KUTNÁ HORA

Kutné Hoře se tentokrát výsledkově nedařilo, jak se Zručí, tak s domácím Mělníkem těsně prohrála. Hodně citelná byla neúčast nejlepšího střelce týmu Hájka, který ve stejný den nastoupil doma za tým dospělých.

„V prvním utkání proti Zruči n. S. hráči poměrně úspěšně bránili značně vyšší soupeře a v průběhu prvního poločasu několikrát vedli. V jeho závěru však několik zbytečných chyb v obraně hodně napomohlo soupeři k vítězství,“ hodnotil zápas trenér Josef Salák a chválil kanonýra: „Střelecky se blýskl O. Šimůnek, autor pěti branek, většinou po chytrých střelách z křídla.“

Podle kouče Kutné Hory bylo podobné i utkání s Mělníkem. „Náš tým vedl v poločase o branku, poté zbytečnými chybami umožnil domácím přejít do vedení. Minutu před koncem vedli domácí o branku, po naší nedůsledné obraně přidali v poslední minutě dvě další,“ popisoval nevydařený závěr zápasu kouč.

Nejlepším mužem zápasu proti Mělníku byl bezpochybně brankář Červenka. „Vychytal několik jasných tutovek – ani to však k vítězství nestačilo. Velmi dobrý výkon, hlavně v obraně podal v tomto utkání D. Šimůnek - na rozdíl od jiných se stíhal vracet!“ zdůraznil Josef Salák a znovu opakoval: „Branky a zkušenosti Tomáše Hájka týmu na tomto turnaji hodně chyběly a to se podepsalo i na konečných výsledcích!“

Sestava a branky Sparty Kutná Hora v turnaji celkem: Červenka - Bušina 6, Hovorka 6, O. Šimůnek 6, D. Šimůnek 3, Horníček 1, P. Polívka 1, D. Polívka a Stehlík. Trenér Josef Salák.

ZRUČ N. S.

V prvním utkání se Jiskra střetla s Mělníkem a podle trenéra Felise kluci předvedli jeden z nejhorších výkonů sezony. „Špatně bránili, nedařilo se brankáři a váznul i přechod do rychlého protiútoku,“ zlobil se kouč a navázal: „V postupném útoku se nejvíce dařilo Roubovi, který je věkem ještě starší žák a to hovoří za vše.“ Domácí Mělník tak po zásluze vyhrál 23:17 (13:8).

Ve svém druhém zápase došlo na okresní derby s Kutnou Horou. Byl to zároveň souboj o první místo v tabulce. Zruč n. S. předvedla zlepšený výkon, když se opírala zejména o střelecky disponovaného Felise, který zatížil konto soupeře devíti brankami. Částečně se zlepšila i obrana a to nakonec rozhodlo o vítězství Jiskry 14:12 (7:5).

Sestava a branky Jiskry v turnaji celkem: Felis 14, Roub 5, Netolický 4, J. Hornát 3, D. Hornát 2, M. Šramota 1, O. Šramota 1, Kovařík 1, Švanda, D. Korel., T. Korel a Vrzáček.

K uzavření podzimní části středočeského přeboru v házené dorostu zbývá sehrát odložený turnaj v Bělé p. B. Jiskra má v tomto měření sil volno, ale bez ohledu na ostatní výsledky si s předstihem zajistila přezimování na prvním místě tabulky. „Kluci se tak stali podzimními přeborníky kraje. Gratulujeme,“ vzkázal týmu za zručský klub Jiří Dolejší.

Spartě Kutná Hora v průběžné tabulce patří druhé místo.