Sparta v tomto utkání „vyhořela" na neproměňování tutovek, mimo jiné nedala čtyři sedmičky, trhák a několik jasných pozic na brankovišti a z křídel. Navíc nastřelila sedmkrát tyč. Když k tomu přičteme nepříliš dobrou obranu a za ní pouze průměrný výkon brankářů, na lepší výsledek to nemohlo stačit.

V brance Sparty odchytal první poločas Červenka, z devatenácti přímých střel si připsal šest úspěšných zákroků (úspěšnost 31,6%), ten druhý Hroch, který si z 25 přímých střel připsal 9 zákroků (úspěšnost 36%). Hostující brankář si připsal 18 zákroků, z toho některé opravdu excelentní. Hráči v poli tentokrát vyslali na soupeřovu branku 60 střel a z nich zaznamenaných 26 branek je hodně slabá úspěšnost 43,3%. Z výčtu je tedy patrné, že se tentokrát střelba hráčům Sparty nedařila ze všech postů, z těch vyložených nevyjímaje! Nejvíce branek tradičně zaznamenala dvojice F. Thieme - D. Polívka.

Celkově lze hodnotit, jak toto utkání, tak celou podzimní část soutěže, jako nepříliš vydařenou. V zimní přestávce je určitě nad čím přemýšlet, co napravovat a hlavně na čem zapracovat.

„Celý zápas jsme se potýkali s velmi špatnou obranou," přiznal kutnohorský trenér Vít Šnajdr a pokračoval v hodnocení: „Beru to jako svou chybu, že jsem nedokázal pružně a správně reagovat na vývoj zápasu. Další příčinou porážky byla naše otřesná střelecká produktivita, jestliže zahodíme deset vyložených šancí, nemůžeme vyhrát. O dlouhé zimní pauze máme na čem pracovat."

Kutná Hora - Kobylisy 26:29 (12:13)Sestava a branky K. Hory: Červenka, Hroch - Thieme 7, D. Polívka 5, Bielický 3, Brož 3, Kůrka 3, Šalátek 3, Hájek 1, Kuře 1, Nádvorník a Petránek. Trenér Vít Šnajdr. Napomínání: 3:3. Vyloučení: 4:5. Sedmičky: 7/3 – 7/7. Rozhodčí: Novotný – Průžek. Diváci: 43.

Michal Pavlík, Petr Vobořil