Zruč n. S. - Vršovice 26:20

Jiskra nastoupila oslabena o dlouhodobě zraněného Petra Švarce a dále bez Petra Kaplana a Martina Řimnáče. Naopak se v brance po delší pauze objevil Milan Dejda.

Začátek zápasu byl nesmírně vyrovnaný a soupeři se střídali ve vedení. Nikdy však ani jeden z týmů nevedl o více než jednu branku. Tato přetahovaná vydržela až do 27. min. – 10:10. Domácí Jiskře však vyšel závěr prvního poločasu a třemi rychlými brankami odskočila Vršovicím na poločasových 13:10.
O přestávce nabádal hrající trenér Zruče n. S. Jiří Dolejší své svěřence, aby nepolevili v dobré obraně a zaměřili se na rychlý přechod do útoku. Chtěl tím Sokol dostat pod tlak, pod kterým mladší hráči soupeře tvoří více chyb.

Druhá polovina utkání začala podobně jako první. Soupeři střídavě přidávali po brankách až do 40. min. Následně dostali hosté krátce po sobě výhodu dvou přesilových her a šňůrou tří branek snížili na 17:16. V této nelehké situaci se však domácí mohli spolehnout na Dolejšího, který vstřelil tři branky po sobě a tím si Jiskra neustále udržovala jedno až dvoubrankový náskok.

Další krizový moment pro Jiskru přišel ve 47. min., kdy byl Dolejší po třetím dvouminutovém trestu diskvalifikován a od této chvíle dohrávali domácí bez střídání. To byl však také povel k tomu, aby začala téměř bezchybně pracovat obrana v čele s brankářem a tím pádem se Zruč dostala i k obávaným rychlým protiútokům. Do konce utkání dovolila Vršovicím už pouze jednou skórovat a sama přidala šest branek.

Trenér Jiří Dolejší po utkání vyzdvihl dobrou práci obrany, za kterou výborně zachytali oba brankáři Dejda a Vodrážka. „V útoku jsme se mohli spolehnou na dobrou střeleckou potenci spojek,“ zdůraznil kouč. Vždyť Dolejší, Böhm a Felis vstřelili dohromady dvacet branek. „Ale pochvalu zaslouží celý kolektiv, nejen za předvedený výkon, ale také za nesmírnou bojovnost, díky které Zručáci utkání rozhodli,“ podotkl trenér.

Sestava a branky Jiskry: Dolejší 8, Böhm 7, Felis 5, Vrzáček 2, Kuchyňka 2, Hejl 1, Quirsfeld 1, Hornát, Šramota, Dejda a Vodrážka. Poločas: 13:10.
Tímto vítězstvím se Jiskra probojovala na třetí místo tabulky a 2. prosince doma přivítá v posledním utkání podzimu celek HC Kolín B.