Jiskra však na turnaj odjížděla citelně oslabena o oporu Maštalíře a Lefnera, který přes sebezapření odehrál alespoň část dvou zápasů. I tak museli svým kamarádům vypomoci čtyři mladší žáci, aby se dala sestava vůbec dohromady. V prvním utkání se Jiskra střetla s okresním rivalem z Kutné Hory a výborným vstupem do utkání (5:0) udala ráz zbytku zápasu. Zručáci pod dojmem snadného vedení polevili, ale i přesto zvítězili 19:15.

Do druhého zápasu se Sokolem Kobylisy již nenastoupil zraněný Lefner a kapitán týmu Vrzáček dostal brzy přísnou červenou kartu za faul na protihráče. V poli tak zůstali pouze dva starší žáci, které museli doplnit mladší kamarádi. Ti samozřejmě nemohli na svého soupeře stačit a podlehli Kobylisům 24:16.

Ve třetím utkání s Karvinou byla situace úplně stejná, protože Vrzáček dostal stop na jedno utkání, a tak proti jednomu z nejlepších týmů v této kategorii nemohl nastoupit. Karviná nedala Jiskře nejmenší šanci a bez problémů vyhrála 26:12. V posledním utkání turnaje s nejslabším týmem z Liberce si kluci alespoň trochu spravili chuť a po slabším začátku, utkání zcela ovládli a zvítězili 27:14.

V konečném hodnocení turnaje obsadili zručáci slušnou 3. příčku za vítěznou Karvinou a druhými Kobylisy. Postup si také zajistila čtvrtá Kutná Hora a se žákovskou ligou se rozloučil celek Liberce. V soutěži žákovské ligy tak zůstalo posledních 16 týmů z celé ČR a už to, že se Jiskra probojovala mezi ně, je pěkný úspěch. V dalším kole, které se uskuteční 7. března, pojede Jiskra Zruč n. S. do Zlína, kde ji kromě domácího celku budou ještě čekat týmy z Kopřivnice a Nového Veselí.

Sestava a branky: Vrzáček 21, Doubrava 14, Švec 14, Lefner 11, Dolejší 6, Černý 4, Fiala 3, Hodek 1 a brankáři Jarůněk s Vincem.

Jiří Dolejší