Pořadatel Jan Ďoubal připravil vše proto, aby se diváci bavili. Dnešní večer bude spíše ceremoniální. Před prvním zápasem dojde na vyhlášení ankety Kutnohorského deníku Fotbalista roku 2013 okresu Kutná Hora. Vítězem se stane jeden z trojice Kryštof Zadražil (FK Uhlířské Janovice), Milan Antoš (Sparta Kutná Hora) a Petr Váňa (FK Čáslav). Před druhým semifinálovým střetnutím pak dojde na vyhlášení individuálních ocenění za základní část Club Deportivo futsalové ligy 2013/ 2014.

Ale jak jsou připraveni samotní aktéři Final four? Všichni hráči jsou nažhavení a připravení podat co nejlepší výkon. Všichni chtějí trofej pro vítěze ligy pro sebe. Ukořistí ji však pouze jeden a diváci se mají na co těšit.

V úvodním semifinálovém duelu vyzve tým Chvojkovic, který do Final four prošel až z 1. kola play off, celek Rolling Teamu loňského mistra.

„Od semifinále očekávám vyrovnané, vyhecované a napínavé zápasy, aby se diváci, kteří přijdou, měli na co dívat," předpovídá aktuálně nejlepší hráč kanadského bodování play off Bedřich Franc. Jeho Chvojkovice čeká tvrdý oříšek. „Samozřejmě bude záležet, v jakých sestavách se týmy sejdou. Pokud budou týmy kompletní, myslím si, že se bude na co dívat. Doufám také, že bude teplo a diváků přijde co nejvíce," těší se Franc.

„Myslím si, že obě semifinále budou více než vyrovnané, ale také plné soubojů, a doufám i pěkných akcí," doplňuje France Tomáš Kozel z Rolling Teamu, „Lépe se to asi nemohlo sejít. Jump Boys budou chtít Green Baru vrátit tři roky starou porážku z finále a nic si tedy nedarují. Naše semifinále bude také velmi zajímavé, protože STS nám mají co vracet, jelikož jsme je porazili minulý rok ve finále a předminulý rok v zápase o třetí místo. Oni navíc posílili a tým mají dobře poskládaný. Ale jedno je jisté, že my jim zadarmo nic nenecháme a věříme, že naši vítěznou sérii prodloužíme."

Jump Boys na tři roky starou porážku nezapomněli

Druhé semifinále obstará vítěz základní části Jump Boys, který v bitvě o finále vyzve Green Bar. Utkání je o to pikantnější, že se oba celky spolu střetly vůbec v prvním finále, které se konalo na zimním stadionu v roce 2011.

„Porážku na penalty si samozřejmě pamatujeme a Green Baru ji budeme chtít oplatit," vzkázal Michal Pavlík z Jump Boys a pokračoval: „Celou sezonu těžíme z našeho dobrého týmového ducha a sehranosti. Ani jednou jsme nemuseli řešit problém se sestavou a nejinak tomu bude i na Final four. Bohužel, jediným kdo nám bude chybět, je dlouhodobě zdravotně indisponovaný Tomáš Vojtíšek, na druhou stranu už je v plné síle Petr Šourek. Všichni z týmu jsme odhodlaní nechat ve velice těžkém semifinále vše."

To, že budou obě utkání vyrovnaná, očekává i jeden z nejzkušenějších futsalistů soutěže Petr Váňa z Green Baru, který hrál první ligu za Benago. „Od semifinále očekávám vyrovnané zápasy, protože se setkávají vyrovnaní soupeři, uvidí se, jak to dopadne," řekl před Final four, „Dále očekávám dobrou atmosféru, naposledy přišlo hodně lidí, tak to snad letos bude podobný. Navíc my jsme na zimním stadionu po tříleté odmlce, tak si chceme Final four užít. Na velkém hřišti před lidmi je to něco jiného než základní část. A Honza Ďoubal přijde určitě s nějakým překvapením."

A překvapení samozřejmě šéf ligy přichystal. V pátek se bude před hlavním turnajem konat turnaj starších přípravek. Futsal na velkém hřišti si tak mohou vyzkoušet i ti nejmenší.

Před finálovým zápasem se fanoušci a diváci mohou těšit na ohnivou show. „Nebude chybět ani občerstvení s domácími klobásami. Připraven je také stolní fotbálek a herní konzole. Vstupné bude symbolické a tradiční budou i ceny v kiosku," láká Jan Ďoubal.

Program Final 4 - čtvrtek18:55 vyhlášení ankety Fotbalistu roku 2013 okresu Kutná Hora podle Kutnohorského deníku
19:10 první semifinále
Rolling Team STS Chvojkovice
20:00 vyhlášení individuálních trofejí za základní část CD*FL
20:15 druhé semifinále:
Jump Boys Green Bar