Libčice n. V. - Kutná Hora 23:20

Kutnohorští do utkání tentokrát nastupovali v hodně prořídlé sestavě, pouze s jedním brankářem a osmi hráči do pole. Navíc bylo utkání poznamenané deštivým počasím, které se střídalo s občasným sluncem.

Po vyrovnaném začátku převzali taktovku hosté a v 11. min. vedli 3:5. Domácí ale čtyřbrankovou šňůrou otočili do 16.minuty na 7:5. Druhá polovina prvního poločasu byla ve znamení náporu Sparty, která ve 27. min. vedla již 9:12. V samém závěru potom Libčice upravily na poločasových 10:12.

Do druhé půle se opět silně rozpršelo a to byla spíše voda na „mlýn“ domácích. Těm se rozchytal brankář Kříž a výrazně zlepšili obranu, zatímco hosté se střelecky trápili. Navíc celý druhý poločas nemohl nastoupit pro obnovené zranění zápěstí Thieme, určitou část proseděl s naraženým loktem Morysek.
A zbytek týmu na víc neměl. Sice ještě ve 34. min. vedl 12:13, v dalším průběhu však již byli ve vedení domácí a to až do závěrečných minut ohlídali. Ve 47. min. vedli sice ještě jen o jednu branku 17:16, poté však odskočili na rozdíl čtyř branek – do 57. minuty na 21:17 – a to rozhodlo.

V utkání domácí měli výrazně lepší druhý poločas a oba body získali zaslouženě. Hodně je podržel brankář Kříž, z devatenácti úspěšných zákroků jich měl patnáct ve druhém poločase. A také se zlepšenou hrou domácích v obraně ve druhém dějství měli Kutnohorští problémy. V oslabené sestavě se již nedokázali tak prosazovat, jako tomu bylo v prvním poločase. Kanonýr Kůrka po přestávce skóroval už jen dvakrát ze sedmičky, z jeho dalších jedenácti pokusů se neujal ani jeden. Jeho branky ze hry týmu hodně chyběly. Ostatní se již prosazovali pouze sporadicky. Brankář Hroch si tentokrát připsal dvanáct úspěšných zákroků při úspěšnosti necelých 35%, obrana před ním však byla často hodně propustná.

A tak si tým Sparty připsal po čtyřech vítězstvích v řadě první jarní porážku. V tabulce zůstává nadále osmá se ziskem 14 bodů.

Vývoj skóre 1. poločas: 1:0, 2:1, 2:4, 3:5, 7:5, 7:8, 8:8, 8:10, 9:10, 9:12 a 10:12. 2. poločas: 12:12, 12:13, 14:13, 15:15, 17:15, 19:17, 21:17, 22:18, 23:19 a 23:20.

Sestava a branky Sparty: Hroch - Kůrka 5, Rudolf 4, Hrčka 3, Morysek 3, Hovorka 2, Thieme 2, Šnajdr 1 a Jelínek. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 3/4. Vyloučení: 3/6. ČK: 1/0. Sedmičky: 3/2 – 2 /2. Rozhodčí: Skružný – Václavková (oba Praha). Diváků: 40. Poločas: 10:12.

Další plánovaný zápas Kutná Hora – Kolín byl pro nezpůsobilý terén odložen na neděli 10. června.

Na svém hřišti Sparta přivítá Wendy Mělník

Dnes a zítra bude pokračovat osmnáctým kolem házenkářská Společná regionální liga mužů. Zítra od 10.30 hodin kutnohorská Sparta bude hostit poslední tým tabulky – HC Wendy Mělník.

Své jediné dva body získal Mělník na podzim doma překvapivě za vysoké vítězství právě nad Kutnou Horou 29:19 (14:8).
Nutno ovšem dodat, že Sparta tehdy nastoupila v hodně oslabené sestavě bez Hrocha, Hrčky, Horáka, Kůrky, Polívky, Šnajdra a Thiemeho, tedy bez většiny hráčů z tehdejšího základního kádru!

Mělník se v Kutné Hory představil naposledy na podzim 2005, když prohrál 25:18 (10:10). Na jaře 2006 potom Kutnohorští vyhráli i na hřišti soupeře 24:19 (12:9).

Spartu zítra čeká relativně lehký soupeř, který však házenou hrát umí a v minulosti to často prokázal. „Pevně věříme, že naši hráči podají opět spolehlivý výkon, kterým se v jarní části mistrovské soutěže většinou prezentují, a připíší si další úspěšný výsledek,“ doufá trenér Jiří Hájek.