Nedělní soupeř Sparty byl před závěrečným utkáním sezony již jistým vítězem letošního ročníku, v jehož průběhu ztratil doposud pouhé tři body. A tak Spartu čekal v nedělním domácím utkání soupeř určitě z nejtěžších, který není zvyklý body příliš rozdávat.

Kutnohorští měli otřesný začátek a prohrávali už 2:7. První půli nakonec prohráli o dvě branky – 10:12: Sedm minut před koncem pak vedení Mladé Boleslavi skončilo. Kutná Hora se dostala do vedení a nakonec zápas vyhrála 26:24.

Solidně fungovala v nedělním utkání kutnohorská obrana, za kterou zachytal slušně Červenka. Na hráčích v poli byl znát určitý respekt k soupeři, s přibývajícím časem však šla hra i nasazení o dost nahoru a to se projevilo na konečném výsledku. Celkově tým vyslal na soupeřovu branku 48. Z jednotlivců se střelecky nejvíce prosazoval Polívka, spolu s ním, Petránek a Hovorka. Dalších pět hráčů dalo po brance. Tým Sparty měl v utkání celkem šestnáct získaných míčů, avšak k tomu poměrně hodně ztrát – celkem 18.

Kutnohorský tým mužů se tak rozloučil s nepříliš povedenou mistrovskou sezonou domácí výhrou nad celkovým vítězem soutěže a to se určitě příliš nečekalo. O zisku dvou bodů rozhodl hlavně výborným závěrem, když většinu utkání dotahoval vedení hostí. Hráči ale dřeli až do samého konce a výsledek jejich snahy se nakonec dostavil. Svěřenci trenéra Víta Šnajdra tak dokázali, že jsou schopni v soutěži porazit kde koho, na druhou stranu i slabším týmům body mnohdy porozdávat.

„Zaspali jsme začátek, když jsme prohrávali dva-sedm, tak to bylo hodně špatné. Pak jsme však zlepšili obranu a zlepšili jsme postupný útok. K vidění byly pěkné akce," hodnotil zápas trenér Kutné Hory Vít Šnajdr a řekl, proč jeho tým uspěl v závěru: „Jednak bych řekl, že nás bylo o něco víc na střídání a také jsme neztratili hlavu. Hráli jsme to, co jsme si řekli."

Nejlepším střelcem týmu se stal opět Denis Polívka. „Denis Polívka hrál dneska suprově. Předvedl svůj nadstandard. Velice mě překvapil Jenda Petránek, který hrál na levé spojce, a když se rozeběhne, je nezastavitelný," chválil Šnajdr.

Závěr sezony zvládli Kutnohorští výborně. „Říká se, že jak se zvládne poslední zápas, tak se bere celá sezona. Z tohoto pohledu bych to viděl kladně. Nicméně některé přehmaty jako minulý týden, kdy nám kontumovali zápas, nás stály lepší umístění. Nicméně to, co jsme herně na jaře předvedli, bylo velmi dobré. Dá se od toho odrážet do další sezony. A pokud na své výkony navážeme, budeme hrát o čelo soutěže," dodal Vít Šnajdr.

Kutná Hora - Mladá Boleslav B 26:24 (10:12)Sestava a branky Kutné Hory: Červenka - Polívka 8, Hasala 5, Hovorka 4, Petránek 4, Brož 1, Horníček 1, Nádvorník 1, Thieme 1, Veselý M. 1, Bielický a Filip. Trenér Vít Šnajdr.

Michal Pavlík, Petr Vobořil