Kutná Hora - Kolín 17:30


Toto utkání patnáctého kola se mělo odehrát v neděli 6. května, házenkáře ale na hřiště nepustil déšt a mokrý povrch.

Už od úvodních minut bylo jasné, že domácí tým, který se musel obejít bez osmi hráčů základního kádru, nebude letošnímu suverénu soutěže vážnou překážkou k dalšímu vítězství.Úvodní čtvrthodinka byla sice ještě poměrně vyrovnaná, na jejím konci vedli hosté pouze 6:8, druhých patnáct minut úvodního dějství však již už bylo plně v jejich režii. Tuto část utkání totiž vyhráli jednoznačně 1:8, takže i poločasový výsledek byl jasný – 7:16.

Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, Kolínští byli jasně lepší a postupně zvyšovali svůj náskok. Ve 40. min. vedli již 9:22 a největší rozdíl – patnáctibrankový – byl v 52. min.: 12:27. V závěru potom torzo domácího týmu, které dohrávalo utkání bez možnosti střídání, ještě zabojovalo a snížilo na konečný rozdíl třinácti branek. Utkání tedy skončilo vysokým vítězstvím hostujícího družstva z Kolína 17:30.

Kutnohorští proti Kolínu nastoupili ještě více oslabeni, než tomu bylo před týdnem proti Mladé Boleslavi. Chyběl téměř celý základní kádr týmu, až na střední rozehrávače Petra Polívku a Víta Šnajdra. A v takto oslabené sestavě nemohl vítězi soutěže vážněji konkurovat.

Celé utkání odchytal Vladimír Malý, připsal si šest úspěšných zákroků (16,7% úspěšnosti).

V poli byli nejlepší Polívka a Šnajdr, ani pro ně ale nebylo utkání v této sestavě a v těchto podmínkách vůbec jednoduché. Střelecky se dokázali výrazněji prosadit pouze Polívka, Hovorka a Bělohlávek, který pomohl Spartě poprvé v této sezoně. A to na lepší výsledek proti Kolínu příliš nestačilo.
Za zmínku ještě stojí fakt, že branku zaznamenal jak Alois Salák ml., tak i jeho otec, který rovněž nastoupil poprvé v sezoně a navíc po několikaleté přestávce.

Své chování by měl více kontrolovat Lukáš Jelínek, který tentokrát utkání nedohrál. Byl třikrát vyloučen, což se stát sice může, ovšem ne za zcela zbytečné zákroky po odpískání (strkání či kopání do soupeře!).

Kutnohorští v letošním ročníku Společené regionální ligy obsadili osmé místo se ziskem šestnácti bodů a to je oproti loňské sezoně (4. místo) určitě ústup z předních pozic do „suterénu“ tabulky Je tedy co napravovat a zlepšovat.

Sestava a branky Sparty: Malý – Polívka 7, Bělohlávek 3, Hovorka 3, Šnajdr 2, A. Salák ml. 1, A. Salák st. 1, Bušina a Jelínek. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 4/8. Sedmičky: 4/3 – 4/3. Rozhodčí: Želina – Svatoň. Diváků: 70. Poločas: 7:16.

Letošní ročník Společné regionální ligy mužů vyhrál HC Kolín před Sokolem Vršovice – obě družstva mají – dle předběžných informací – reflektovat na právo postupu do II. ligy!