Sparta Kutná Hora - HK A.S.A. Město Lovosice B 32:25 (15:15)

Lovosický B-tým je, stejně jako Sparta, nováčkem soutěže, vede si v ní však o poznání lépe. Zatímco Sparta po 17. kole uzavírala tabulku s pouhými 3 body, její soupeř měl před nedělní odvetou na svém kontě bodů 13 a byl na 9. místě. Podzimní utkání v Lovosicích skončilo dělbou bodů po remíze 25:25, když v poločase Sparta o branku vedla – 14:15. Toto utkání se hrálo 11. 11. 2012 a pro Spartu to byl poslední bodový zisk. Od té doby 10 utkání v řadě prohrála.

„Do utkání jsme nastupovali v roli outsidera, ale s odhodláním porvat se o co nejlepší výsledek. A to se povedlo, všichni hráči se snažili podat co nejlepší výkon a většině se zadařilo zahrát opravdu dobře. Již v poločase jsme však měli problém, protože byl ze hry vyřazen po nešetrném zákroku Tomáš Hájek a v 10. minutě 2. poločasu se zranil Radek Hovorka. A když k tomu připočteme zraněné hráče, kteří hráli se sebezapřením - Ondra Hasala a Tomáš Hrčka - měl jsem trochu obavy, zdali tlak soupeře s přibývajícím časem ustojíme. Ovšem až na jednu hluchou dvouminutovku, kdy hosté stáhli na rozdíl dvou branek, měli naši hráči vývoj utkání pod kontrolou. Utkání jsme konečně mohli sehrát v Kutné Hoře. Zato, že nám to bylo umožněno, jsme moc rádi, ale o to víc nás mrzí, že nemáme možnost hrát doma v hale po celou sezonu. Myslím, že by to potom vypadalo s těmi body trochu jinak," řekl k utkání domácí trenér Jiří Hájek.

Trošku zklamáním byla návštěva na nedělním utkání, poprvé v sezoně opravdu v domácím prostředí. Na kutnohorský zimní stadion si totiž našlo cestu jen necelých sedm desítek diváků.

StatistikySestava a branky KH: Červenka, Hroch - Kůrka 11, Bielický 7, Brož 3, Hrčka 3, Polívka 3, Šalátek 3, Hasala 1, Hovorka 1, Hájek, Rudolf, Salák a Šnajdr. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2:2. Vyloučení: 3:3. Sedmičky: 5/3 – 2/2. Rozhodčí: Semerád – Vlk (oba Pardubice). Diváci: 65.

STARŠÍ ŽÁCI

5. místo na 2. turnaji skupiny A Společného přeboru starších žáků. „Druhý finálový turnaj v Břvích hodnotím jako velký neúspěch. Porážky od silných soupeřů jako jsou Dukla 6 a Dukla 4 jsme čekali, ale bohužel jsme se nedokázali prosadit ani proti výkonnostně srovnatelným celkům z Vršovic a Bělé a zaslouženě jsme obsadili poslední páté místo. Hlavní příčiny vidím v příliš úzkém kádru - pouze jeden hráč na střídání, v malé produktivitě střelby a špatně zvládnutém přechodu do útoku. Pokud se chceme do „A" skupiny vrátit a měřit se s výkonnostně lepšími soupeři, nezbývá nám než přidat na tréninku a věnovat se herním kombinacím přechodu do rychlého útoku a hlavně zvýšení agresivity v obraně," zhodnotil turnaj trenér Vít Šnajdr.

Sestava a branky KH: Kotěšovec - Špaček 14, Bandi 10, Škalda 10, Š. Veselý 4, Matoušek 1, Mommers 1 a Ginter. Trenér Vít Šnajdr.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Šesté místo na 7. mistrovském turnaji Pražského přeboru mladších žákyň.

Sestava a branky KH: L. Kocourková – M. Horáková 12, Mistrová 11, Neumanová 6, Netolická 1, Daňková, Gavlasová, Kernerová, M. Kocourková, Krupková a E. Vlasáková. Trenérky: Andrea Saláková a Líba Třískalová.

MINIŽÁCI

Páté místo na přípravném turnaji minižáků 6 + 1. „Tento turnaj byl pro minižáky poslední přípravný a také to byla zkouška mini 6 + 1 po delší pauze. Týmy z Plzně a Prahy nám ukázaly jak se mini 6 + 1 hraje. Dělali jsme spoustu technických chyb - kroky, dvojitý dribling, přihrávky soupeři, nepřesná střelba, neproměňování 7 metrových hodů. I přes tyto technické nedostatky hráči hráli v zápasech naplno a nechyběla jim bojovnost. Příjemně nás překvapil Filip Kotva, který velice dobře hrál na střední spojce a to nejen v útoku, ale také v obraně," říkal trenér Alois Salák.

Sestava a branky minižáků KH: A. Růžička - Šimon 9, Červený 7, Pavlík 5, Šnajdrová 2, Doležal 1, Kotva 1, Kratochvíl 1 a Honusová. Trenér Alois Salák.

Druhé místo na nedělním Středočeském přeboru minižáků 6 + 1. „Poučili jsme se z předchozího turnaje a snažili jsme se vyhnout technickým chybám a docela se nám to dařilo. V posledním zápase dostal Ondra Šimon červenou kartu, tak že jsme se museli obejít bez něj. Utekl nám začátek utkání a pak už jsme Zruč jen doháněli. V závěru se nám nepovedlo využít dvou závěrečných útoků a vstřelit branku a tak nás hodně mrzela jediná prohra o pouhou jednu branku. V každém případě celý tým zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony, protože všichni dokázali vstřelit branku," chválil trenér Salák.

Sestava a branky KH: Valeš - Červený 15, Krupková 14, Gavlasová 10, Šimon 6, Klouček 5, Kocourková 4, Doležal 3, Kotva 2 a Šnajdrová 1. Trenér Alois Salák.

Petr Vobořil