Kutná Hora - Tým starších žáků Olympie Kutná Hora pořádal o víkendu florbalový turnaj pátého výkonnostního koše Středočeského a Pražského přeboru. Náročný turnaj nakonec hráči Olympie zvládli. V oslabené sestavě čelili sestupu, protože vždy poslední tým padá do nižší výkonnostní skupiny, ale Kutnohorští se udrželi.

27.11.2013

Kutnohoráci remizovali s Kladnem B 2:2.Foto: Deník/ Michal Pavlík

„Středočeský a Pražský přebor se hraje v devíti výkonnostních koších," vysvětloval systém turnaje trenér kutnohorského týmu Milan Šesták a pokračoval: „Z každé šestičlenné skupiny vždy vítěz postoupí a poražený sestoupí. Systém je nastavený tak, aby spolu hrály vyrovnané celky. Některé týmy by dostávaly velké příděly. V Kutné Hoře jsme skončili pátí, takže jsme se udrželi."

Kutnohoráci se však potýkali s absencemi v hráčském kádru. „V současné době máme hodně zraněných nebo nemocných kluků, což se na výsledcích podepsalo. Kluci však zápas od zápas předváděli zlepšené výkony, což mě těší," zhodnotil turnaj trenér domácího celku.

Olympia měla ve skupině kolínské Pitbully a béčko Kladna. Na úvod dne čekalo Kutnohoráky derby s Kolínem, které však mladí florbalisté prohráli 1:4. „Tohoto zápasu byla velká škoda, protože zápas byl hodně vyrovnaný a rozhodla jen větší produktivita střelby, se kterou se potýkáme celou sezonu. Navíc jsme podali ustrašený výkon," hledal příčiny porážky trenér Kutné Hory.

Ve druhém střetnutí tříčlenné skupiny musela Olympia porazit Kladno B, aby nehrála zápas o udržení. Kutnohorští v zápase dvakrát vedli, ale nakonec potřebné tři body nezískali. „S Kladnem jsme dvakrát vedli o jednu branku, ale vinou rozhodčích skončil zápas remízou dva dva. Odpískali proti nám několik sporných momentů," zlobil se Šesták.

Do posledního zápasu šli Kutnohorští s jasným cílem – vyhrát a udržet se v pátém výkonnostním koši. A zápas se Olympii povedl. Tatran Střešovice B porazili 4:2 a trenér Šesták mohl své hráče po zásluze pochválit: „Kluci dodrželi pokyny, které dostali. Tatran prakticky k ničemu nepustili. Řekl bych, že jsme odehráli nejlepší zápas sezony."

Nováčci se v kutnohorském dresu osvědčili

V sobotním turnaji poprvé nastoupili za Olympii brankař Rowe, který hlavně ve druhém a třetím zápase tým hodně podržel svými zákroky, a Šulc, jenž byl milým překvapením pro trenéry. „Na to, že hrál první soutěžní zápasy, se s tím popasoval hodně dobře a také rozhodl důležitý zápas o sestup s Tatranem. Celkově bylo vidět, že kluci začínají po nepovedeném začátku soutěže konečně pracovat jako tým," oddychl si kouč Šesták.

Důležitou postavou týmu je také kapitán Jan Verner. „Ten hraje nejlépe," uznal trenér a pokračoval: „Každý turnaj nás také drží brankář Martin Smítka."

Do konce sezony chce Olympia postoupit

Kutná Hora začínala sezonu ve třetím výkonnostním koši. Nyní by se chtěla vrátit alespoň do čtvrtého. „Spadli jsme, protože nám chyběli hráči a museli jsme kádr doplňovat z mladších žáků. Tam ještě není taková kvalita. Aktuálně jsme v půlce sezony. Mým cílem je se vrátit do třetího koše, ale to asi nedopadne. V našich silách je postoupit alespoň o jeden nahoru," dodal Šesták.

JAK ŠLY MINUTY V UTKÁNÍ STARŠÍCH ŽÁKŮ…

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Pitbulláci Kolín 1:4 (1:2,0:2)Starší žáci kutnohorského florbalového klubu Olympie remizovali 2:2 s Kladnem B.V první polovině mohli diváci sledovat vyrovnaný výkon, ale bohužel se Olympia nevyvarovala zbytečných chyb a prohrávala o dva góly. Před přestávkou stihl snížit na rozdíl jednoho gólu po krásné individuální akci Jan Verner.

