Mladší dorostenci

Druhý jarní turnaj připravila Zruč n. S. a zúčastnily se ho pouze tři týmy: Kromě domácích kutnohorská Sparta a Sokol Libčice n. V.
Kutnohorští ve dvou zápasech výsledkově ani herně nijak nepřesvědčili. V prvním utkání proti domácí Jiskře ještě dokázali sehrát poměrně vyrovnané utkání a po prohraném poločase o dvě branky nakonec i tímto rozdílem prohráli, ve druhém duelu proti Libčicím již doplatili na úzkou lavičku (turnaj odehráli pouze s jedním hráčem na střídání) a odešli vysoko poraženi o devět branek. Rozhodnuto vlastně bylo již v poločase, který skončil vedením soupeře o osm branek.

Tým opět vedl z pozice trenéra Josef Salák a s výkony svých svěřenců byl spokojen pouze v prvním střetnutí, ve druhém již nikoliv. V tom však bylo hodně znát, že je to druhé utkání vzápětí po sobě, tedy bez možnosti odpočinku!

Zručští podali v turnaji průměrný výkon. Citelně jim chyběl brankář, takže chytat musel hráč z pole. Ale i tak bylo v jejich silách zvítězit v obou utkáních. V závěru druhého utkání s Libčicemi klukům docházely síly (špatná fyzická připravenost) a zcela chyběla bojovnost. Tenér Felis vyjádřil nespokojenost.

Jednotlivé výsledky Sparty a Jiskry: K. Hora – Zruč n. S. 13:15 (5:7), K. Hora – Libčice 13:24 (4:12), Zruč n. S. – Libčice 15:11.

Sestava a branky Sparty celkem: Červenka - Hájek 7, Hovorka 7, Bušina 5, P. Gabriel 3, O. Šimůnek 3, Falge 1 a Stehlík. Trenér Josef Salák.

Sestava a branky Jiskry celkem: Felis 7, Roub 4, Kubálek 4, J. Švanda 3, Šramota 3, Vávra 2, Netolický 2, J. Hornát 1, Korel, D. Hornát.

Další turnaj čeká dorostence v neděli 27. května na hřišti Sparty K. Hora. Jeho dalšími účastníky by měla být Jiskra Zruč, Wendy Mělník a Sokol Bělá.

Mladší žáci

Mladší žáci se střetli již ve třetím jarním finálovém turnaji o 1. – 5. místo, tentokrát v Kutní Hoře. Prvních šest utkání bylo odehráno na venkovním hřišti, silný liják potom zapříčinil přesun týmů do sportovní haly Bios, kde bylo dohráno zbývajících pět utkání.

Svou vedoucí pozici si v Kutné Hoře pojistil tým Dukly Praha, který ve všech čtyřech utkáních jasně zvítězil. Mladší žáci Sparty na domácím hřišti podali standardní výkon, z pěti utkání dvakrát zvítězili a třikrát prohráli a v průběžné tabulce jsou čtvrtí.

V turnaji odehráli o jedno utkání více, než je tomu v ostatních finálových turnajích – s AŠ Mladá Boleslav. Tento tým chyběl v úvodním turnaji na Dukle a tak v každém dalším turnaji dohání chybějící utkání vždy s pořadatelským týmem.

Trenér Sparty Jiří Hasala byl s výkonem svých svěřenců celkem spokojen. Vysoko hodnotil výkony brankáře Karlovského v celém turnaji a jeho kolegy Fitzbauera, který tentokrát odehrál vše v poli a byl nejlepším střelcem svého týmu.

Po třech bezproblémových výhrách, kde si zahráli všichni hráči včetně tří minižáků, Zručští nastouipili k souboji o vítězství v turnaji. Po kvalitním úvodu a poločasovém stavu 6:8 přišel ve druhé polovině utkání totální selhání spojek Doubravy a Lefnera. Zcela se vytratila bojovnost a nasazení a druhý poločas Jiskra až na výjimky odchodila. Dukla tak zákonitě dominovala a jasně vyhrála 17:8.

Trenér Chalupa byl s turnajem spokojen až na zmiňovaný druhý poločas s Duklou. „Není to poprvé, co se klukům rozklepala kolena a zápas lehce ztratili. Přitom nemají důvod se Dukly bát,“ zdůraznil trenér a doplnil: „ Herně jsme schopni se jí vyrovnat a na podzim jsme ji i porazili. Snad to konečně pochopí i kluci a příště to bude lepší.“

Sestava a branky Sparty celkem: Karlovský - Fitzbauer 15, Brož 12, Kuře 9, Pícha 9, D. Bielický 7, Nádvorník 3, Suntych 3, Koriťák 2 a Šimůnková 1. Trenér Jiří Hasala.

Sestava a branky Jiskry celkem: Jarunek – Vrzáček 13, J. Dolejší 11, Doubrava 11, M. Švec 8, Lefner 4, Maštalíř 4, M. Čula, Černý, Hodek.