Na konci minulé sezony od kormidla mužů A odstoupil Jiří Vokřál a trenérské otěže převzalo duo Adam Rowe a Jan Třískala. Druhý jmenovaný s velkou částí kutnohorských odchovanců, nynějších hráčů a lídrů mužského áčka, odjezdil nespočet zápasů za mladší kategorie, takže tuto sezonu 2023/24 lze nostalgicky považovat za jeho návrat ke klukům, kteří pod jeho vedením s florbalem začínali.

Kutnohorský A tým v úvodu sezony posílilo několik hráčů z vlastních řad juniorů. Poprvé za muže nastoupil například kutnohorský obránce Šimon Trpišovský, útočníci Michal Trník a Marek Trník, či brankář Jan Zlatohlávek, který se do Kutné Hory vrátil po několik odehraných sezonách v Mladé Boleslavi. Po navázání spolupráce s týmem Sokoli Pardubice byl v Kutno Hoře na hostování také útočník Lukáš Drahný.

David Vyhnánek
Anketa Deníku: Jak sportovci užívali svátky, jaké dárky jim udělaly radost?

Skóre je zatím nakloněné na kutnohorskou stranu v poměru 103 vstřelených branek ku 86 obdrženým. Nejvíce gólů kluci nasázeli do branky Budějovic. Muži doposud odehráli patnáct divizních zápasů a do konce února jich ještě sedm dalších sehrají.

Dlouhodobě se řadí tým mezi ty šťastné, které mají skvělou domácí atmosféru, a to zejména v pokročilé části soutěže. Na zápasy A týmu na Klimešce stabilně zavítá několik desítek diváků. V této sezoně zatím přišlo nejvíce diváků na zápas proti týmu z Říčan, kde bylo napočítáno 127 diváků.

Prohlédněte si fotogalerii z domácího duelu s týmem Gorily Plzeň

V základní části soutěže se zatím nejvíce prosazují Michal Trník, Marek Trník, Petr Vávra, Lukáš Martin, Lukáš Drahný, Jiří Petrásek a Antonín Tvrdík.

Další dva zápasy odehrají florbalisté Kutné Hory o následujícím víkendu v Českých Budějovicích. V sobotu se představí na palubovce rezervy Štírů, o den později na půdě týmu Meťák České Budějovice.