V druhé polovině se hráči Olympie snažili vyrovnat, mnohdy úplně zamkli soupeře, který jen vyhazoval. Ale tato hra nesla rizika protiútoků od soupeře a bohužel z těchto situací Olympie dvakrát inkasovala.

Branka a nahrávka K. Hory: Verner (Novotný).

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Kladno B 2:2 (1:1,1:1)Olympia vstoupila do zápasu s jasným cílem, porazit soupeře z Kladna alespoň o dva góly, aby skončili ve skupině druzí a vyvarovali se tak zápasu o udržení, bohužel se to nepodařilo. V první polovině byla hra vyrovnaná. První udeřila Olympia, když se po individuální akci prosadil J. Verner. Poté si Kladno vytvořilo tlak, který zúročilo ve vyrovnávací branku.

V druhé polovině se opakoval průběh první poloviny. Po přihrávce Vernera se prosadil Šulc. Po tomto gólu začali rozhodčí nesmyslně pískat pro Kladno a to si vytvořilo velký tlak a vyrovnalo na konečných 2:2.

Branky a nahrávky K. Hory: Verner, Šulc (Verner).

SKP Olympia Kutná Hora - Tatran Střešovice B 4:2 (1:1,3:0,0:1)V tomto utkání se mělo rozhodnout, kdo sestoupí z tohoto výkonnostního koše. Do první třetiny vstoupila Olympia velmi dobře. V půli druhé minuty šla Olympie do vedení po střele Jakuba Krátkého. Olympii vedení dlouho nevydrželo a Tatran hned po buly vyrovnal. Zbytek třetiny byl hodně vyrovnaný, ale skóre zůstalo 1:1.

Do druhé třetiny Olympie vstoupila velmi dobře, když po dvou minutách začal střelecký koncert Patrika Šulce, který během čtyř minut stihl Tatranu vstřelit tři branky a de facto rozhodl zápas.

Ve třetí třetině po vyloučení Tvrdíka a M. Kollera měl Tatran výhodu přesilové hry pět na tři. Když už se blížil konec přesilovky, tak Tatran udeřil a snížil na 2:4. Ve zbývajícím čase třetí třetiny se Tatran snažil ještě s výsledkem něco udělat, ale díky dobře fungující obraně Kutné Hory se mu to nepodařilo a zápas skončil spravedlivým výsledkem 4:2.

Branky a nahrávky: Krátký (Šulc), Šulc, Šulc (Verner), Šulc (Verner). Kutná Hora: T. Rowe - Š. Špaček, J. Novotný, F. Tvrdík, J. Němec - J. Verner, P. Šulc, M. Koller, J. Krátký, J. Procházka, J. Růžička.

Autor: Michal Pavlík, Tisková zpráva

27.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Sladké Vánoce přilákaly do Kutné Hory tisíce lidí.
26

Sladké Vánoce přilákaly do Kutné Hory tisíce lidí

Josef Viktora.
30

Novým starostou Kutné Hory je Josef Viktora. Martina Starého odvolali

Spartan Race se poběží v dubnu i v Kutné Hoře

Kutná Hora – Světově proslulý překážkový závod Spartan Race zavítá v sobotu 28. dubna 2018 i do Kutné Hory. Pořadatelé závodu se rozhodli využít nádherné lokality, kde je v těsném sousedství parádní příroda s historickými památkami. Ve městě se poběží Spartan Sprint (5 km+).

Nemocnice jako obchodní společnost? Je to nutnost, shodují se zastupitelé

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Z čáslavské nemocnice může být obchodní organizace. Zatím sice není nic pevně odsouhlaseného, ale zastupitelé myšlenku berou vážně a na jejich zasedání tento týden se možná transformace posunula o krok dál k realizaci.

Předvánoční období a zima, láká zloděje stromků a dřeva

Kutnohorsko - V období před vánocemi a v zimním období zaznamenáváme každoročně zvýšený počet krádeží v lesních porostech. Pachatelé se nejčastěji zaměřují na vytěženou kulatinu, kterou majitelé někdy zbytečně ponechávají na místech bez dohledu a dlouhou dobu.

Používání pyrotechniky pro zábavné účely má svá pravidla. Znáte je?

Kutnohorsko - Období vánočních svátků a Nového roku jsou svátky klidu, spojené se sváteční náladou a osobní pohodou. A právě s blížícím se koncem roku mnozí z občanů nakupují zábavnou pyrotechniku, kterou chtějí konec starého roku a nástup nového oslavit. Používání pyrotechniky pro zábavné účely má však i svá pravidla, kterými by se měli řídit ti, kteří si ji zakoupí.