Kutná Hora - Praha 32:22

Utkání začalo s půlhodinovým zpožděním, protože jedno ze dvou aut hostů po cestě k utkání mělo defekt na pneumatice a tak se muselo čekat jak na hráče, tak i na dresy, které v něm zůstaly. Do utkání pak hosté nastoupili pouze v sedmi, tedy bez možnosti střídání! Ale pozor, ve stejném počtu hráčů před rokem na hřišti Sparty o branku zvítězili! Tehdy však měli v kádru kanonýra Honse, který jim tentokrát chyběl.

Sparta bez nemocných Polívků ml. a st., Šnajdra, Thiemeho a brankářů Hrocha a Kotvala začala utkání dost vlažně a dlouho se nemohla brankově prosadit. Poprvé se tak stalo až v 5. min. – 1:0, o tři minuty později již byl stav 4:0. Hosté se poprvé prosadili až v 9. min. – 4:1. V dalším průběhu však měli Kutnohorští utkání pevně pod kontrolou a přes několik zbytečných ztrát míčů v přechodu do rychlých protiútoků nadále zvyšovali svůj náskok, ve 23. min. vedli už 14:5. Posledních sedm minut před přestávkou však Sparta výrazně polevila, nedala již branku a houževnatí hosté korigovali čtyřmi brankami v řadě na – pro ně přijatelných – poločasových 14:9.

V úvodu druhého poločasu hosté ještě snížili na 14:10, domácí hráči však žádné drama nepřipustili. Postupně a pravidělně navyšovali svůj náskok, který narostl až na konečný rozdíl deseti branek – 32:22.

Kutná Hora si tak připsala první letošní vítězství, které bylo jasné a zasloužené. Hosté se sice v sedmi snažili a hráli houževnatě až do konce, rozdíl byl však hodně patrný. A to domácí hráči mnohdy kazili a zahodili několik jasných „tutovek“.

Celé utkání odchytal spolehlivě Malý, který si připsal dvacet úspěšných zákroků (47,6% úsp.). Střelecky se hlavně zadařilo dvojici Hasala (střelba 13/9) a Hrčka (9/7), brankově se však tentokrát dokázalo prosadit všech deset hráčů Sparty, kteří nastoupili v poli. Jubilejní třicátou branku zaznamenal ze sedmičky Jelínek a tak šest desítek přítomných diváků bylo svědkem jeho oblíbeného „letadla“.

Svou první mistrovskou branku v týmu mužů zaznamenal dorostenec Hájek. V průběhu utkání dostali hodně prostoru ke hře mladí hráči, kteří sice někdy zbytečně pokazí lehké míče, na druhou stranu některé jejich rychlé akce byly hodně povedené. Ale je hodně důležité, že dostávají tolik příležitostí v utkání své „umění“ předvést.

Jednu ztrátu si však domácí tým bude muset připsat – v utkání si poranil rameno pilíř obrany – pivot Rudolf a dle prvních informací bude týmu chybět delší dobu. Hrozí mu totiž operace !

Jinak bylo nedělní utkání velmi slušné a korektní z obou stran, o čemž svědčí pouze jeden dvouminutový trest. Dvojice rozhodčích Skala – Průžek odvedli solidní výkon a i oni přispěli k hladkému průběhu nedělního utkání.

Sestava a branky Sparty: Malý - Hasala 9, Hrčka 7, Hovorka 3, Kůrka 3, Šalátek 3, Rudolf 2, A. Salák 2, Hájek 1, Jelínek 1 a Morysek 1. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 0/0. Vyloučení: 1/0. Sedmičky: 2/2 – 3/3. Rozhodčí: Skala – Průžek. Diváků: 62. Poločas: 14:9.

Ostatní výsledky 3. kola: HC Kolín B – Sokol Vršovice 19:23, Sokol Bělá B – Sokol Libčice 19:21, Sokol Úvaly – AŠ Mladá Boleslav 27:25, Wendy Mělník – TJ Chodov B 29:32, Jiskra Zruč – Sokol Ž. Brod 28:20 (informace najdete na jiném místě této strany).