Zruč n. S. - Chodov B 19:28

Po vítězství v prvním kole nad celkem Libčic 28:20 byli Zručáci pozitivně naladěni i před druhým zápasem. Bohužel tentokrát muži nesplnili očekávání a hosté z Chodova si po zásluze ze Zruče odvezli oba body.

Příčin porážky by se dalo najít více. Oproti minulému týdnu chyběli z pracovních důvodů Quirsfeld a Kaplan, bez omluvy se na zápas nedostavili Plaščák a brankář Dejda a hned na začátku zápasu se zranil nejlepší domácí střelec Böhm. V kádru tak zůstali pouze čtyři muži, které museli doplnit dorostenci. Ti měli v nohou sobotní mistrovský turnaj své kategorie v Kutné Hoře.

I přesto domácí dlouho drželi se soupeřem krok. Ještě ve 25. min. byl stav 11:11. Do poločasu se však hostům podařilo odskočit na 15:12. Ve druhé polovině utkání si hosté z Prahy neustále udržovali pětibrankové vedení, které se domácím nedařilo snížit. Pět minut před koncem vedli hosté 23:18. Závěr Jiskře, stejně jako v první půli, utekl a Chodováci upravili na konečných 28:19.

Domácí prapor se snažili držet veteráni Dolejší a Vrzáček. K nim se však další spoluhráči nepřidali. Na dorostencích byly vidět obavy z dobře fyzicky vybaveného soupeře a ani brankář Vodrážka neměl zcela svůj den. „Tragédii z toho ve Zruči však neděláme,“ řekl trenér Jiří Dolejší ml. a dodal: „Protože jsme si vědomi znatelného omlazení kádru. I proto jsme nepřihlásili II. ligu a v této soutěži chceme, aby mladí sbírali cenné zkušenosti, které později zúročí.“

Jiskra se v dalším kole představí v neděli od 10.30 hod. doma proti Železnému Brodu. Nastoupit by už mohli bývalé opory Jiskry Petr Švarc s Martinem Řimnáčem, kteří se rozhodli, že ještě pomohou mladým nástupcům a usnadní jim nelehký přechod do kategorie mužů.
Sestava a branky Jiskry: Vodrážka – Dolejší 7, Vrzáček 6, Hejl 3, Böhm 2, Felis 1, Kuchyňka, Kubálek, Hornát.