Elitní střelec Franc se neprosadil

KUTNÁ HORA - Zatímco první semifinále Futsal ligy Restaurace Na Valech podle očekávání ovládl vítěz základní části, ve druhém se obhájce loňského titulu proti STS Chvojkovice Brod pořádně nadřel. A jelikož hráči „Koudelky“ nedokázali za čtyřicet minut vstřelit branku, s letošním ročníkem soutěže se loučí. Semifinálová a finálová utkání se hrají 2 x 20 minut.

15.4.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/René Svoboda

Restaurace Na Valech - Teachers 4:8

Teachers podle předpokladů začali náporem a už ve 2. min. se prosadil Auer střelou pod břevno - 0:1. Jenže Restaurace Na Valech dokázala držet krok až do stavu 2:2. V 10. min. vyrovnával Klatka a po gólu Vondry v 11. min. i Novotný, který nekompromisně trestal špatnou rozehrávku brankáře Maliny - 2:2. Jenže pak pořadatelský tým neuhlídal Jelínka po rohovém kopu a ještě hůře pro něj bylo ve 13. min.: Po faulu brankáře Kratochvíla na Ďoubala sice gólman Jelínkovu penaltu vyrazil, ale dobíhajícího Ďoubala si obrana nevšímala a tak se Jelínek napodruhé už nemýlil - 2:4. Vzápětí sice Kosík vsítil kontaktní gól na 3:4, ale Restaurace Na Valech se neradovala dlouho, v 18. min. Blahník špičkou usměrnil míč do sítě a ve 20. min. Ďoubal upravil na 3:6.

“Učitelé“ tak do druhého poločasu vstupovali s pohodlným třígólovým náskokem, který navíc pojistil Jelínek brankou na 7:3. A i když Reis ranou po zemi korigoval na 7:4, vyřazení Restaurace Na Valech už neodvrátil. A to ještě těsně před koncem pečetil vítězství Blahník.

Branky a asistence: 8. Klatka (bez as.), 11. Novotný (bez as.), 14. Kosík (Novotný), 31. Reis (bez as.) - 2. Auer (bez as.), 10. Vojt. Vondra (Blahník), 12. Jelínek (Vojt. Vondra), 13. Jelínek (Ďoubal), 18. Blahník (bez as.), 20. Ďoubal (bez as.), 29. Jelínek (M. Janda), 39. Blahník (M. Janda). Rozhodčí: Ondřej Havlík. Bez karet. Poločas: 3:6. Restaurace Na Valech: Kratochvíl - J. Růžička, Klatka, Vlach, Novotný - Reis, Kosík, Matz. Teachers: Malina - Ďoubal, Jelínek, M. Janda, Blahník - Vojt. Vondra, Auer, T. Franc, Valtr.

Chvojkovice - Katlovští Žabáci 0:3

Ve vyrovnaném utkání gólman Peroutka nejprve likvidoval šanci M. Rady, na druhé straně gólem neskončil únik Böhma a pak Peroutka zneškodnil příležitost Víty, jenž se zbavil Z. Hurta. V 10. min. chyboval gólman Žabáků M. Moc, který posadil z ruky míč přímo na nohu B. France, ale ten pálil sice pohotově, ale jen do míst, kde stál brankář. Hodně blízko k brance měl o dvě minuty později Vanta, ovšem trefil jen tyč branky Žabáků. V této chvíli Chvojkovičtí lépe kombinovali a branka doslova byla naspadnutí. Jenže B. Franc v čisté šanci pálil vedle a tak udeřilo na druhé straně v 19. min.: Po ne příliš šťastně rozehraném trestném kopu Chvojkovic unikl po levé straně M. Rada a vracející se Z. Hurt si míč vrazil do vlastní sítě - 0:1.

Ve druhém poločase Katlovští Žabáci hráli daleko aktivněji, navíc se jim otevírala obrana soupeře, který se snažil o vyrovnání. Jenže Peroutka vytáhl skvělý zákrok proti J. Vančurovi a o chvíli později i proti Pospíšilovi. Na druhé straně se ve 36. min. Vanta dostal až příliš blízko M. Mocovi a Katlovští Žabáci chvojkovický odpor zlomili až v samotném závěru: Ve 37. min. M. Rada trestal chybu v rozehrávce a v poslední minutě pečetil postup do finále J. Vančura hlavou po výhozu gólmana M. Moce.

Branky a asistence: 19. vlastní (M. Rada), 37. M. Rada (bez as.), 40. J. Vančura (M. Moc). Rozhodčí: Ondřej Havlík. Bez karet. Poločas: 0:1. STS Chvojkovice Brod: Peroutka - Böhm, D. Jirásek, Klíma, J. Hurt - Z. Hurt, B. Franc, Vanta, Vaňouček. Katlovští Žabáci: M. Moc - Vl. Bouma, Novák, J. Vančura, Víta - Pospíšil, M. Rada.

Další program

Čtvrtek 19. dubna: Restaurace Na Valech - STS Chvojkovice Brod (o 3. místo od 20 hodin), Teachers - Katlovští Žabáci (finále od 21 hodin).
Všechna utkání Futsal ligy Restaurace Na Valech se hrají ve sportovní hale Bios v Puškinské ulici v Kutné Hoře (pod Tylovým divadlem).

15.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
Děti z mateřinky prožily den plný strašidel.
18

OBRAZEM: Děti z mateřinky prožily den plný strašidel

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu.
2

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu

Okresní fotbalový výběr z Kutnohorska nenašel v Poděbradech přemožitele

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Výbornou výchozí pozici do jarních odvet soutěže meziokresních výběrů kategorie U11 vybojovali zástupci Kutnohorska. Pod hlavičkou Okresního fotbalového svazu Kutná Hora porazili ve středu 11. října na turnaji v Poděbradech všechny tři soupeře.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Brankář Sršňů David Jelínek: Klíčový byl náš třetí gól

Kutná Hora - Hokejové derby v rámci krajské ligy mužů zvládla lépe Kutná Hora, která porazila Čáslav 4:1. Jedním z hrdinů zápasu byl kutnohorský brankář David Jelínek, který za svá záda propustil pouze jednu střelu Čáslavi a výrazně tak přispěl k výhře Sršňů. I proto je borcem víkendu právě brankář Kutné Hory.