Benago opět rozehrálo zápas lépe a už v první minutě otevřel skóre z dorážky Brahimi. Pak začaly jiskřit emoce. Max srovnal v 7. minutě parádní ranou na 1:1 a o tři minuty déle poslal ERA-PACK do vedení R. Mareš, který si počíhal na zadní tyči. V 11. minutě už domácí vedli 3:1, když se prosadil po individuální akci Rešetár. Ten samý hráč se trefil i do prázdné brány a za stavu 4:1 hostům tekli nervy. Střídačku Benaga musel opustit trenér brankářů Klíma a Marcelo si znepřátelil vyprodané hlediště. Dvě minuty před přestávkou ještě Belej z desítky snížil na 2:4, ale vzápětí se prosadil Sidnei a ERA-PACK si nesl do kabin tříbrankový náskok – 5:2.

Benago začalo druhý poločas hrou bez brankáře, ale hned po třech minutách inkasovalo do prázdné brány, když Rešetár ještě vylepšil pozici pro Dentinha – 6:2. Zručští za dvě minuty reagovali gólem. Opět se trefil nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč play off Michal Belej – 6:3. Benago se vrátilo do hry ve 30. minutě, když na rozdíl dvou branek snížil Marcelo.

Neskutečnou chybu udělali rozhodčí před a hned po gólu Koudelky na 7:4. Druhou žlutou kartu totiž obdržel Marcelo, ale nebyl vyloučen. Za přehnanou radost z gólu uviděl druhou žlutou kartu i domácí Koudelka, ale sudí zřejmě na revanš nevyloučili ani jeho. A tak se hrálo dál a Brahimi ve 34. minutě znovu snížil na rozdíl dvou branek – 7:5. Tento stav se už do konce zápasu nezměnil a Chrudim mohla začít slavit.

FK ERA-PACK Chrudim – FC Benago Zruč n. S. 7:5 (5:2)Branky a nahrávky: 7. Max (R. Mareš), 10. R. Mareš (Rodrigo), 11. Rešetár, 14. Rešetár, 19. Sidnei (Rešetár), 23. Dentinho (Rešetár), 33. Koudelka (Dentinho) – 1. Brahimi (Rodek), 18. Belej (10 m pk), 25. Belej (Diego), 30. Marcelo, 34. Brahimi. Rozhodčí: Cílek, O. Černý. ŽK: Rešetár, Koudelka – Marcelo, Rodek, Belej.

Chrudim: Ton (Žďánský) – Koudelka, Kovács, R. Mareš, Rodrigo, M. Mareš, Dentinho, Max, Marcio, Rešetár, Sidnei, Slováček, Záruba. Trenér Cacau.

Zruč n. S.: Cristiano (18. Bezstarosti, Pytloun) – A. Simitči, Hochman, Brahimi, Diego, Rodek, Marcelo, Galvao, Belej. Trenér Beni Simitči.