Honzo, jak vznikl nápad uspořádat festival halových sportů?

Jako každý rok si říkám, že chci finále Final 4 Club Deportivo futsalové ligy vyšperkovat. Letos rozhodl pronajmout fakt profi halový povrch, kdy tvoří asi polovinu nákladu montáž a doprava, tak když už tu bude, řekl jsem si, že tam pustím i jiné sporty, a když už tu není hala, ať tu alespoň na těch deset dní vznikne.

Na zimním stadionu se bude hrát na speciálním povrchu. Prozraďte nám, o co jde?

Je to fakt pecka. Jde o speciální vinylový povrch Tarkett Omnisport, jaký se používá v extralize florbalu.

Jak náročné bylo celou akci uspořádat?

To se uvidí dvacátého dubna, až bude povrch definitivně odvezen. Spíše jsme se trochu modlili k počasí, aby nám stihl rozmrznout led. Řadu věcí si musím oběhat sám, ale zase mi do toho nikdo nekecá. Ale jinak dohodnout se s florbalisty a házenkáři byla hračka. Oni nejsou zvyklý jen dostávat peníze, ale musí se ohánět, tak mi přijde, že dokážou více ocenit, že někdo něco udělá a chtějí se zapojit.

Uvidíme všechno možné, na co se osobně těšíte nejvíce vy?

Kromě akce, kvůli které to dělám primárně, a to je Final 4 Club Deportivo futsalové ligy ve středu 15. dubna a pátek 17. dubna, se budou moci prezentovat v plné kráse i dva největší halové sporty tady. V sobotu 11. dubna dvojutkáním házenkářů, tak i florbalisté. Ne, že bych jim teď s Pardubicemi nepřál, ale když junioři nepředvedou fantastický obrat, mohli by se v neděli 19. dubna představit v zápase o třetí postupové místo do extraligy, což by byla velká událost kutnohorského sportu a šance na velký sportovní úspěch, navíc pro ně konečně doma.

Kdo vám finančně na celé akci pomáhal?

Něco málo mi dalo město, kterému jsem to ale de facto vrátil v nájmu. Podpoří mě i MVE a část prostředků bude z využití dalšími sporty a startovných, ale myslím, že to na sebe nemůže vzhledem k vysokým vstupním nákladům moc vydělat. Ale to je sekundární, věřím, že se sportovci i diváci pobaví. Navíc z celkem patnácti akcí je devět pro mládež, kde čekám, že se zapojí skoro pět set mládežníků. Ale třeba se najde ještě nějaký štědrý dárce.

Jak je to vlastně se servisem pro fanoušky v průběhu celého festivalu a kolik budou platit vstupné na jednotlivé akce?

Pokusím se zajistit kiosek na všechny důležité akce. Vstupné si každý bude spíš zajišťovat sám, ale co vím, tak bude spíše symbolické, někdo k tomu dá pivo zadarmo. Doufám, že si lidi na zimák cestu najdou a ukáží, že by městu hala slušela a že rádi podpoří sport. V rámci Final 4 CD*FL chystám opět lasery, ohně, letos Free runnery a předturnaje, ve středu přípravek a v pátek legendárních týmů kutnohorských futsalových lig.

Celá akce vrcholí Final 4 Club Deportivo futsalové ligy. Koho považujete za největšího favorita?

Asi je favoritem Green Bar.

Jak jste s dosavadním průběhem futsalové ligy spokojený?

Soutěž probíhala tak nějak standardně. Bylo pár vyhrocenějších zápasů, některé týmy tlačí na rozhodčí víc a některé méně či vůbec. Bohužel na fair play se nehraje, jinak by musela hrát finále VS35,- , což byl neslušnější tým. Dokonce, když soupeř přišel jen ve tři plus jedna, hráli taky tak.

Ve futsalové lize hrál za váš tým Restaurace Na Valech Tomáš Frejlach. Koukal jsem, že jste ho získal v zimě i ve fotbale a vyfoukl ho pražské Slavii. Jak se to stalo a jak funguje vaše dohoda s Tomášem?

Naše dohoda je, že si bude hrát, kde bude chtít, beru to spíš jako benefit pro něj. Samozřejmě, že budou v Sedlci rádi, když si zahraje i tam, ale teď není důležité kdy, ale aby se Tomáš dal zdravotně dohromady.

Jaký vy máte názor na současné klepy okolo výstavby sportovní haly? Kde by podle vás měla stát?

Preferuje se teď Klimeška. Každé to uvažované místo - Kamenka, Průmyslovák, Autobusák, Klimeška - má své pro a proti a žádné není bezchybné ani špatné. Moje preference nejsou tak podstatné, ale asi nejhorší je ten Průmyslovák, nejlepší Autobusák a Kamenka s Klimeškou jsou někde uprostřed. Na Klimešce se bojím toho, že by to ty piloty mohly prodražit, ale nejsem stavař.

FESTIVAL HALOVÝCH SPORTŮZimní stadion v Kutné Hoře 11. – 19. dubna 2015

SOBOTA 11. 4. 2015
TJ SPARTA Kutná Hora vs. Liberec Handbal – dorost (od 13:00)
TJ SPARTA Kutná Hora vs. Lokomotiva Vršovice – muži (od 15:00)

NEDĚLE 12. 4. 2015
turnaj minižáků v házené (8:30 - 13:30)

STŘEDA 15. 4. 2015
turnaj mladších přípravek ve futsale (od 17:30) - K. Hora, Čáslav, Suchdol, Tupadly
FINAL 4 Club Deportivo futsal ligy - semifinále (od 19:30) + vyhlášení nejlepšího fotbalisty Kutnohorska 20:30

PÁTEK 17. 4. 2015
turnaj KH futsalových legend (od 17:30) - FC Kalich, Saunatop, SKP Olympia, Teachers
FINAL 4 Club Deportivo futsal ligy - FINÁLE (od 19:30) + free running show 20:30, ohně, lasery

SOBOTA 18. 4. 2015
turnaj florbalových elévů (8:30 - 14:00)

NEDĚLE 19. 4. 2015
mistrovský turnaj mladších žáků ve florbale (8:30 - 16:00)
fitness - Hardcore trénink s Klárou N. + přednáška o stravovacím plánu (18:00)