Na kroužky děti chodily s velkým nadšením a učily se novým pohybovým hrám, sportovním činnostem v podobě hodů, chytání, běhu, přeskoků a také prvním florbalovým dovednostem. Následovalo uzavření těchto kroužků z důvodu jarního lockdownu, a poté se již kroužky na základních školách nerozeběhly.

„Bohužel situace ohledně koronavirové pandemie neumožnila rozjet tyto kroužky plné florbalu a her ve větším měřítku ani po letních prázdninách. Plnohodnotně se spustila akademie pouze na ZŠ Jana Palacha, a to na velmi krátkou dobu v podobě šesti týdnů,“ líčil florbalista Václav Rejna a pokračoval: „Následně přišlo uzavření základních škol a s ním i zákaz sportovních činnosti ve vnitřních prostorách, který navíc stále trvá a situace nevypadá příznivě ani pro nadcházející období.“

Trenéři FBC tak byli nuceni přerušit svou každoroční činnost a po třech letech fungování se stáhnou do ústraní a vyčkat, dokud se situace neuklidní. FBCKH je však připraven v těchto kroužcích pokračovat a nadále podporovat sportování dětí při základních školách formou svých akademií.

Ondřej Šimůnek se raduje z výhry v německém Freibergu.
Šimůnek po první zkušenosti v Německu: Chceme získat medaili