Benago mělo zápas rozjetý slušně. Ve 22. minutě vedlo po trefě Amraniho už 3:1. Jenže ve 27. minutě snížil Svoboda a minutu poté dal dvě slepené branky Záruba. Tango rázem vedlo 4:3. „Za stavu jedna-tři jsme se semkli a nevzdali jsme to. Řekli jsme si, že budeme hrát pořád naplno. Chtěli jsme na hřišti nechat všechno," řekl k obratu skóre brněnský brankář Václav Kubíček. „Nechápu, co se stalo. Vedli jsme tři-jedna a měli jsme mít zápas pod kontrolou. Asi přišlo zatmění. Rázem se zápas otočil. To se v play off nesmí stát," zdůraznil domácí trenér Beni Simitči.

Dvě minuty před koncem se po trefě brněnského Svobody zdálo být rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Dvoubrankové manko Benago v předposlední minutě smazalo a za stavu 5:5 dokonce zahodilo desítku. Ramirez trefil tyč.

Na začátku prodloužení vedli Zručští po trefě Lištvána, Záruba však znovu srovnal. Ve 45. minutě opět padly dva góly. Nejprve Belej vrátil vedení Tangu, ale hned po rozehrávce zpátky vyrovnal domácí Lištván. Ve druhém prodloužení opět udeřila Zruč po trefě Ramireze. Tango začalo hrát dvě minuty před koncem power play a tu zužitkoval Mareš – 8:8. V penaltovém rozstřelu zazářil hostující brankář Kubíček, který vychytal Amraniho i Capetu a poslal svůj tým do vedení v sérii 1:0.

Kubíček: Dlouho jsem neviděl skóre osm-osm

„Rozhodoval jsem se podle hráče, na kterou stranu půjdu," popisoval penaltový rozstřel jeho hrdina Václav Kubíček a pokračoval: „Penalty jsou loterie. Byl jsem šťastnější. Trefili mě." Samotný duel měl všechno a futsalisté byli jako na houpačce. „Zápas byl hrozný. Pak už nám docházely síly a došlo k hrozným chybám na obou stranách. Padaly laciné branky. Dlouho jsem neviděl zápas osm-osm," smál se brněnský brankář.

Klíčové pro Tango bylo, že vydrželo s pátým faulem dvanáct minut do konce základní hrací doby a celé prodloužení. Benago kopalo jen jednu desítku. „Vydržet bez faulu bylo hodně náročné, protože Benago má šikovné hráče jeden na jednoho. Zkoušeli to pořád, ale takticky jsme utkání zvládli super a nefaulovali jsme," oddychl si Václav Kubíček, který svůj tým ani za stavu 1:0 na zápasy v sérii nefavorizuje: „Sice vedeme, ale Benago skončilo třetí. Má v kádru plno zahraničních hráčů a trénují profesionálně. My trénujeme dvakrát týdně. Série je hodně otevřená."

Takový zápas futsalu prospěje, zdůraznil Simitči

Trenér Benaga byl po zápase hodně naštvaný. „Dostat doma osm branek je neodpustitelné. Dělali jsme amatérské chyby," zlobil se Simitči. Zápas se však líbil všem okolo. Opět byl duel Benaga s Tangem reklamou pro futsal. „Je dobře, že do televize vybrali nás a ne sérii Sparty s Nejzbachem. Tam by se takový zápas nehrál. Dnes to byla reklama pro futsal a našemu sportu určitě prospěje. Sice jsme prohráli, ale neznamená to, že by se futsal neposunul o kousek dál," řekl trenér Zruče.

Právě domácí trenér před zápasem prohlásil, že kdo vyhraje první zápas, postoupí dál. „Uvidíme. Kéž by," smál se brankář Kubíček. Autorovi výroku už tolik do zpěvu nebylo. „Nyní budu muset svůj výrok vyvrátit na hřišti. Nic jiného mi nezbývá. Věřím, že v pátek uspějeme. Snad nebude mít Tango tolik štěstí," uzavřel Simitči.

FC Benago Zruč n. S. – FC Tango Brno 8:9 pk (2:0, 3:5, 3:3 – 3:4)Branky a nahrávky: 10. Amrani (Rodek), 19. Rodek (Lištván), 22. Amrani (Brahimi), 39. Ramirez (Capeta), 39. Amrani (Rodek), 41. Lištván (Capeta), 45. Lištván (Ramirez), 48. Ramirez (Amrani) – 22. Belej (Brůna), 27. Svoboda (Havel), 28. Záruba (Belej), 28. Záruba (Belej), 38. Svoboda (Záruba), 42. Záruba (Chadzidis), 45. Belej (Mareš), 50. Mareš (Belej), rozhodující pk Belej.

Penaltový rozstřel: A. Simitči 1:0, Záruba 1:1, Ramirez 2:1, Brůna 2:2, Amrani (X) 2:2, Chadzidis 2:3, Rodek 3:3, Belej 3:4, Capeta (X) 3:4. Rozhodčí: O. Černý – Melničuk. ŽK: Kubíček, Chadzidis, Svoboda, Mareš (vš. TAN). Diváci: 130. Stav série: 0:1.

Benago Zruč: Vahala (Bezstarosti) – A. Simitči, Rodek, Lištván, Brahimi, Amrani, Ramirez, Capeta, Kiliján, Dvořák, Stýblo, Hochman. Trenér Beni Simitči.

Tango Brno: Kubíček (Hanzlík) – Chadzidis, Vlček, Svoboda, Mareš, Brůna, Buršík, Pollák, Šidla, Belej, Záruba, Havel, Prokeš. Trenér Vlastimil Bartošek.