Domácí sice vedli 1:0, ale pak už celý zápas pouze dotahovali náskok soupeře. „Zápas rozhodl fakt, že jsme nebyli schopní hrát jako tým. Nehráli jsme hru, na kterou jsme byli zvyklí," hledal příčiny porážky trenér Kutné Hory Jan Třískala.

Na zimním stadion přišlo 200 fanoušků, kteří vytvořili skvělou kulisu. „Atmosféra byla fantastická, ale pro naše mladé kluky měla i opačný efekt. Spousta hráčů mě moc nevnímala, když jsem si před ně na střídačce stoupnul a něco jim kreslil nebo vysvětloval. Nebyli schopní se soustředit. Sledovali hlediště a atmosféru. Při hře je to hodně svazovalo," litoval trenér.

Přitom utkání bylo celkově vyrovnané. „Znojmo bylo rozhodně hratelnější než Pardubice s veškerou úctou k soupeři," konstatoval Třískala a pokračoval: „Nicméně vyhráli zaslouženě, na druhou stranu to byl soupeř, kterého jsme mohli porazit."

O víkendu by Kutná Hora musela dvakrát vyhrát ve Znojmě, aby slavila postup do extraligy. „Do Znojma jedeme s tím, že už se nemáme na co vymlouvat a za co schovávat. Nyní už musíme jedině vyhrát dva zápasy. Myslím si, že už nemůžeme zahrát hůř než v neděli. Osobně mě nenapadá moc zápasů, kdy bychom hráli takto mizerně. Mrzelo mě, že když jsme prohrávali, tak jsem necítil sílu a vůli s výsledkem něco udělat," dodal Třískala.

O postup se junioři Kutné Hory utkají v sobotu od 20 hodin a případně i v neděli od 16 hodin ve Znojmě.

Kutná Hora – Znojmo 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)Branky: 7. Roman Martínek, 19. Ondřej Štifter, 29. Roman Martínek, 36. Ondřej Schwarz - 13. Patrik Mašek, 14. Ondřej Zejda, 19. Michal Částek, 21. Jakub Procházka, 33. Filip Daberger, 34. Patrik Mašek, 45. Filip Daberger.

Kutná Hora: Hetfleisch, Zelený, J. Schwarz, Vokřál, Rowe, Štifter, Petrásek, Kunášek, Spurný, Jedlička, O. Schwarz, Martínek, Tvrdík, Dlouhý. Trenér Jan Třískala.