O 3. místo: Žabáci - Night Club Palma 6:6 (2:5, PK 3:2)

V prvním poločase více chybovala obrana i brankář Žabáků, výsledkem bylo opticky bezpečné vedení Palmy. Když futsalisté Night clubu dokázali odpovědět ani ne za minutu na branku Vančury na 3:5, zdálo se být rozhodnuto. Jenže své další šance prohospodařili, nechali se ukolébat a zaskončil je nástup Žabáků, kterým stačily necelé dvě minuty na vymazání náskoku. Blažek nejprve hlavou korigoval na 5:6 a vzápětí mezi nohama dvou hráčů srovnal na 6:6. Závěr patřil Žabákům, kteří mohli rozhodnout už v základní hrací době, ovšem Miloš Hubáček si dobře postavil tyče.

V pokutové rozstřelu rozhodla až poslední penalta: Zatímco Lev neuspěl, Michal Růžička ranou pod břevno završil senzační obrat v zápase. "Kam to kopnu? To jsem nevěděl," usmíval se autor poslední penalty a dodal: "Chtěl jsem ji kopnout jako vloni proti Restauraci Na Valech, kluci ale na mě začali křičet a tak jsem zariskoval tak, jak to umím." Nervozita prý Michala Růžičku minula. "Já už nemám co trémovat, už to mám nacvičené," řekl a spěchal slavit. "Až do rána," zakončil.

Branky a asistence: 5. M. Růžička (Blažek), 16. Víta (M. Růžička), 26. Jak. Vančura (Blažek), 41. J. Moc (M. Růžička), 42. Blažek (Jak. Vančura), 42. Blažek (J. Moc) - 7. Zelený (Pospíšil), 11. Pospíšil (Lev), 12. Pospíšil, 14. Mar. Hubáček, 22. Pospíšil (Malý), 27. Lev (Zelený). Rozhodčí: Daniel Mucha, bez karet. Katlovští Žabáci: R. Svoboda - Víta, Vl. Bouma, Filip, Jak. Vančura, Blažek, J. Moc, M. Růžička. Night Club Palma: Mil. Hubáček - Zelený, Mar. Hubáček, Lev, Pospíšil, Malý, Pátek.

Finále: STS Chvojkovice Brod - FC Cannabis 6:4 (3:0)

Hráči Cannabis se v posledním zápase nedostali ke hře, která je posunula až do finále. Navíc jejich nepřesnosti byly vodou na mlýn chvojkovické Trakotorky, která postupně navyšovala své vedení až na 6:0. Cannabis oživil šťastný gól J. Veselého, ovšem až ve 33. min. a zbývající čas stačil hráčům v modrém pouze na korekci výsledku.

"Chvojkovice byly lepší," přiznal bez váhání nejužitečnější hráč play-off Milan Černohlávek, který se zamyslel i nad tím, co finále rozhodlo: "Hráli jsme špatně a nekombinovali." I přesto je druhé místo pro FC Cannabis historickým úspěchem. "Na to, že jsme postoupili z osmého místa, jsme spokojení," připomněl Milan Černohlávek.

"Od začátku jsme se snažili střílet, řekl bych, že proti nám stál špatný brankář," přemýšlel o finále nejlepší střelec letošního ročníku Bedřich Franc. Ke konci se zdálo, že FC Cannabis by mohl náskok Chovjkovic úplně vymazat. "Museli jsme utkání zdramatizovat, vedli jsme 6:0 a diváci se asi moc nebavili," uvedl pobaveně.

S putovním pohárem pospíchal za fanynkami gólman vítězů a nejlepší brankář soutěže Petr Peroutka. "Slavit budeme, já mám zítra dovolenou a kluci se taky asi přizpůsobí," naznačil.

Branky a asistence: B. Franc, 21. Böhm (Dostál), 25. Vanta (Böhm), 28. B. Franc (Z. Hurt), 30. B. Franc, 32. Vaňouček (Kocourek) - 33. J. Veselý, 40. Červinka, 46. Radil (M. Veselý), 47. pok. kop M. Veselý. Rozhodčí: Daniel Mucha, bez karet. STS Chvojkovice Brod: Peroutka - B. Franc, Vanta, Böhm, Kocourek, Z. Hurt, J. Dostál, Vaňouček. FC Cannabis: Císař (30. A. Volenec) - Z. Volenec, A. Volenec (30. Císař), J. Veselý, M. Veselý, Červinka, Černohlávek, Radil, Kakáček.

Statistika - celkově
Nejlepší střelec Bedřich Franc (Chvojkovice - 32 gólů).
Nejlepší asistent: Jakub Vančura (Žabáci - 21 asistencí).
Nejproduktivnější hráč: Jakub Vančura (Žabáci - 47 bodů).
Nejlepší brankář: Petr Peroutka (Chvojkovice - průměr 1,81).

Základní část
Nejlepší střelec: Bedřich Franc (Chvojkovice - 26 gólů).
Nejlepší asistent: Jakub Vančura (Žabáci - 19 asistencí).
Nejproduktivnější hráč: Jakub Vančura (Žabáci - 43 bodů).
Nejlepší brankář: Martin Moc (Žabáci - průměr 1,33).

Play-off
Nejlepší střelci: Milan Černohlávek (Cannabis), Bedřich Franc (Chvojkovice), Tomáš Lev (Palma) - po šesti gólech.
Nejlepší asistent: Tomáš Böhm (Chvojkovice) a Lukáš Zelený (Palma) - pět asistencí.
Nejproduktivnější hráč: Milan Černohlávek (Cannabis) - 8 bodů.
Nejlepší brankář play-off: Petr Peroutka (Chvojkovice - průměr 1,20).

Zdroj: www.svoboda.info