K. Hora - Chodov B 20:23

Hosté v dosud čtyřech odehraných kolech neztratili ani bod, a to již třikrát nastoupili na hřištích soupeřů! V nedělním utkání se pražský Chodov B ujal ve 2. min. vedení 0:1, v dalším průběhu však měl navrch domácí tým. Ve 4. min. vedl 3:1, v 7. min. již 5:2. Hostující hráči však postupně vyrovnali hru i skóre, ve 13. min. to bylo 5:5. V dalších minutách první půle se však domácím přestala dařit střelba a ve 14. min. se naposledy dostali do vedení – 6:5. V této části si navíc vazy v kotníku poranil Hasala, do konce utkání již nenastoupil, a to bylo hodně znát. Ve 20. min. vedli hosté po tříbrankové šňůře 6:8 a domácí již jen dotahovali. Ve 22. min. ještě vyrovnali na 8:8, do přestávky si ale hosté opět vybudovali dvoubrankový náskok – 10:12.

Ten v úvodu druhého poločasu ihned navýšili na rozdíl tří gólů – 10:13, později 11:14. Ve 37. min. domácí tým snížil na rozdíl jediné branky – 13:14 a zdálo se, že má na obrat v utkání. Ale opak byl pravdou. Velmi špatná koncovka znamenala konec nadějí na úspěšný výsledek. Vodou na mlýn hostujícího mužstva totiž bylo dlouhých dvanáct minut bez vstřelené branky. Chodovští zvýšili ve 47. min. na 13:16, v 50. min. již na 15:20. V závěrečné desetiminutovce Sparta pouze několikrát snížila vedení pražského celku na tříbrankový rozdíl, více jim zkušený soupeř nedovolil.

Vedoucí tým soutěže hodně spoléhal na výbornou dvojici brankářů, kteří si připsali celkem třiadvacet úspěšných zákroků, spolehlivou obranu a vyrovnaný hráčský kádr. Střelecky vynikl levoruký Brožek, autor devíti gólů. Nutno ale dodat, že hosté měli v utkání i dost střelecké smůly, nastřelili totiž deset břeven či tyčí!

Z domácího týmu odchytal utkání veterán Malý, který v týdnu oslavil již devětačtyřicáté narozeniny, a připsal si osm povedených zákroků, celkově zaznamenal téměř šestadvacetiprocentní úspěšnost. Střelecky se tradičně dařilo Kůrkovi, avšak šest ze svých osmi branek vsítil již v první půli, navíc neproměnil dvě sedmičky. Bídnou úspěšnost měl tentokrát Hrčka. Čtyři přesné trefy z patnácti pokusů je na hráče jeho kalibru hodně slabý poměr. Spolehlivě zahrál v obraně i v útoku Šnajdr, o ostatních ale to říct moc nelze. Zejména v útočné fázi se většina domácích hráčů hodně trápila a mnohdy spalovali šance jako na běžícím pásu. Týmu citelně chyběli brankáři Hroch a Kotval a dále Morysek, Rudolf a zraněný Hasala.

Sestava a branky K. Hora: Malý – Kůrka 8, Hrčka 4, Šnajdr 3, Hasala 2, Thieme 2, Hovorka 1, Bušina, Hájek, Jelínek, P. Polívka st., A. Salák a Šalátek. Trenér: Jiří Hájek. Napomínání: 1/1. Vyloučení: 4/6. Sedmičky: 4/2 – 3/2. Rozhodčí: Šulc – Omáčka (oba Praha). Diváci: 47. Poločas: 10:12.

Další výsledky: Úvaly – Zruč n. S. 29:17, Mělník – M. Boleslav 24:25, Bělá p. B. B – Ž. Brod 22:20, Kolín B – Libčice n. V. 18:25, Vršovice – Aritma 38:19.

Příští zápasy: Ž. Brod – K. Hora (v sobotu od 18 hodin), Zruč n. S. – Mělník (v neděli od 10.30 hodin).