V turnaji bojovalo celkem deset týmů, které byly rozděleny podle věku do dvou kategorií.

Minižáci

Starší minižáci Jiskry prošli turnajem zcela suverénně a nenašli vážnějšího protivníka. Postupně porazili Liberec 21:7, Mělník 19:5, Plzeň 30:8 a Mladou Boleslav 25:8. Příležitost dostala celá sestava, ale střelecky vynikli Jirka Dolejší a Mikuláš Černý. Trenéři si od turnaje slibovali více, protože se pomalu připravují na Mistrovství ČR v miniházené. Pro závěrečnou přípravu tak budeme muset hledat soupeře v kategorii mladších žáků, aby kluci sehráli alespoň pár těžších utkání.

Sestava a branky Jiskry celkem: Toman – J. Dolejší 43, Černý 30, Hodek 10, Birka 7, Červinka 2, Havlíček 2, Čula 1 a brankář Toman.
Pořadí turnaje: 1. Zruč n. S., 2. Handball Liberec, 3. M. Boleslav, 4. Talent Plzeň, 5. Wendy Mělník.

Přípravky

V této kategorii trenéři zručské Jiskry kladou důraz na to, aby hráli všichni kluci přibližně stejně bez ohledu na výkonnost. „Naším cílem je, aby tito benjamínci měli radost ze hry a házená je bavila,“ upozornil trenér Jiří Dolejší. „Proto nekoukáme na výsledky, ale na pocity kluků,“ dodal.
Zručští nejdříve porazili Liberec 11:7, následně těsně podlehli Plzni 9:10, Kutné Hoře 4:8 a na závěr remizovali s Úvaly 10:10.

Sestava a branky Jiskry celkem: Vl. Červinka 23, Volf 7, Havlíček 4, bratři Pergrové, Ryšavý, Dufek, Losinecký, Zelenka a Aleš Dolejší.
Svou premiéru na turnaji v Mladé Boleslavi prodělalo družstvo přípravky Sparty Kutná Hora. Kutnohorští si ve svém premiérovém soupeření nevedli vůbec špatně. Ba naopak, ve všech čtyřech utkáních své skupiny zvítězili a s přehledem v ní obsadili první místo. K tomu nezbývá než blahopřát.

Trenér Igor Bielický pochválil za velmi slušný výkon celý kolektiv. Vyzdvihl výkon brankáře Ondry Bílého. Toho z taktických důvodů vystřídal v posledním utkání Karel Vohlídka, aby se zapojoval jako pátý hráč do hry v poli. Střelecky se nejvíce dařilo Jiřímu Schwarzovi, který zatížil konta soupeřových brankářů 18 brankami.

Sestava a branky Sparty celkem: Bílý – J. Schwarz 18, Vohlídka 12, M. Veselý 10, Kořistka 6, Š. Veselý 3, Vyčítal 3, Částek, O. Schwarz. Trenér Igor Bielický.

Další program

Minižáky a příravku Jiskry Zruč n. S. čeká další turnaj již dnes na domácím hřišti, kde se opět bude hrát podobným systémem ve dvou kategoriích. Turnaj začíná v 9.30 hod. Kutnohorská přípravka plánuje další turnaj na sobotu 2. června, který by se měl uskutečnit na hřišti Sparty. Ještě bude záležet na počtu přihlášených týmů. Svou účast kromě domácích zatím potvrdily Jiskra Zruč n. S. (jeden až dva týmy) a Sokol Telnice.