Rekordně brzká „konečná" v utkání následovala hned po jednom z prvních výroků rozhodčího Jaroslava Říhy. Ten podle hráčů chybně nařídil rohový kop ve prospěch hostů, na což slovně reagoval domácí Dominik Santler. Červenou kartou ale vše neskončilo. Situaci poté neunesl vedoucí mužstva FC O. K. David Balog, který do Říhy strčil.

Další podrobnosti o inzultaci čtěte ve čtvrtením (15. 10.) tištěném vydání středočeských Deníků!

V dalších zápasech úvodního kola soutěže MCE odvezlo všechny body od Realvestavu Slatina. Hosté ve vyrovnaném utkání otáčeli nepříznivý stav až v závěrečné osmiminutovce. Slánský Celtic přehrál Foboz, domácí rozhodli ještě do přestávky i zásluhou čistého hattricku kapitána Ráce. Druhá rezerva mělnického Olympiku si premiéru v soutěži osladila výhrou na hřišti týmu Viva Příbram. V utkání rozdílných poločasů hosté kralovali ve druhém, kdy třemi góly strhli vedení zaslouženě na svou stranu. Kralupský AFC měl domácí zápas s příbramským HFK ve své moci a dovolil hostům jen čestný úspěch. Mladoboleslavská Joga si rovněž hladce poradila s Atmosem Bělá. Rozhodující náskok přišel ještě do přestávky. Hosty od dvouciferné porážky zachránil výborný gólman Verner.

Legie vyrovnala tři vteřiny před koncem
Osmička středočeských mužstev rozehrála sezonu ve dvanáctičlenné skupině futsalové divize a k vidění hned bylo i několik hodně divokých výsledků. Nováček z Liberce, Zlej se(n), dostál svému jménu a dobřichovickému torzu nasázel dvacet gólů. Hosté nastoupili s minimálním počtem hráčů a utkání bylo jen otázkou skóre. Hattrickem ho korigoval Obermajer. Brandýsek přestřílel ve spíše bojovném a někdy až příliš nervózním utkání svého hostitele ze Slaného, Čechii, až gólovou smrští v závěrečné desetiminutovce. Hattrickem se blýskli domácí Jiránek a hostující Tesař.

Nováček z Chomutova, FC Baník, deklasoval kolínský SKP čtrnácti góly. Rozhodnuto bylo prakticky ještě do přestávky, kdy hosté prohrávali už pětibrankovým rozdílem. Slezák sice skóroval třikrát, ale zůstal příliš osamocen. Na domácí straně se podobný kousek povedl hned čtyřem hráčům. V závěru, zřejmě z frustrace nepříznivého vývoje, se nechal zbytečně vyloučit hostující Funda. Třebusice odvezly všechny body od Hraslu. Bojovné a slušně hrané utkání rozhodla lepší koncovka i výborná obrana hostů. Ti se dostali do vedení po šesti minutách hry. Domácí byli na štíru se zakončením a jejich maximem bylo opakované snížení na rozdíl gólu. Příbramská Legie si rozdělila body s Olympikem B. V utkání bohatém na branky, plném zvratů, nakonec domácí zachraňovali bod tři vteřiny před koncem.

Divize, 1. kolo

FT Zlej se(n) Liberec – Sokol Dobřichovice 20:4 (11:2)
Branky: 8., 9., 19., 28. a 35. Bína, 12., 15., 20. a 23. Němec, 13., 14., 24. a 25. Beneš, 16., 26. a 27. Děkan, 4. Benek, 5. Vodička, 36. Suk, 38. Žoček – 17., 18. a 22. Obermajer, 39. Kolman. ŽK: 1:0. Nejlepší hráči: Bína, Beneš – Obermajer.

Č. Slaný – FC Brandýsek 6:10 (3:2)
Branky: 16., 34. a 35. Jiránek, 4. Chadima, 8. Hafenrichter, 37. Skořepa – 31., 36. a 38. Tesař, 17. a 28. J. Čížek, 35. a 39. Nachtigal, 15. D. Čížek, 33. Kroc, 34. Stökl. ŽK: 3:4. Nejlepší hráči: Smrkovský, Kvapil – D. Čížek.

Baník Chomutov – SKP Kolín 14:4 (6:1)
Branky: 7., 17. a 26. Boček, 12., 20. a 25. Špicar, 18., 30. a 37. Svoboda, 27., 31. a 39. Farář, 5. Micák, 24. Chmelan – 20., 24. a 28. Slezák, 32. Kovařík. ŽK: 1:2. ČK: Vacek (K.). Nejlepší hráči: Farář, Minařík – Cincibus.

Legie Příbram – Olympik Mělník B 8:8 (2:4)
Branky: 1., 29. a 39. Šimák, 2. a 27. Mezera, 24. Valta, 25. Venta, 40. Vančát – 6., 33. a 35. Pavlík, 14. a 20. Dzimko, 22. a 34. Malák, 7. Zeman. ŽK: 2:2. Nejlepší hráči: Venta, Šperer – Malák.

Hrasl Slaný – PK Třebusice 2:4 (1:2)
Branky: 15. Procházka, 39. Klusáček – 6. Hink, 12. vlastní, 28. Čížek, 40. Šerák. Nejlepší hráči: Procházka – Hink, Šerák.

Ostatní výsledky: Wizards DDM Praha 10 – Relax Ústí n. L. 6:2 (4:1).

Krajský přebor, 1. kolo

Realvestav Slatina – MCE Slaný 3:5 (1:1)
Branky: 16. a 30. Paluka, 23. Jeřábek – 19. a 24. Říčka, 32. Tauš, 34. Kubík, 36. Zíma. ŽK: 0:1. Nejlepší hráči: Paluka – Zíma, Říčka.

AFC Kralupy – HFK Příbram 5:1 (2:0)
Branky: 3. Harmáček, 7. Tetiva, 25. L. Koláček, 39. T. Koláček, 40. L. Moravec – 34. Vojtíšek. ŽK: 0:3. Nejlepší hráči: Vymětalík, L. Koláček – Bohuněk.

Joga MB – Atmos Bělá 9:4 (3:0)
Branky: 19. a 33. V. Novák, 20. a 37. Beran, 26. a 34. Keszeg, 28. a 36. Šimáček, 7. Podzimek – 25. a 36. Pitloun, 27. a 40. Kvajsar. Nejlepší hráči: Šimáček, Keszeg – Verner.

Celtic Kladno – Foboz Slaný 5:3 (4:2)
Branky: 13., 16. a 19. Rác, 20. Štoncner, 24. Kraus – 13. Hrubík, 14. Fedrhanc, 39. Beránek. ŽK: 0:1. Nejlepší hráči: Rác, Malý – Kratina.

VIVA Příbram – Olympik Mělník C 2:4 (2:1)
Branky: 7. Suchý, 16. Zykán – 15. Kočí, 21. Vokoun ml., 31. Veselý, 32. Vála. Nejlepší hráči: Branžovský – Vokoun ml., Hyka.

FC O. K. Kladno – Atlantic Rakovník 0:5 kontumačně.