Sparta i ve třetím podzimním domácím utkání bodovala naplno, tentokrát bez větších problémů. Od úvodních minut byla jasně lepší a svého soupeře přehrávala ve většině herních činností.

V brance Kutné Hory odchytal tentokrát celé utkání Červenka, z 32 přímých střel si připsal 14 úspěšných zákroků (úspěšnost 43,8%), hostující brankáři si připsali 12 zákroků. Hráči v poli tentokrát vyslali na soupeřovu branku 52 střel a z nich zaznamenaných 29 branek je na mokru slušná úspěšnost (55,8%) ze spojky 16/3, z křídel 16/12, z pivota 7/5, z proskoků 5/5, ze sedmičky 1/1 a z rychlých útoků 7/3. Z výčtu je tedy patrné, že se tentokrát hodně dařila hráčům Sparty střelba z křídel, horší to bylo ze spojky a potom škoda pro ně těch „loženek" z rychlých útoků a pivota. Nejvíce branek v kutnohorském týmu zaznamenala trojice D. Polívka, F. Thieme a D. Bielický. Ale hra není jen o brankách, například v neděli slavící své 32. narozeniny kanonýr Sparty M. Kůrka sice branku tentokrát nedal, ovšem připsal si šest zisků míčů a minimálně osm parádních asistencí svým spoluhráčům, ze kterých padaly důležité branky.

„Jsem o něco spokojenější než minule. U obrany jsem viděl zlepšení, i když v prvním poločase to mohlo být lepší," začal s hodnocením zápasu trenér Kutné Hory Vít Šnajdr. Očekával jsem, že máme kvalitu někde jinde než soupeř. Rozdíle ve skóre beru jako dostačující. Opět jsme byli v kompletní sestavě, což je velmi důležitý faktor. Je vidět, že pokud jsme kompletní, tak jsme velmi silní. Doufám, že příští týden v Mostě na tom budeme stejně," přeje si trenér.

Útočná fáze se Šnajdrovi konečně líbila: „Jednotlivce vyzdvihovat nechci, ale opět se nám dnes dařil přechod do rychlého protiútoku. Z něj dáváme spousty branek. Co se týká postupného útoku, tak už bylo vidět, že se kluci snaží kombinovat a dokáží roztočit kolotoč. Útoky byly daleko pestřejší."

Sparta K. Hora - Loko Vršovice 29:18 (13:10)Sestava a branky K. Hory: Červenka, Hroch – D. Polívka 7, Thieme 6, Bielický 5, Hájek 3, Brož 2, Hovorka 2, Šalátek 2, Petránek 2, Hasala, Kůrka, Nádvorník a P. Polívka st. Trenér Vít Šnajdr. Napomínání: 3 – 2, vyloučení: 2 – 2, sedmičky: 1/1 – 3/3, rozhodčí: Svítek – Šiška (oba Praha), diváci: 33.

Michal Pavlík, Petr Vobořil