. Dus (Blahník), 44. J. Kareš. (Kuchař). Kutná Hora: B. Bochníček (Benátky), Hála (Start98) – Reithar, Š. Bochníček, Rejna, T. Reinert, M. Reinert, M. Kareš, J. Kareš, Kunášek, Kuchař, Vaculík, Mašín, Chalupa, Dus, Pešl. Hrající trenér Martin Blahník.