Třetí kolo, kterého se zúčastní již jen šestnáct týmů, je na programu v polovině března 2009.

Na tým starších žáků kutnohorské Sparty čekali čtyři soupeři – okresní rival Jiskra Zruč nad Sázavou, severočeský Liberec Handball, pražský Sokol Kobylisy a žákovský tým z jednoho z nejúspěšnějších českých oddílů – HBC OKD Karviná.

V úvodním utkání turnaje čekal tým Sparty okresní rival ze Zruče. Po velmi špatném začátku (0:5) skončil tímto rozdílem i první poločas. Ve druhém sice přišlo jisté zlepšení, nakonec však o čtyři branky zvítězil soupeř od Sázavy.

Ve druhém utkání proti Liberci tým podal velmi dobrý výkon a již v poločase vedl o 9 branek. Nakonec zvítězil o 12 gólů a zajistil si s předstihem postup do třetího kola. Liberec byl v turnaji jasně nejslabší a nedalo se předpokládat, že získá v dalších utkáních potřebné 3 body.

Ve třetím utkání s pražským Sokolem Kobylisy byl první poločas vyrovnaný (soupeř vedl o branku), v tom druhém již na hřišti jasně kraloval a zvítězil o jedenáct branek.

V závěrečném utkání s velkým favoritem celé soutěže – Karvinou, soupeř jasně dominoval a nedal Spartě žádnou šanci na příznivý výsledek. Ve 12. minutě byl stav 0:11 a to hovoří za vše.

Přesto mohl být trenér Kutné Hory Jiří Hasala po turnaji spokojen. Cíl postoupit mezi nejlepší šestnáctku byl splněn.

Sestava a branky: Karlovský Michal (brankář) 1, Koriťák Pavel (brankář) – Pícha Jiří 16, Nádvorník Martin 14, Kuře Vojtěch 13, Bielický David 11, Šuráň Jakub 5, Brož Martin 4, Petránek Jan 4, Schwarz Jiří 2 a Veselý Matěj 1.