O první ligové body v novém roce si to v Kutné Hoře rozdají čtyři týmy - Sitting Eagles, Captains, Prague Robots a SK Ostrava.

Ragby vozíčkářů se na Klimešku vrací pod dvou tréninkových kempech národního týmu, které proběhly v kutnohorské sportovní hale v první polovině loňského roku. Právě tréninkový kemp národního týmu by se měl uskutečnit na Klimešce v termínu 29. dubna až 1. května 2022.

„Sportovní hala Klimeška zve všechny příznivce sportu a diváky na tuto zajímavou sportovní podívanou,“ láká za pořadatelský tým diváky do hlediště Michal Vavák.

Z florbalového divizního utkání Kutná Hora - Sokol Koberovy (2:6)
FOTO: Florbalisté Kutné Hory přišli po matném výkonu o domácí neporazitelnost

Ragby vozíčkářů patří mezi zástupce kolektivních paralympijských sportů určených pro osoby s nejtěžším tělesným postižením – kvadruplegiky – osoby s postižením dolních i horních končetin. Je to týmová hra pro muže i ženy. Hrají proti sobě dva týmy, každý o čtyřech hráčích. Všichni hráči jsou klasifikováni (škálou od 0,5 do 3,5 po půl bodech) a maximální bodový součet hráčů na hřišti nesmí překročit 8 bodů. Hraje se na basketbalovém hřišti 4×8 minut čistého času. Skóruje se přejetím brankové čáry s míčem pod kontrolou. Tým, který zaznamenal více gólů je vyhlášen za vítěze.

Program – sobota

8:30 Prague Robots - Sitting Eagles
10:15 SK Ostrava – Captains
13:30 – Captain – Prague Robots
15:15 – SK Ostrva - Sitting Eagles

Program neděle

9:00 Captain - Sitting Eagles
10:45 SK Ostrava – Prague Robots