Chvojkovice od začátku nepůsobily aktivně, jako bych se na nich podepsala semifinálová porážka z předchozího večera. A Green Bar je za pasivitu během první půle potrestal. Už ve 4. minutě připravil Špičák gól pro Váňu, aby právě Špičák mohl v 17. minutě zvýšit na 2:0.

Ve druhém poločase se role obrátily. Chvojkovice si uvědomily vážnost situace, ale jen těžko překonávaly obranu Green Baru. Dvě minuty před koncem vykřesal pro STS naději Čunderlík, který snižoval na 1:2. Vzápětí udělal Green Bar šestý faul a penaltou nepohrdnul Vácha – 2:2.

Minutu před koncem nastala nevídaná situace. Sudí odpískali šestý faul i pro Green Bar za ruku jednoho z chvojkovických hráčů mimo hřiště. Petr Váňa se však zachoval v duchu fair play a pokutový kop lehce lobnul do náruče brankáře Peroutky. A osud mu to vrátil v prodloužení. Právě Váňa po čtyřech minutách prostřelil Peroutku a Green Bar se radoval z bronzu.

„Viděl jsem, že to bylo mimo hřiště. Stejně bych penaltu neproměnil. Lepší je rozhodnout zápas v prodloužení," usmíval se po utkání autor vítězného gólu Petr Váňa.

Zápas o 3. místo
Green Bar – STS Chvojkovice 3:2 (2:0)Branky a nahrávky: 4. Váňa (Špičák), 17. Špičák (M. Votava), 44. Váňa (Špičák) – 38. Čunderlík (Franc), 39. Vácha (pk). Rozhodčí: Zoufalý – Pařez. ŽK: M. Votava – Vácha. Diváci: 300. Green Bar: T. Výborný – J. Veselý, Špičák, Váňa, Pipek, Brudný, M. Votava, Zikmunda. Chvojkovice: Peroutka – Franc, Böhm, Dostál, Kocourek, Vácha, Čunderlík, Jirásek.

Informace z finálového utkání najdete zde!