Zápas o 3. místo:

Fitness Centrum KH – Kantor&Spol. 4:1 (0:1)

Oba poločasy v utkání o třetí místo byly jako noc a den. První půle vyšla lépe Kantoru, který díky tečované střele Boumy vedl 1:0. Jenže po přestávce patřila palubovka zimního stadionu futsalistům Fitness Centra KH, kteří dokázali soupeři nastřílet čtyři branky. Na všech se podílel Milan Antoš, který dvě dal sám a na dvě přihrál Dastychovi a Šestákovi. Fitness Centrum si tak vybojovalo premiérové medaile v Club Deportivo futsalové lize.

Branky a nahrávky: 31. Antoš (L. Novotný), 34. Antoš (Dastych), 36. Dastych (Antoš), 37. Šesták (Antoš) – 14. Bouma. Rozhodčí: Mucha – Müller. Bez karet. Diváci: 250.

Fitness Centrum KH: L. Novotný – M. Vocel, Dejmal, Antoš, Martinek, Dastych, Semínko, Šesták.

Kantor: M. Moc – Blažek, M. Růžička, Bouma, Zeman, Fuksa, Kudláček.

Finále:

Jump Boys – Green Bar 2:1 pp (0:0, 1:1 – 1:0)

Finále bylo hodně opatrné z obou stran. Setkaly se dva týmy, které spíše vyznávají defenzívnější styl hry, a tak jeden tým držel balon a druhý se stáhl do bloku a čekal na chybu soupeře. Skóre se poprvé měnilo až po změně stran, kdy si na rohový kop Slezáka naběhl Schwarz a prostřelil T. Výborného. Green Bar dokázal vyrovnat za pět minut, kdy se tečovaná přihrávka dostala na zadní tyč až k D. Pipkovi, který mířil přesně pod břevno – 1:1.

Zápas dospěl do prodloužení s náhlou smrtí a na vítěznou branku se čekalo necelých osm minut. Po dlouhém výhozu brankáře Jump Boys Čižinského si zpracoval míč na prsa Schwarz a z otočky poslal míč do sítě. Jump Boys tak potřetí vyhráli Club Deportivo futsalovou ligu a stali se nejúspěšnějším týmem soutěže.

„Hrála se taktická bitva. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Diváci moc atraktivity asi neviděli, protože se hrál opatrný a defenzivní futsal z obou stran. Radost by měl asi jen José Mourinho," usmíval se manažer Jump Boys Michal Pavlík a dodal: „Nicméně zápas byl dramatický do poslední vteřiny a mohl vyhrát opravdu kdokoliv. Jsem rád, že se štěstí přiklonilo na naší stranu."

Podobně hodnotil zápas i Petr Váňa z Green Baru: „Byl to varovaný zápas, hrálo se ze zabezpečené obrany, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Myslím si, že na šance to bylo vyrovnané, ale my jsme svoje nevyužili, a proto jsme prohráli. Jump Boys byli o ten jeden gól lepší."

Do ochozů zimní stadionu dorazilo 250 diváků. Celé Final 4 se pořadatelům povedlo. „Finálový den se vydařil. Je to taková třešnička po té sezoně. Diváků přišlo taky dost, takže i z téhle strany se to pořadatelům povedlo," chválil Váňa.

„Honza Ďoubal odvedl opravdu dobrou práci. Celá sezona šlapala bez problému a Final four bylo skvělým vyvrcholením. Doufám, že se uvidíme na zimáku se všemi zase za rok," dodal Pavlík.

Branky a nahrávky: 23. Schwarz (Slezák), 48. Schwarz (Čižinský) – 28. D. Pipek (J. Veselý). Rozhodčí: Mucha – Müller. ŽK: Vojtíšek – J. Veselý. Diváci: 250.

Jump Boys: Čižinský – Zelený, Husa, Novotný – Pavlík, Schwarz, Vojtíšek, Slezák.

Green Bar: T. Výborný – M. Votava, D. Pipek, Bilinkiewicz, Váňa, M. Frejlach, J. Veselý.

Předzápas obstaral turnaj futsalových legend

V semifinále porazil FC Kalich tým Teachers a SKP Olympia Saunatop. Ve finále se radovali hráči Olympie. V zápase o 3. místo zvítězili celek Teachers nad Saunatopem.