Benago mělo famózní nástup a už ve 4. minutě vedlo po dvou trefách Galvaa 2:0. Pak se domácím přestalo dařit v koncovce a Slavia začala vystrkovat růžky. Jenže i sešívání se v koncovce trápili. Ujala se až 11. minuta a střela Jiřího Novotného – 2:1. Belej sice vrátil domácím dvoubrankový náskok, ale pak se na další gól čekalo až do přestávkové sirény. Přesně s ní se radoval z druhé branky Jiří Novotný – 3:2.

I po přestávce pokračovaly oba celky v zahazování šancí a čekalo se, zda domácí odskočí nebo Slavia vyrovná. To se povedlo Benagu, když Galvao zkompletoval hattrick – 4:2. Ve 36. minutě se radoval i ostrostřelec Belej a Zruč vedla už 5:2. Jenže pak uviděl Kovács druhou žlutou kartu a Slavia ožila. Dvě minuty před koncem snížil Míča z desítky na 3:5 a power play sešívaných pokračovala. Domácí Galvao dokonce pohrdnul desítkou, ale to samé se povedlo v rozhodujícím momentu i hostujícímu Míčovi. Vyrovnání se tedy nekonalo, místo toho zkompletoval hattrick Belej a Benago vyhrálo 6:3.

Beni Simitči: Bude nám chybět nejlepší obránce

Futsalisté Benaga zahájili zápas skvěle a vypadalo to na debakl Slavie. „Lepší začátek jsme si ani nemohli přát, vedli jsme dva-nula a nedali jsme další tři tutovky. Pak jsme úplně přestali hrát. Dostali jsme dva góly totálně po našich chybách. Soupeři jsme je darovali. Ten druhý absolutně nechápu. Se sirénou do přestávky, gólman si myslel, že už to nemůže platit," kroutil hlavou trenér Benaga Beni Simitči. „Ve druhé půlce jsme kvůli tomu byli nervózní. Soupeři jsme si sice utekli, ale v závěru jsme si utkání zbytečně zkomplikovali. Vyhráli jsme zaslouženě. Celé utkání jsme byli lepší. Soupeře jsme presovali a drželi jsme balon. Slavia měla lepších akorát posledních pět minut a to hlavně díky power play," dodal domácí trenér.

Závěr zápasu si však Zručští zbytečně zkomplikovali. Výsledek mohl být rázem o gól. „Dělali jsme zbytečné fauly. Šestý a sedmý faul byl z naší strany hrozný. Klidně bych vyhrál jen o jeden gól, ale nemůže Kovács dostat druhou žlutou kartu za stavu pět-tři," zdůraznil Simitči a navázal: „Nešlo o gólovou šanci. Navíc rozhodčí neměl cit. Pouštěl fauly na žlutou kartu a pak ji dal Kovácsovi za neúmyslnou ruku. Vadí mi, že mi bude chybět nejlepší hráč obrany. V týdnu už by měl dorazit Capeta a síla týmu se rozloží."

Trenér Slavie Martin Brychta po zápase litoval zahozených šancí: „Mrzí nás prohra. Zápas měl všechno. Utkání jsme měli rozehrané slušně a hlavně v prvním poločase jsme se dostávali lehce za obranu soupeře. Plnili jsme taktické pokyny, které jsme si řekli. Bohužel, nepodařilo se nám velké množství šanci proměnit. Benago udeřilo jako první a my jsme museli dotahovat. Kdybychom vedli, tak by se hrál jiný zápas. S hrou svých hráčů jsem spokojený, ale bohužel jsme se nevyvarovali individuálních chyb, díky kterým jsme Benagu darovali čtyři branky. Až se těch chyb zbavíme, budeme Benagu konkurenceschopní."

FC Benago Zruč n. S. – SK Slavia Praha 6:3 (3:2)Branky a nahrávky: 3. Galvao (Fogaca), 4. Galvao (Belej), 13. Belej (Vnuk), 29. Galvao, 36. Belej (Galvao), 40. Belej - 11. J. Novotný (Míča), 20. J. Novotný (Salák), 38. Míča (10 m pk). Rozhodčí: Kliner – Vaněk. ŽK: Kovács, Vnuk - Dvořák. ČK: 37. Kovács (FCB). Diváci: 120.

Benago Zruč: Daniel (Pytloun) – Fogaca, Galvao, Silva, Belej, Kovács, Vnuk, Tachtadžis, Ploc. Trenér Beni Simitči.

Slavia Praha: Roshan (Vahala) – J. Novotný, Salák, Dvořák, Stibora, Hudson, Míča, Hrdina, Matějka, Wojnar. Trenér Martin Brychta.