Zruč n. S. - Pardubice 26:24

Problém se sestavou donutil trenéra Jiskry Jiřího Dolejšího ml. nasadit do hry čtyři dorostence a poprvé po úrazu kotníku pak nastoupil i sám. Utkání bylo od první minuty velmi vyrovnané a dramatické. Jiskra chtěla před svými fanoušky uspět a Pardubice by si ziskem dvou bodů definitivně zajistily II. ligu i pro příští rok. Úvod patřil domácím, kteří v 5. min. vedli 2:1. Potom však neproměnili několik vyložených šancí a i brankář Dejda si vybral slabší chvilky. Hosté toho dokázali využít a šňůrou čtyř branek se ujali vedení 2:5. K dalšímu obratu ve vývoji skóre zaveleli dva nejzkušenější domácí hráči: Vrzáček a Dolejší. Ti se podělili o pět branek a v 17. min. dostali Jiskru do vedení 7:5. Do přestávky pak už branky na obou stranách přibývaly rovnoměrně – poločas: 14:11.

Po změně stran taktovku převzaly Pardubice. Během deseti minut vyrovnaly a ve druhé desetiminutovce si vybudovaly dokonce čtyřbrankové vedení. V 50. min. za stavu 18:22 si domácí trenér vyžádal oddechový čas a spoluhráčům promluvil do duše. Ti zmobilizovali zbytky sil a nesmírnou bojovností a nasazením Pardubice neuvěřitelně zatlačili. Východočeši náporu Zruče nedokázali odolat, posledních deset minut Jiskra vyhrála 8:2 a celkově pak 26:24.
„Bylo to vydřené a zasloužené vítězství,“ zdůraznil hrající trenér Jiří Dolejší ml. Ten zaznamenal skvělý návrat na palubovku, když po zranění se s jedenácti brankami stal nejlepším střelcem utkání. Důležitými góly pomáhal hlavně při obratech v zápase a v samotném závěru, kdy si připsal poslední dvě branky po individuálních akcích.

Dobře zahrál i Jiří Böhm, autor šesti gólů. „Zejména v obraně byl velice platný nestárnoucí Pavel Vrzáček,“ všiml si hrající kouč a navázal: „V brance se dařilo Milanu Dejdovi, který nás podržel hlavně na konci. Pochvalu však zaslouží všichni za nesmírnou bojovnost, díky které vybojovali dva důležité body.“

V posledním domácím utkání letošní II. ligy Jiskra přivítá netradičně v neděli od 17 hodin Loko Louny. „Přijďte se rozloučit se zručskými házenkáři i druhou ligou,“ zve diváky Jiří Dolejší.