Vršovice - Kutná Hora 21:18

Vršovice v letošní sezoně hrají o přední umístění a před utkáním se jejich trenér netajil ambicemi svého týmu na postup do II. ligy. Kutnohorští odjížděli oslabeni o několik stabilních hráčů – bez Bušiny, Choutky, Polívky a Thiemeho, příležitost proto dostali „veteráni“ Malý a Salák st. Sparta začala famozně, brzy se ujala vedení 0:3 a ještě v 10. min. vedla 2:5. Navrch měla i v dalším průběhu prvního poločasu. Škoda jen několika zbytečných ztrát míčů při ukvapené střelbě či přihrávkách, neboť toho domácí využili ke snižování náskoku. Přesto hosté vedli o jednu až dvě branky až do poslední minuty, těsně před přestávkou domácí korigovali na 10:11.

„Smůla byla, že se zhruba ve 20. minutě zranil Morysek. Rozhodčí za zcela jasný faul na něj však překvapivě pískli prorážení,“ pokrčil rameny trenér Petr Vobořil a dodal: „Jeho dočasná nepřítomnost byla na hře týmu dost znát. Za první poločas však mužstvo zasluhuje pochvalu.“
Ještě na začátku druhého dějství hosté vedli, jenže s přibývajícím časem však vývoj utkání nabral zcela jiný směr. Domácím se vyplatila od začátku druhé půle osobní obrana Kůrky, zlepšili se ve všech směrech a čtyřbrankovou šňůrou v rozmezí 35. - 41.minuty přešli do vedení 16:13.

Kutné Hoře se navíc přestalo dařit při střelbě a neskutečné množství pokažených přihrávek napomáhalo domácím ke zvyšování náskoku. Za chybující obranou se nedařilo ani brankáři Hrochovi a tak ve 46. minutě vedli domácí již o pět branek – 19:14. Za tohoto stavu vystřídal Hrocha, který si ve druhém poločase nepřipsal jediný úspěšný zákrok, Malý a podal skvělý výkon. Z devíti přímých střel dostal pouhé dvě branky a za sedm úspěšných zákroků si připsal vynikající úspěšnost 77,8%!

Ani to však na zvrat v utkání nestačilo. Hra v útoku byla hodně bezzubá a klíčovým hráčům se již nedostávalo sil. To ale nemůže omluvit velké množství pokažených přihrávek, které se na konečném výsledku výrazně podepsaly.

„Bohužel, současná „lavička“ týmu není dostatečně silná a klíčoví hráči nevydrží v potřebném tempu odehrát celý zápas,“ zdůraznil Petr Vobořil. I přesto všechno Sparta závěr utkání nezabalila a v posledních osmi minutách dokázala korigovat na konečný rozdíl tří branek – 21:18.

Kutnohorští si tak připsali třetí jarní porážku a se 16 body jsou stále na 8. místě průběžné tabulky SRL. Do konce soutěže mu nyní zbývá odehrát závěrečná dvě domácí utkání – zítra v 10.30 hodin proti AŠ Mladá Boleslav a za týden proti již jistému vítězi soutěže – HC Kolín.

Sestava a branky Sparty: Hroch, Malý – Kůrka 7, Hrčka 3, Rudolf 3, Hovorka 2, Jelínek 1, Morysek 1, Šnajdr 1, A. Salák ml. a A. Salák st. Trenér Petr Vobořil. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 5/2. Sedmičky: 5/3 – 4/3. Rozhodčí: Skružný – Blažeková. Diváků: 20. Poločas: 10:11.

Na svém hřišti Sparta zítra přivítá AŠ Mladá Boleslav

Házenkáři Sparty Kutná Hora v neděli od 10.30 hodin na svém hřišti v Tyršově ulici přivítají ve 20. kole Společné regionální ligy HC Auto Škoda M. Boleslav.

Mladoboleslavští patří v letošní sezoně k předním týmům soutěže, před posledním kolem jsou na výborném 3. místě se ziskem 25 bodů. Stejně tolik bodů mají i druhé Vršovice a právě s tímto soupeřem budou za týden v sobotu dohrávat odložené utkání 17. kola, které bylo ukončeno po prvním poločase kvůli silnému dešti.

V podzimním vzájemném utkání AŠ Mladá Boleslav využila výhody domácího prostředí k vítězství nad Kutnou Horou 29:26. V Kutné Hoře Sparta tým AŠ přivítala naposledy v loňské sezoně SRL, tehdy na podzim 2005 skončilo utkání nerozhodně 19:19 (8:9). Posledního vítězství nad AŠ Kutnohorští dosáhli doma naposledy ve třetiligové sezoně 2003/04, tenkrát na jaře 2004 zvítězili 24:18.

Kutnou Horu zítra čeká silný soupeř hrající o přední konečné umístění v tabulce. Vzhledem k postavení obou týmů v průběžné tabulce jsou mírnými favority hosté.

Sparta se v posledních utkáních potýká z úzkým kádrem. Dlouhodobě nehrají marodi Červený, Horák, Kotval, Marek, J. Salák a Thieme, z pracovních důvodů často chyběli Polívka a Šnajdr. Ostatní hráči byli více vytěžováni a z toho pramenilo i velké množství technických chyb či neproměňování vyložených brankových příležitostí.

Oddíl házené TJ Sparta K. Hora srdečně zve všechny příznivce na jistě zajímavé sportovní dopoledne!