Domácí na tento zápas posílil odchovanec Ondřej Šimůnek, který hraje extraligovou házenou v pražské Dukle.

Sparta v úvodním podzimním utkání nové mistrovské sezóny zklamala výkonem i výsledkem. Hlavně v útočné činnosti to byl od většiny hráčů „prachbídný" výkon. Ze 45 střel dát 17 branek, to je podprůměrná úspěšnost střelby 37,8%. A pouze šest vstřelených branek za druhý poločas, z toho tři od jednoho hráče Ondřej Šimůnka je fakt unikát! K tomu čtyři neproměněné sedmičky (byť po třech branka z následné dorážky), další množství zahozených tutovek a úplně jalové přesilovky, to byly hlavní důvody nedělní porážky Kutné Hory.

Jediný, kdo snesl přísnější měřítko, byl brankář Jirka Červenka, který si připsal 19 úspěšných zákroků, měl úspěšnost 51,4% a tým mnohdy výrazně podržel. A to o ostatních hráčích nelze říct. Extraligový hráč a místní odchovanec Šimůnek byl se šesti brankami nejlepším střelcem týmu, přesto ani to k lepšímu výsledku v nedělním utkání nestačilo. Utkání se hrálo na vlhkém a kluzkém povrchu, pro hosty to však byla daleko menší překážka, než pro hráče Sparty. V týmu hostí měl velkou zásluhu na zisku bodů brankář Kubal, který si připsal 18 úspěšných zákroků a dvojice střelců Běloch a Chmelík.

„Bohužel, s mokrým hřištěm jsme se poprali daleko hůř než soupeř," litoval kutnohorský trenér Vít Šnajdr a hodnotil zápas: „V první půli jsme se hůř pohybovali v obraně a ve druhé půli nám soupeř vytáhl obranu na Ondru Šimůnka. Přišlo mi, že se hráči spoléhali jen na něj, že vše zařídí sám."

Úvodní duel ročníku nevyšel Spartě podle představ. „Start do sezóny se nám jednoznačně nepovedl. Budeme si muset zápas ještě rozebrat. Útok jsme měli dnes špatný," věděl trenér, který mohl pochválit gólmana Jiřího Červenku: „Brankář Červenka chytal výborně. Paradoxně šlo o jeho nejlepší výkon za několik posledních měsíců. Akorát mu nepomohli hráči."

O víkendu mají Kutnohorští volno a za čtrnáct dní hrají opět doma. „Tentokrát s Mostem," doplnil trenér, „Musíme zlepšit postupný útok. Nešel nám ani přechod do útoku. Mokrý balon nám dělal problémy. Rozhodně budeme chtít napravit porážku a vyhrát, ostatně jako v každém zápase."

Kutná Hora – Mělník 17:18 (11:10)Sestava a branky Kutné Hory: Červenka - Šimůnek 6, D. Polívka 4, Brož 3, Kůrka 2, Bielický 1, Petránek 1, Filip, Hovorka, Nádvorník, Polášek, Salák a Sklenařík. Trenér Vít Šnajdr. Napomínání: 3:1. Vyloučení: 3:6. Sedmičky: 5/1 – 6/3. Rozhodčí: Jiří Dolejš st. (Zruč). Diváci: 48.