Týmy Teachers a Restaurace Na Valech si došly pro pohodovou výhru. Green Bar se s nováčkem nadřel, Jump Boys pokořil gólem z penalty. Drama bylo k vidění i ve druhém zápase. Tři branky padly během 25. minuty. Z vítězství se nakonec radoval Kantor.

Teachers – Soča Suchdol 3:0 (1:0)

Soča se s favoritem utkání poměrně dlouho držela. Až ve 12. minutě pootevřela vrátka, jimiž prošla kolmice M. Frejlacha, a T. Šváb z jedné přesně zakončil – 1:0. V závěru utkání už Suchdolským docházely síly, čehož samozřejmě futsalovější Teachers využili a po brankách T. Švába a Hejduka rozhodly o své výhře.

Branky a nahrávky: 12. T. Šváb (M. Frejlach), 21. T. Šváb (Hejduk), 25. Hejduk (T. Šváb). Rozhodčí: Mucha, bez karet. Teachers: Sochůrek – Hvězda, Hejduk, Pavel Váňa, M. Frejlach, T. Šváb. Soča Suchdol: M. Novotný – B. Bříza, Hebr, Kuchař, P. Bříza, Langr, Bohuňovský, Dvořák, Trojan.

Kantor&Spol. – VS35,- 2:1 (0:0)

Dlouho to vypadlo, že utkání skončí bezbrankovou remízou. Týmy pilně bránily, a pokud se objevily skulinky v obraně, tak čarovali brankáři. Na jedné straně M. Moc a na druhé skvělý Jakoubek, který místy zasahoval v hokejovém rozkleku. S pětadvacátou minutou však přišel boom! Nejprve otevřel skóre tečovanou ranou Blažek a Kantor vedl. Hned po rozehrávce se ale u lajny protáhl Holub a přihrál před prázdnou bránu skórujícímu Thiememu – 1:1. Ještě v té samé minutě se nakonec zrodil vítězný gól, ten vstřelil do Jakoubkovy brány M. Vrba – 2:1.

Branky a nahrávky: 25. Blažek, 25. M. Vrba (J. Špitálník) – 25. Thieme (Holub). Rozhodčí: Mucha, bez karet. Kantor&Spol.: M. Moc – J. Moc, Blažek, M. Růžička, Šutek, Kantor, M. Vrba, J. Špitálník. VS35,-: Jakoubek – Kratochvíl, Černý, Zeman, Hruška, Thieme, Kopecký, Holub, Lebeda.

Restaurace Na Valech – Energit HC 7:1 (4:0)

Souboj o zaplacení útraty při třetím poločase. I takový náboj mělo třetí utkání hracího dne dvou spřátelených klubů. Pro vysokou výhru si však došla zkušená Restaurace Na Valech, která rozhodla o výhře před přestávkou. Za stavu 2:0 totiž v krátkém sledu skóroval Kosík a Ďoubal. Čestný úspěch Energitu zaznamenal ve 20. minutě za stavu 0:5 Kadlec, který překonal jinak výborného brankáře Vlacha. Ten si dokonce chytil i penaltu po vlastním faulu ještě za stavu 1:0.

Branky a nahrávky: 5. J. Růžička (Jak. Vančura), 10. Sýs (Ďoubal), 13. Kosík (J. Růžička), 13. Ďoubal, 17. Kosík (J. Růžička), 25. Jak Vančura (Jak. Spáčil), 25. Sýs (Jak. Vančura) – 20. Kadlec. Rozhodčí: Mucha, bez karet. Restaurace Na Valech: Vlach – Kosík, Sýs, Jak. Spáčil, Ďoubal, Jak. Vančura, J. Růžička. Energit HC: R. Vokoun – L. Vokoun, Zajíc, Dražan, Mukařovský, Kadlec, Lagron, Dastych, Jeřábek, Valent.

Green Bar – Jump Boys 1:0 (1:0)

Dramatické utkání, ovšem málo branek. Takový byl čtvrtý zápas dne. Mistr ligy prověřil nováčka Jump Boys a po celý zápas tahal za delší konce. Oslabení Jump Boys se soustředili hlavně na obranu, výborně jim zachytal i brankář Čižinský a několikrát jim pomohla tyč při střelách M. Krále a Petra Váni. Utkání nakonec rozhodla penalta. Překonaného Čižinského zastoupil v bráně Pavlík a tečovaná střela mu spadla na ruku. Pokutový kop chladnokrevně proměnil ve 13. minutě M. Král.

Branka: 13. pok. kop M. Král. Rozhodčí: Mucha, bez karet. Green Bar: Korejtko – M. Votava, Veselý, M. Král, Petr Váňa, Hudec, O. Votava. Jump Boys: Čižinský – Šourek, Pavlík, Hylský, J. Vrba, Vojtíšek.

STS Chvojkovice – Dřevo Tvrdík 2:2 (2:2)

Utkání otevřel gólově Dostál, když traktorka dobře zahrála volný nepřímý kop poté, co brankář Dřeva chytil malou domů. Do konce poločasu vedli hráči STS ještě jednou, ale Tvrdíkovci vždy dokázali skóre srovnat. Ve druhém poločase mohl rozhodnout Franc, když šel sám na brankáře Flégra, ten však napravil svoji chybu z 1. poločasu a střelu zlikvidoval.

Branky a nahrávky: 4. Dostál (Böhm), 9. Kocourek (Franc) - 7. J. Veselý (M. Veselý), 10. Hačka (Kakáček). Rozhodčí: Mucha, bez karet. STS Chvojkovice: Peroutka - Kocourek, Klíma, Hurt, Böhm, Dostál, Čunderlík, Franc, Kubát. Dřevo Tvrdík: Flégr - Černohlávek, Hačka, M. Veselý, J. Veselý, Červinka, Z. Volenec, Kakáček, Herčík.

Sestava kola

Čižinský (JumpBoys) - Hejduk (Teachers), Blažek (Kantor&Spol.) - Kosík (Restaurace N. V.), T. Šváb (Teachers).

Další program

3. hrací den, 28. října 2010: STS Chvojkovice – Jump Boys (19:30), Dřevo Tvrdík – Kantor&Spol. (20:00), Freaks – NC Palma (20:30), Teachers – Green Bar (21:00), Soča Suchdol – Energit HC (21:30).