Po třech dosavadních porážkách a remíze z domácího utkání se Slavií Hradec Králové v sobotu porazili před svými fanoušky Jiskru Mimoň 24:21 (12:8). V průběžné tabulce Jiskra figuruje s dvanácti body na osmém místě. V následujícím kole Zručští zavítají do haly Dukly Praha SCM, v současné době třetího týmu severovýchodní skupiny II. ligy. Zápas tam začne v sobotu 14. dubna v 9.30 hodin.

Házenkářům Jiskry Zruč nad Sázavou se v jarní části II. ligy zatím moc nevedlo. „Kvůli různým důvodům skončilo několik hráčů,“ vysvětloval sekretář klubu Josef Vrzáček. Poslední vítězství doma proti Jiskře Mimoň by mohlo Zručáky nabudit.

Zruč n. S. - Mimoň 24:21

Po prohrách v Bělé p. B., Jablonci n. N., H. Brodě a remíze doma s Hradcem Králové už bylo na čase. Házenkářům ze Zruče n. S. výhra určitě přišla náramně vhod, vyhráno ale zdaleka nemají. „Hrajeme o záchranu,“ přiznal Josef Vrzáček a upozornil: „Máme dvanáct bodů, ale teď nás čekají tři těžká utkání na hřištích soupeřů - Dukly Praha SCM, Chodova a Jičína. Byl by zázrak, kdybychom z těchto utkání nějaké body přivezli.“

Klíčem k záchraně tak budou střetnutí doma. „O udržení budou rozhodovat zápasy doma s Pardubicemi a Louny, v posledním kole pojedeme do Ústí n. L.,“ uvažuje Josef Vrzáček a k zápasu s Jiskrou Mimoň dodal: „Výborně zachytal brankář Dejda.“

Současnému týmu Jiskry chybí kvalita, v zimě totiž z nejrůznějších důvodů skončili brankář Mavrodiev, Havránek. Určité zdravotní problémy měl Plaščák a kvůli svému zdraví skončili Pustka a Hyhlík. Řimnáč se Švarcem navíc přestoupili do Prahy s tím, že by Jiskře na jaře pomohli. „Hostování ale nestihli vyřídit do termínu, a tak nám nemůžou pomoct,“ pokrčil rameny zručský sekretář.

Sestava a branky Jiskry: Dejda, Vodrážka - Böhm 9, Olt 7, Vrzáček 5, Plaščák 2, Quirsfeld 1, Kaplan, Hejl, Kuchyňka. Poločas: 12:8.