FOTOGALERIE: Klíma vychytal Benagu tři body

Zruč nad Sázavou - Ve čtrnáctém kole nejvyšší futsalové ligy přivítalo na domácí palubovce ve středu večer zručské Benago Olympik Mělník. Zručský tým v minulém utkání prohrál s šumperskou Deltou, zatímco Mělník sice prohrál s ERA-PACKem, ale notně ho potrápil. Do branky Benaga se vrátil zkušený Klíma.

17.12.2008

I. liga futsalu: Benago Zruč n. S. - Olympik Mělník 4:1, středa 17. prosince 2008Foto: DENÍK/ Michal Bílek

První poločas přinesl několik slibných šancí, ale pouze dvě branky. K radosti domácích fanoušků obě padly do sítě Olympiku. Na první branku si přítomní diváci museli počkat do 8. min, kdy Filinger vybojoval trestný kop a sám ho také proměnil – 1:0. Druhá branka padla o devět minut později a opět u toho byl velmi aktivní Filinger. Domácí kanonýr vybojoval na půlce Benaga míč a na bezmocného Víška se posléze řítili tři domácí borci. Filinger nezištně nahrál Štorcovi, který ve skluzu usměrnil míč do prázdné brány – 2:0. Třináct vteřin před koncem prvního poločasu měla Zruč výhodu pokutového kopu za naakumulované fauly. Balon si postavil Filinger, ale svůj pokus poslat těsně nad. Poločasové skóre tak ukazovalo 2:0 pro domácí tým.

Druhý poločas přinesl stejný obraz jeho v části první, jen s tím rozdílem, že branky nepadly dvě ale tři. Na straně zručského celku se trefil Světlík a Filinger a na straně Mělníka už jen na konečných 4:1 korigoval po střele “bodlem“ Hyka. Rozhodně se dá říci, že domácí mužstvo držel během celého zápasu skvělými zákroky brankář Klíma. Ten přiváděl hostující hráče doslova k šílenství, a když už nebyl v bráně on, tak se tam zjevil buď Filinger nebo Štorc, kteří svého golmana dokázali dvakrát dokonale zastoupit. Benago si tak po dvou slabších zápasech připsalo na domácí půdě tři body.

„Potřebovali jsme si trochu napravit sebevědomí, abychom byli opět v pohodě a to se povedlo,“ neskrýval radost nad třemi body trenér Benaga Petr Málek. „Zápas jsme odehráli zodpovědně zezadu, a i když jsme dostali v závěru hloupého góla, tak jsme celé utkání kontrolovali. Vzadu jsme chtěli uhrát nulu, to se nepovedlo, ale i tak jsem hodně spokojený,“ přidal trenér.

Benago Zruč n. S – Olympik Mělník 4:1 (2:0)

Branky a asistence: 8. Filinger, 17. Štorc (Filinger), 33. Světlík, 34. Filinger (Štorc) – 37. Hyka (Runt). Rozhodčí: Henych – Kresta. ŽK: Chrobák – Hamřík, Bouška, Runt. Diváci: 135. Benago Zruč n. S.: Klíma (Bilík) – B. Simitči, A. Simitči, A. Mullai, Stojanik, Brožek, Fitzel, Světlík, Štorc, Chrobák, Filinger. Olympik Mělník: Víšek – Průcha, Matějček, Trutnovský, Hamřík, Čermák, Runt, Stejskal, Bouška, Hyka.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Kutnohorsku i druhý volební den.

Lídr lidovců je v klidu, rodina ale ne

Kutná Hora – Není mnoho lídrů, kteří ještě nemají odvoleno. Jednička středočeské kandidátky KDU-ČSL, sociolog a poslanec Ivan Gabal, ale vše nechává na sobotu, kdy půjde volit s celou rodinou. Pátek strávil v Praze. A Deníku se svěřil, že po měsíci vstávání absentoval, takže volební skládačky vyrazil na Zličín rozdávat jen tým jeho spolupracovníků, který nazývá odvážnými kluky a holkami. I když sám na místě nebyl, ví, co se odehrávalo. „Zvládli rozdat 600 kusů; zájem asi roste a bude slušná účast,“ konstatoval.