V semifinále se čeká na obsazení dvojic. Pokud v poslední čtvrtfinálové série promění mečbol Kantor&Spol., půjde na Rolling Team a Jump Boys bude čekat STS. Pokud postoupí Freaks, půjdou na Jump Boys oni a STS se utká s Rolling Teamem.

Kantor&Spol. (3.) - Freaks (6.) 2:1 (0:0)

Celý zápas se nesl v opatrném duchu a příležitostí na obou stranách bylo jak šafránu. Zejména v prvním poločasem oba týmy pouštěli do minima útočných akcí a když už tak na Fuksa nedokázal zvednou míč přes ležícího Cinka. Po přestávce neprve na obou stranách zvonily tyčky, aby konečně přišly góly. Nejprve chytře rozehrál Blažek trestný kop na Ivičiče, který pohodlně skóroval do poloodkryté branky, aby odpověděl vzápětí krásnou střelou též z přímého kopu Šváb 1:1. To už měl Kantor&spol. problém s fauly. Jenže udeřilo na druhé straně a dotřetice ze standardní situace. Ve 27. minutě po rohu Růžičky přetlačil P. Kozla na brankové čáře Klečák rozhodl zápas pro Kantor. Freaks hrající bez možnosti střídání už neměli na zvrat sílu.

Branky a nahrávky: 25. Ivičič (Blažek), 28. Klečák (M. Růžička) - 27 M. Šváb. Kantor: J. Moc - Sedláček, Klečák, Blažek, M. Růžička, Ivičič, Fuksa. Freaks: Cink - P. Kozel, M. Šváb, Pátek, A. Dostál. Stav série: 2:1.

Green Bar (4.) - STS Chvojkovice (5.) 1:2 (0:0)

Od velkého favorita z Green Baru se očekával velký náor ve snaze odvrátit vyřazení, ale opak byl pravdou. Green Bar jen těžko odolával útočným akcím dua Franc - Král. V závěru prvního poločasu mohl přeci jenom strhnout vedení na stranu Green Baru po individuální akci Zikmunda, ale sám před Peroutkou přestřelil.

Ve druhém poločase se obraz příliš nezměnil a STS mělo dál navrch, ale chyby v obraně Green Baru se jim nepodařilo dlouho potrestat, až ve 25 minutě vystihl rozehrávku bývalý hráč Green Baru Král, Korejtko jeho nájezd sice vyrazil, ale u dorážky byl fantom série Franc, který zaznamenal 4. gól svého týmy ze 4. Green Bar musel vrhnou síly do útoku a pomohla mu obrana STS. Na hranici pokutového území faulovala Zikmundu a nařízenou penaltu proměnil Frejlach. Jenže když u zápas směřoval do prodloužení, naběhl si na roh France Král a půlminuty před koncem prostřelil Korejtka a tím posunul svůj tým do semifinále. Green Bar tak podruhé v řadě s loučí se soutěží už ve čtvrtfinále. Nic na tom nezměnila ani poslední šance L. Votavy.

Branky a nahrávky: 28. Frejlach z pen. – 25. B. Franc (M. Král), 32. M. Král (B. Franc). Green Bar: Korejtko - M. Votava., L. Votava., Veselý, M. Frejlach, Zikmunda. STS: Peroutka - Böhm, J. Dostál, Kocourek, Čunderlík, Hurt, B. Franc, M. Král. Konečný stav série 0:3, postupuje STS Chvojkovice.

Jump Boys (1.) - Soča Suchdol (7.) 5:3 (2:2)

Jump Boys přistoupili k utkání profesorsky a měli namále. V jejich první šanci po chybě v rozehrávce vychytal Slezáka Mil. Novotný. Skóre otevřel po chybě Pacáka mazácky A. Schwarz. Jenže pak Soča přidala a zaskočila favority. Nejprve chybu v rozehrávce potrestal Radil, aby vzápětí další zmatky v obraně Jump Boys řešil razantním odkopem Šourek, ale ke smůle svého týmu trefil Husu, od kterého se odrazil balon za záda Čižinského - 1:2. Jedinečnou šanci navýšit náskok měla Soča po průniku Radila, který zastavili obránci Jump Boys faulem v pokutovém území, ale Špitálník trefil z penalty jen tyč. A tak opět platilo otřepané nedáš dostaneš, když nikým nehlídaný Šourek v klidu doklepl Slezákův roh.

Pak už hráli Jump Boys v klidu a do konce zápasu byli o krok napřed. Vedení jim vrátil Husa, když překvapivou střelou z úhlu překonal Novotného. Pak sice naposledy Soča srovnala střelou P. Břízy, ale Slezák vrátil hned vedení Jump Boys. Jenže Soče rychle docházely síly a definitivní hřebíček jim zatloukl J. Vrba a posunul svůj tým do semifinále. Soča Suchdol však favorita potrápila více, než sama předpokládala a po sympatickém výkonu se s letošní sezónou loučí.

Branky a nahrávky: 10. A. Schwarz, 15. Šourek (Slezák), 18. Husa, 22. Slezák, 32. J. Vrba - 12. Radil, 12. vlastní (Husa), 20. P. Bříza (Radil). Jump Boys: Čižinský - Šourek, Husa, M. Novotný, Hylský, A. Schwarz, J. Vrba, Slezák. Soča Suchdol: Mil. Novotný - Malý, Bohuňovský, Kuchař, Pacák, P. Bříza, Radil, Špitálník. Konečný stav série 3:0, postupují Jump Boys.

Rolling Team (2.) - Dřevo Tvrdík (8.) 3:1 (0:1)

Dřevo se chtělo rozloučit se sezónou se vztyčenou hlavou a to se jim povedlo. V prvním poločase jim bojovný výkon přinesl dokonce vedení, když se v úvodu zápasu po přihrávce nelepšího hráče Dřeva B. Pospíšila trefil M. Veselý. Vedení vydrželo prkýnkářům až do 26. minuty, kdy se trefil kanonýr Jícha. Pak se proměnil v nahrávače a připravil 2 góly pro Černohlávka, bývalé hvězdy právě Dřeva Tvrdík a odsoudil tam své zbraslavské sousedy ke konci sezóny. Ale pro Dřevo Tvrdík platí to samé, co pro druhého postupujícího z předkola suchdolskou Soču - cíl splněn.

Branky a nahrávky: 26. Jícha (T. Šváb), 28. Černohlávek (Jícha), 32. Černohlávek (Jícha) – 3. M. Veselý (B. Pospíšil). Rolling Team: Špinka - T. Kozel, T. Šváb, T. Wolf, Černohlávek, Jícha. Dřevo Tvrdík: A. Pokorný - Herčík, Hačka, Z. Volenec, A. Volenec, B. Pospíšil, M. Veselý. Konečný stav série 3:0, postupuje Rollling Team.

Další program

4. a případný 5. zápas čtvrtfinále, čtvrtek 7. března
19.30 h.: Kantor&Spol. - Freaks
20.20 h.: Kantor&Spol. - Freaks (případně 2 x 10 min.)

Jan Ďoubal, www.d10s.cz