Bohužel pro kutnohorský tým nebyli k dispozici opory družstva Kotrba, Peša a Žemla, které do turnaje nepustily zranění, resp. nemoc. Tíha zodpovědnosti tak připadla na ostatní hráče.

V úvodním utkání nastoupili kutnohorští basketbalisté proti Slavoji Český Brod, se kterým během sezóny v soutěži sehráli vyrovnaná utkání. Již po první čtvrtině (skóre 2:31) však bylo jasně vidět, že hráči se s absencí tahounů nedokáží vyrovnat. Konečné skóre 22:102 hovoří za vše, na hřišti byl jen jeden tým.

Po tomto utkání měli kutnohorští tři utkání pauzu, protože vzhledem k systému turnaje spolu hrály mezi sebou celky Českého Brodu, Mladé Boleslavi a Sokola Vyšehrad. Zde byl k vidění poměrně slušný basketbal. Zejména Mladá Boleslav posílená o dva hráče z Nymburka se předvedla na turnaji ve velmi dobrém světle.

Právě s družstvem Mladé Boleslavi poměřili síly kutnohorští hráči v dalším svém utkání. Vraždění neviňátek, tyto dvě slova vystihují dění na hřišti, kdy kutnohorský tým nestačil na hráče z města automobilů, kteří si připsali vítězství 97:24. V posledním utkání turnaje nastoupili domácí proti Sokolu Vyšehrad. Avšak i duel Sokolíků vyzněl jasně pro hosty z Prahy v poměru 37:82.

„Turnaj ukázal, že kutnohorští basketbalisté mají mnoho rezerv. Velkým handicapem byla neúčast tří opor, ale i tak mohli hráči dosáhnout lepších výsledků. Zejména je potřeba v první řadě lepšit přístup v tréninku a nadcházející období prázdnin využit ke zdokonalení svých technických dovedností a zlepšení fyzické kondice,“ zhodnotil kutnohorský trenér Miloslav Jon.

Kutnohorský oddíl dál přijímá do svých řad chlapce narozené 1. 1. 1995 a mladší. Stačí pouze přijít na jeden z tréninků, buď se podívat, jak tréninky probíhají nebo ještě lépe si rovnou zatrénovat. Tréninky jsou v úterý 15:45 - 17:15, čtvrtek 17:00 - 18:30 a pátek 15:45 - 17:15. Bližší informace na emailu: jon.miloslav@email.cz nebo na tel. čísle 602 533 586.

MILOSLAV JON