FC Benago Zruč n. S. – SAT-AN Fight Club Kladno 6:0 (3:0)

Před televizními kamerami jako by se chtěli hráči ukázat. Již ve 2. minutě šel do střely kladenský Müller a poprvé v utkání ukázal své umění brankář Kudrna. Vzápětí přišla šance i na druhé straně: Brahimi to zkoušel před Konečným patičkou, míč však mířil vedle. Chvíli poté si znovu Brahimi našel nastřelený balon Holečkem, ale pálil vedle. V 9. minutě se skóre měnilo poprvé. Lištván nahrál na střed Holečkovi, ten z první posunul míč podrážkou za sebe na Tomáše Drahovského, který nekompromisně zavěsil – 1:0.

Vyrovnat mohl po pasu Fitzela Chrobák, jenže opět se vyznamenal Kudrna. V 17. minutě znovu zaúřadovalo duo Holeček – Drahovský. Prvně jmenovaný nahrával a druhý jmenovaný prošel obranou a prostřelil Konečného mezi nohy – 2:0. Uběhlo jen pár vteřin a Drahovský si postavil míč k trestnému kopu. Rána bodlem znovu proletěla mezi Konečného nohy a hattrick slovenského zadáka byl na světě – 3:0. Čtvrtou branku mohl do přestávky přidat Váňa. Zívala před ním prázdná brána, ovšem balon letěl nad.

Po přestávce upozornil domácí obranu na nepozornost Müller, který nadvakrát střílel do tyče. Ve 28. minutě se prodral do střely A. Simitči. Konečný však vykopl balon špičkou sálovky. Další kladenskou šanci měl ve 31. minutě Fitzel, ale Kudrna míč reflexivně vyrazil ramenem. Pochyby o domácí výhře byly i těm největším skeptikům vyvráceny ve 33. minutě: Drahovský nezištně našel před bránou Brahimiho, který pohodlně skóroval – 4:0. Dvě minuty poté už to byla exhibice Benaga. Lištván si narazil s Holečkem a razantní střelou přidal pátou branku! Na konečných 6:0 upravil dvě minuty před koncem Holeček, který počkal na Lištvána, narazil si o něj balon a překonal bezmocného Konečného.

19. kolo ChFL: FC Benago Zruč n. S. - SAT-AN Kladno 6:0, 27. února 2013.Poděkoval divákům a běžel k rozhovoru. Beni Simitči, trenér Benaga, byl po zápase s Kladnem samý úsměv. „Jsem rád, že dokážeme hrát dobře i bez kapitána Rodka. I před zápasem jsem do televize říkal, že letos hrajeme jiný styl. Více kolektivně. Nemělo by nás tedy vykolejit, když jeden nebo dva hráči vypadnou," upozornil trenér a pokračoval: „Kluci dokázali, že dokáží tvořit parádní akce na jeden dotek se zakončením do prázdné brány. Opravdu hráči podali krásný výkon a gratuluji jim. Navíc jsme udrželi čisté konto. To je skvělé! A je jedno, jestli je to proti Kladnu nebo někomu jinému."

Tomáš Drahovský a Michal Holeček předvádí futsal jak ze světové ligy. „Ještě nejsou ve vrcholné formě," smál se Simitči, „To budou až v play off. Nyní teprve začínají. Jinak bych vyzdvihl všechny hráče. Jsem rád, že se uzdravil i Ago a dostává se do formy."

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Drahovský (Holeček), 17. Drahovský (Holeček), 17. Drahovský, 33. Brahimi (Drahovský), 35. Lištván (Holeček), 38. Holeček (Lištván). Rozhodčí: Lasch – Hofmann, bez karet. Benago Zruč: Kudrna – Lištván, Drahovský, Brahimi, Holeček – Kozák, A. Simitči, Váňa, Veselý. Trenér Beni Simitči. Kladno: Konečný – Junek, Müller, Výborný, Fitzel, Suchý, Abrhám, Zieber, Chrobák, Jaráb, Šíma. (Čížek) Trenér Petr Hlaváč.